На Прикарпатті презентацію сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів хочуть зробити традиційною

 

 

На минулих вихідних з нагоди Дня української писемності та мови й у рамках відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка в Івано-Франківську відбулася презентація сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів.

 

Участь у ній взяли прикарпатські автори, видавництва та колекціонери, а заходи презентації викликали чималий інтерес громадськості та гостей міста.

 

Про свої враження розповіла учасниця акції молода письменниця Софія Рудік: «Виставка вдала, адже проходила у форматі "живого спілкування" автора та читача. Тепла домашня атмосфера, багато друзів та знайомих і ніякого балагану. Все в міру та зі смаком. Класична музика доповнювала слова, а слова у свою чергу - музику».

 

Авторка наголосила, що хотілося, аби більшість людей йшли за книгою цілеспрямовано, свідомо і не тільки під час такого роду заходів.

 

Про важливість проведення подібних акцій говорить і письменниця Ольга Деркачова: «Актуальність проведення цього заходу безсумнівна, адже в тих умовах, у яких ми зараз перебуваємо, мало хто пам'ятає про українську книгу, про українське книговидання. Та й дні проведення знакові - відзначення Дня Писемності. А коли, як не у цей день, говорити про мову та книжки?! Та й не тільки говорити. Адже всі охочі мали можливість купити книги та поспілкуватися з місцевими письменниками. Особливими були місце та атмосфера свята: мистецький бастіон, класична музика, гарно продумані та різноманітні літературно-мистецькі заходи. Як на мене, це чи не перша розумна та адекватна співпраця влади області та письменників, книговидавців та книгарень, що налаштовує на оптимізм і сподівання на те, що мистецько-літературне життя міста та області стане багатим на ще один, сподіватимемося, традиційний фестиваль. Цього разу не продуктово-речовий, а книжковий».

 

Організатор презентації директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко розповідає, що хоч і вдалося не все, чого хотілося, але результатами акції задоволений.

 

«Усі ми знаємо, в якому стані перебуває сьогодні видавництво української книги – завалені російською, часто низькопробною продукцією, полиці книжкових магазинів не сприяють розвитку національній галузі книговидання. Розуміючи, що Росія веде війну проти України не лише у військовій, але й у інформаційній площині, хотілося бодай частково засвідчити протилежне, зробити своєрідну промоцію сучасної української книжкової продукції. Так і з`явилась ідея проведення презентації місцевих видавництв та авторів. – зауважив управлінець. – Вважаю, нам вдалося досягнути непоганого результату – жителі міста змогли ознайомитися з творами місцевих письменників та поетів, поспілкуватися з ними, а видавництва і самі автори – отримали можливість презентувати власну продукцію, засвідчити її актуальність й при цьому дещо заробити на продажах. Окремо хочеться зауважити, що навіть ті видавці, які спочатку мали певні побоювання щодо потенційної успішності презентації, за підсумками двох днів її проведення залишились абсолютно задоволеними результатами. Тож є значні сподівання, що захід стане традиційним, а коло його учасників постійно збільшуватиметься», - наголосив Ігор Дебенко.

 

Організатори презентації висловлюють вдячність за сприяння в організації заходу управлінню культури, національностей та релігій, департаменту освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, інституту культури і мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фортечній галереї «Бастіон».


14.11.2014 457 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2568
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19953
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1254 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2283
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

356

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

925
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

533
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

755