Пропозиція дискусійна – що й казати. Але в нинішніх умовах не позбавлена здорового глузду. Тим більше на тлі безкінечних розмов про потребу люстрації.
«Все, що відбувається зараз, ми вже проходили, – викладає власну мотивацію полі графолог Сергій Анікеєнко. – Але на першому Майдані усі вірили, що прийдуть люди чесні. В результаті – що сталося? Одні мільйонери змінили інших. Чесності нема: брали хабарі – то почали брати ще більше».
Поліграфолог запевняє: свої послуги на благо спільної справи готовий надати безкоштовно.
«Хай не обов’язково я, хай це буде інший незаангажований фахівець! Але якщо ми зараз не зробимо щось, щоб змінити свідомість політиків, то у нас Майдан буде кожних п’ять років. Будь-яка система не може реформувати себе сама. Потрібна якась дія, зовнішній фактор впливу», – впевнений Сергій Анікеєнко.
І таким фактором якраз і може стати детектор брехні, вважає він. Бо лише унтер-офіцерська вдова могла сама себе відшмагати, а казковий барон витягти самого себе за маківку з болота. Тотально корумпована система влади не може витягти саму себе з болота брехні та корупції, пише ЗК.
«Як юридичну базу можна використати досвід Міндоходів і зборів, де минулого року почали офіційно використовувати поліграф, – вважає пан Сергій. – Але оскільки почати процес з Києва складно, я пропоную започаткувати таку ініціативу у нас на Прикарпатті».
Прибічники поліграфа запевняють, що досвідчений оператор під час процесу детекції шляхом виявлення піків дихальної активності, тиску крові і потовиділення може практично безпомилково визначати, де правда, а де неправда. І цим корисним досвідом успішно користуються країни всього світу при доборі кадрів у чиновники, каже Сергій Анікеєнко.
Отже, Сергій Анікеєнко звертається до політиків, активістів та чиновників з пропозицією урочисто покласти себе на жертовний вівтар правди – публічно пройти перевірку на детекторі брехні.