На Прикарпатті підприємці скаржилися на АТБ (ФОТО)

Цього тижня в Калуші відбулася нарада за участі представників Головного управління Державної податкової служби України в Івано-Франківській області, управління економічного розвитку міста міської ради, фінансового управління міської ради та суб’єктів господарювання громади щодо сплати акцизного податку від роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Про це інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

На нараду запросили підприємців — власників крамниць, у яких було не видавали фіскальні чеки при продажу підакцизних товарів — алкоголю і тютюну. Відгукнулися близько двох десятків.

Як зазначив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, у міському бюджеті на цей рік було прораховано надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами — на основі надходжень попереднього року і з урахування прогнозованого зростання цін на алкогольні та тютюнові вироби.

Нагадаємо: акцизний податок становить 5% від роздрібної ціни. Однак за підсумками першого півріччя виявилося, що міський бюджет не отримує очікуваного доходу, а по ряду підприємців є зменшення оплати. Відтак розпорядженням міського голови було утворено постійну комісію з моніторингу за здійсненням роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Її основними завданнями є аналіз стану надходжень коштів до бюджету Калуської міської територіальної громади від сплати акцизного податку, проведення роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання, моніторинг за здійсненням роздрібної торгівлі підакцизними товарами на території Калуської громади шляхом проведення рейдів-оглядів на об’єктах тощо. Зокрема, за словами Юрія Соколовського, проводяться контрольні закупівлі підакцизних товарів з метою перевірки видачі фіскальних чеків.

Як ішлося на нараді, річний план надходжень від акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними і тютюновими виробами становить 21 млн 46 тис. гривень. За вісім місяців оку до бюджету надійшло 11 млн 206 тис. гривень при плані на цей період близько 14 млн гривень. Недовиконання становить майже 2,8 млн гривень. Цього року акцизу бюджет отримує менше, ніж попереднього: за вісім місяців 2020 року надійшло понад 12,5 млн гривень. Це при тому, що алкоголь і цигарки подорожчали.

На нараді підприємці озвучували свої версії зменшення сплати акцизу:

  • малий бізнес не витримує конкуренції з великими мережами магазинів, зокрема, АТБ;
  • люди менше відвідували магазини через карантинні обмеження (проте минулого року періоди жорстких карантинних обмежень були навіть тривалішими);
  • цього року люди більше заощаджують і менше купують;
  • минулого року вдома були заробітчани, а цього року вони за кордоном, відповідно, і попит на підакцизні товари впав тощо.

Усі ці аргументи могли б пояснити зменшення обсягу продажу алкоголю і тютюну та як наслідок надходження від акцизу на них до міського бюджету, якби в усіх калуських крамницях покупцям видавали фіскальні чеки.

Проте, як показали контрольні закупівлі, які провели впродовж серпня, більшість такі чеки не видають. За словами Юрія Соколовського, підакцизні товари купували у 86-ти торгових точках і лише в 28-ми покупцеві видали фіскальний чек. Це менше третини. Більше того, з’ясувалося, що деякі суб’єкти господарювання платять за ліцензію більше, ніж отримують доходу. Виходить, вони продають підакцизні товари собі на збиток. Юрій Соколовський наголосив: акциз оплачує покупець, податок закладено в ціну товару. А його несплата підприємцями — серйозне порушення. Метою наради є пошук взаєморозуміння з підприємцями. Посадовець запевнив: міська влада сприяє і сприятиме бізнесу, не хоче перевірок і штрафів, проте розраховує на те, що й підприємці не ухилятимуться від сплати акцизного податку.

Основний аргумент підприємців щодо результатів контрольних закупівель — можлива халатність продавців. Адже зараз знайти людину на таку роботу непросто, а підготовлену — й поготів. Також підприємці обурювалися тим, що міська влада звертається до податкової та ініціює перевірки. Такого, за їхніми словами, в інших містах не роблять.

Як повідомив на нараді представник податкової, в 2021 році в Калуші перевірили 32 магазини, з яких 14 — за зверненнями міської влади. За підсумками перевірок на суб’єктів господарювання наклали 972,4 тис. гривень штрафу. Причому порушення виявляли в усіх без винятку перевірених торгових точках. Відтак середній штраф на підприємця — понад 30 тис. гривень. Найбільш поширені порушення — невидача фіскальних чеків, порушення ведення податкового обліку (продаж не облікованого товару), відсутність ліцензій, відсутність касового апарату (виявляли і по два касові апарати), продаж алкоголю за цінами, які є нижчими за мінімальні.

Штрафи надходять до державного бюджету.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


04.09.2021 17319
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

629
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

889 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2513
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1809
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2098
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5705 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

136

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

258

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1210

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1235
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

974
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

815
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14642
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

667
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10467
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6166
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

693
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7660
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2912
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

640
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

713
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

622