На Прикарпатті презентували друге видання поеми про Степана Бандеру (фото)

 

У понеділок, 17 вересня, у Центральній районній бібліотеці  Рожнятова відбулася презентація другого видання книги прикарпатського письменника Петра Коржа «Степан Бандера. Поема».

 

Видання побачило світ за сприяння відомого благодійника Володимира Грабовецького.

 

День 17-го вересня для презентації був обраний невипадково. Організатори акції, а це депутат обласної ради Микола Семенюк та голова районної організації «Народна самооборона» Володимир Ликтей, свідомо протиставили 73-й річниці окупації радянськими військами Західної України символічний акт патріотизму – перевидання книжки про Степана Бандеру, Героя України, якого вважають символом української нації і її героїчної боротьби за незалежність.

 

«Так склалося, що досі немає одностайності у ставленні до 17-го вересня 1939-го року, – констатував, відкриваючи презентацію, пан Семенюк. – Цю дату, коли радянська армія прибула «визволяти» Західну Україну, називають і «золотим вереснем», і вереснем трагічним. Саме з цього часу почався рух опору проти тих звірств, які чинилися на теренах нашого краю. І першою піднялася ОУН Степана Бандери…»

 

«Останнім часом ми призабули дату 17 вересня, – приєднався голова районного осередку КУН Мар’ян Бардяк. – Хоч знаємо, скільки сотень і тисяч людей загинуло в 1939-му тільки за те, що розмовляли українською і ходили у вишиванках. Маємо зробити все, щоби цього не повторилося. Тому ми повинні збиратися, згадувати «живу» історію разом зі свідками подій, чесно говорити про все, що відбувалося, випускати такі-от книжки. В цьому – наша місія».

 

Подією особливої ваги назвав перевидання книги про Степана Бандеру голова Рожнятова Василь Мацевко. «Це видання, яке ми тримаємо в руках, потрібне саме сьогодні, — наголосив пан Мацевко. – Воно сприятиме поширенню національної ідеї в усій державі». Присутні на презентації учасники Братства ОУН-УПА та Союзу Українок висловили думку, що сучасній українській владі з відомих причин невигідно поширювати правду про національний рух і, зокрема, про Бандеру. Тому такі та інші українські патріотичні твори не мають державної підтримки. Відтак важливо, що знаходяться люди, які допомагають їм відбутися. «Висловлюємо щиру вдячність автору цієї поеми панові Петру Коржу і меценату, патріоту нашого краю панові Володимиру Грабовецькому», – від імені усіх присутніх подякував Василь Мацевко.  

 

«Україна, без жодного пафосу, — моє життя, – виступив перед слухачами автор книги пан Корж. – Я – син каторжанина, воїна УПА, що помер за Україну. І думка написати цю річ була у мене ще зі школи, відколи я почав писати вірші. Це був біль моєї душі». Поема була створена у 2008-му. За словами письменника, писалася легко – всього 18 днів. Та видавати її не бралася жодна друкарня в області. «Мабуть, боялися», – гадає автор. Тому перше видання було надруковане в Києві.

 

«Книга «Степан Бандера» просто розлетілася, – каже пан Петро. – По Франківщині, Львівщині, Тернопільщині, пішла на Одещину, Миколаївщину. Люди продовжували писати і питати, де можна ще її знайти. Тому друге видання є дуже затребуваним і дуже вчасним. Дякую пану Грабовецькому, людині з українською душею! Він допоміг продовжити, я не встидаюся цього слова, священну справу повернення наших українських героїв із забуття».

 

Володимир Грабовецький тепло подякував автору героїчної поеми і висловив упевненість, що його праця зараз є дуже важливою для збереження українського слова, історії, духу, для зв’язку поколінь. «Книга потрібна нам і нашим дітям, – підсумував меценат. – Вони повинні знати, що ми є українці. Що ми є нація – той народ, який століттями боровся за незалежність і відстоював своє право називатися українцями. І Степан Бандера – яскравий тому приклад. Це людина, яка поклала життя у боротьбі за нас. Щоби ми сьогодні жили. І щоби ми навчали наших дітей, як любити Україну і як за неї боротися».

 

 

 


20.09.2012 2311 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1047
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2644 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2213
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3067
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2664
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2389 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

509

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

519

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1004

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2248
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20479
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

704
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1974
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

254
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

857
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5559
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7426
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

965
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

716
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1088 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1589 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1451