На Прикарпатті презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів хочуть зробити традиційною

 

 

На минулих вихідних з нагоди Дня української писемності та мови й у рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка в Івано-Франківську відбулася презентація сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів.

 

Участь у ній взяли прикарпатські автори, видавництва та колекціонери, а заходи презентації викликали чималий інтерес громадськості та гостей міста.

 

Про свої враження розповіла учасниця акції молода письменниця Софія Рудік: «Виставка вдала, адже проходила у форматі "живого спілкування" автора та читача. Тепла домашня атмосфера, багато друзів та знайомих і ніякого балагану. Все в міру та зі смаком. Класична музика доповнювала слова, а слова у свою чергу - музику».

 

Авторка наголосила, що хотілося, аби більшість людей йшли за книгою цілеспрямовано, свідомо і не тільки під час такого роду заходів.

 

Про важливість проведення подібних акцій говорить і письменниця Ольга Деркачова: «Актуальність проведення цього заходу безсумнівна, адже в тих умовах, у яких ми зараз перебуваємо, мало хто пам'ятає про українську книгу, про українське книговидання. Та й дні проведення знакові - відзначення Дня Писемності. А коли, як не у цей день, говорити про мову та книжки?! Та й не тільки говорити. Адже всі охочі мали можливість купити книги та поспілкуватися з місцевими письменниками. Особливими були місце та атмосфера свята: мистецький бастіон, класична музика, гарно продумані та різноманітні літературно-мистецькі заходи. Як на мене, це чи не перша розумна та адекватна співпраця влади області та письменників, книговидавців та книгарень, що налаштовує на оптимізм і сподівання на те, що мистецько-літературне життя міста та області стане багатим на ще один, сподіватимемося, традиційний фестиваль. Цього разу не продуктово-речовий, а книжковий».

 

Організатор презентації директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко розповідає, що хоч і вдалося не все, чого хотілося, але результатами акції задоволений.

 

«Усі ми знаємо, в якому стані перебуває сьогодні видавництво української книги – завалені російською, часто низькопробною продукцією, полиці книжкових магазинів не сприяють розвитку національній галузі книговидання. Розуміючи, що Росія веде війну проти України не лише у військовій, але й у інформаційній площині, хотілося бодай частково засвідчити протилежне, зробити своєрідну промоцію сучасної української книжкової продукції. Так і з`явилась ідея проведення презентації місцевих видавництв та авторів. – зауважив управлінець. – Вважаю, нам вдалося досягнути непоганого результату – жителі міста змогли ознайомитися з творами місцевих письменників та поетів, поспілкуватися з ними, а видавництва і самі автори – отримали можливість презентувати власну продукцію, засвідчити її актуальність й при цьому дещо заробити на продажах. Окремо хочеться зауважити, що навіть ті видавці, які спочатку мали певні побоювання щодо потенційної успішності презентації, за підсумками двох днів її проведення залишились абсолютно задоволеними результатами. Тож є значні сподівання, що захід стане традиційним, а коло його учасників постійно збільшуватиметься», - наголосив Ігор Дебенко.

 

Організатори презентації висловлюють вдячність за сприяння в організації заходу управлінню культури, національностей та релігій, департаменту освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, інституту культури і мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фортечній галереї «Бастіон».


14.11.2014 431 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

507
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

884
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1916
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3446
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2339 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

718

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

622

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

598

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

612
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10254
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1091
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5141
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

907
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2699
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1108
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

230
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

617
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

534
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

593
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

940 2