На Прикарпатті перевірили медичні заклади, де лікують хворих на коронавірус.
Про це повідомив медичний директор Івано-Франківської обласної лікарні Андрій Яворський, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
"Минулого тижня, з ініціативи нашої медичної комісії, прийнято рішення провести реальний аудит стану справ у "ковідних" лікарнях області. За декілька днів ми зробили візити в кожну з установ, які з перших днів пандемії почали приймати на лікування таких пацієнтів. Для нас важливим було знати справжню картину", - каже Яворський.
Лікарні перевіряли за кількома напрямками.
Забезпечення ліжок киснем, тобто наявність кисневої точки з централізованою подачею чи кисневих концентраторів.
"Маємо поставлене завдання, яке потребує першочергового вирішення: відійти від кисню в балонах! Це небезпечно, затратно по часу, неефективно! Будемо виправляти цю ситуацію" - пише Андрій Яворський.
Забезпечення засобами захисту працівників, які надають допомогу. Також перевіряли якість цих засобів.
Дотримання протоколів при наданні медичної допомоги.
"Маємо факти, коли безпідставно, всупереч протоколам, пацієнтам призначають ліки з недоведеною ефективністю", - інформує медичний директор обласної лікарні.
Умови перебування в лікарні пацієнтів, яким заборонено перебування поза межами палати й заборонені відвідування родиною.
"В таких випадках відсутність простих побутових запитів плюс нелегка хвороба точно не сприяють виздоровленню",- вважає Андрій Яворський.
Забезпечення гарантованих державою доплат медичним працівникам за роботу з пацієнтами, хворими на коронавірусну інфекцію.
"Тут все зрозуміло: є контрактування з НСЗУ, є кошти, повинні бути виплати. Будемо тримати це питання на контролі", - розповідає Яворський.
Дотримання інфекційної безпеки в відділеннях, в яких лікують пацієнтів з COVID-19.
"Забезпеченість відділень дезінфектантами та антисептиками. Нас також цікавило питання налагодження в таких лікарнях безпечного збирання з наступною передачею на утилізацію медичних відходів. Є проблема: медичне сміття з установ возимо в Київ, в Одесу. Як можна налагодити таку утилізацію на рівні області? Будемо шукати шляхи розв'язання проблеми",- з'ясувала комісія.
Також вивчали випадки, коли пацієнти помирають, як поводяться з тілом після смерті, як видають його родині, хто перевозить до місць поховання.
Читайте також:
COVID-19 на Прикарпатті: за добу 107 підтверджених випадків, шість — летальні
Обласний перинатальний центр реконструює систему киснезабезпечення
На COVID-19 тестуватимуть усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання
За останню добу коронавірус подолали більше прикарпатців, ніж захворіли
Україна чекає першу партію вакцини від COVID-19 вже у січні
COVID на Прикарпатті збавляє темп, однак мешканців просять дотримуватися карантину