На Прикарпатті презентували друге видання поеми про Степана Бандеру (фото)

 

У понеділок, 17 вересня, у Центральній районній бібліотеці  Рожнятова відбулася презентація другого видання книги прикарпатського письменника Петра Коржа «Степан Бандера. Поема».

 

Видання побачило світ за сприяння відомого благодійника Володимира Грабовецького.

 

День 17-го вересня для презентації був обраний невипадково. Організатори акції, а це депутат обласної ради Микола Семенюк та голова районної організації «Народна самооборона» Володимир Ликтей, свідомо протиставили 73-й річниці окупації радянськими військами Західної України символічний акт патріотизму – перевидання книжки про Степана Бандеру, Героя України, якого вважають символом української нації і її героїчної боротьби за незалежність.

 

«Так склалося, що досі немає одностайності у ставленні до 17-го вересня 1939-го року, – констатував, відкриваючи презентацію, пан Семенюк. – Цю дату, коли радянська армія прибула «визволяти» Західну Україну, називають і «золотим вереснем», і вереснем трагічним. Саме з цього часу почався рух опору проти тих звірств, які чинилися на теренах нашого краю. І першою піднялася ОУН Степана Бандери…»

 

«Останнім часом ми призабули дату 17 вересня, – приєднався голова районного осередку КУН Мар’ян Бардяк. – Хоч знаємо, скільки сотень і тисяч людей загинуло в 1939-му тільки за те, що розмовляли українською і ходили у вишиванках. Маємо зробити все, щоби цього не повторилося. Тому ми повинні збиратися, згадувати «живу» історію разом зі свідками подій, чесно говорити про все, що відбувалося, випускати такі-от книжки. В цьому – наша місія».

 

Подією особливої ваги назвав перевидання книги про Степана Бандеру голова Рожнятова Василь Мацевко. «Це видання, яке ми тримаємо в руках, потрібне саме сьогодні, — наголосив пан Мацевко. – Воно сприятиме поширенню національної ідеї в усій державі». Присутні на презентації учасники Братства ОУН-УПА та Союзу Українок висловили думку, що сучасній українській владі з відомих причин невигідно поширювати правду про національний рух і, зокрема, про Бандеру. Тому такі та інші українські патріотичні твори не мають державної підтримки. Відтак важливо, що знаходяться люди, які допомагають їм відбутися. «Висловлюємо щиру вдячність автору цієї поеми панові Петру Коржу і меценату, патріоту нашого краю панові Володимиру Грабовецькому», – від імені усіх присутніх подякував Василь Мацевко.  

 

«Україна, без жодного пафосу, — моє життя, – виступив перед слухачами автор книги пан Корж. – Я – син каторжанина, воїна УПА, що помер за Україну. І думка написати цю річ була у мене ще зі школи, відколи я почав писати вірші. Це був біль моєї душі». Поема була створена у 2008-му. За словами письменника, писалася легко – всього 18 днів. Та видавати її не бралася жодна друкарня в області. «Мабуть, боялися», – гадає автор. Тому перше видання було надруковане в Києві.

 

«Книга «Степан Бандера» просто розлетілася, – каже пан Петро. – По Франківщині, Львівщині, Тернопільщині, пішла на Одещину, Миколаївщину. Люди продовжували писати і питати, де можна ще її знайти. Тому друге видання є дуже затребуваним і дуже вчасним. Дякую пану Грабовецькому, людині з українською душею! Він допоміг продовжити, я не встидаюся цього слова, священну справу повернення наших українських героїв із забуття».

 

Володимир Грабовецький тепло подякував автору героїчної поеми і висловив упевненість, що його праця зараз є дуже важливою для збереження українського слова, історії, духу, для зв’язку поколінь. «Книга потрібна нам і нашим дітям, – підсумував меценат. – Вони повинні знати, що ми є українці. Що ми є нація – той народ, який століттями боровся за незалежність і відстоював своє право називатися українцями. І Степан Бандера – яскравий тому приклад. Це людина, яка поклала життя у боротьбі за нас. Щоби ми сьогодні жили. І щоби ми навчали наших дітей, як любити Україну і як за неї боротися».

 

 

 


20.09.2012 2293 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

839
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2016
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3279 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4040
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3506
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2417

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

303

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

873

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

715

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1841
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

511
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

714
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1047
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

115
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1087 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5279
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

577
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

618
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

282
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

502
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

503 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

588