На Прикарпатті перевірять усі мисливські господарства

 

 

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась нарада користувачів мисливських угідь Івано-Франківської області.

 

Нарада відбулась під головуванням начальника управління Руслана Осташука, за участі представників прокуратури, районних мисливознавців, інженерів мисливознавців лісгоспів, голів обласної та районних організацій УТМР, директорів та мисливознавців мисливських господарств, повідомляє Фіртка із посиланням на прес-службу ОУЛМГ в Івано-Франківській області.

 

«Сьогодні ми зібрались, щоб проаналізувати стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь, обговорити основні проблеми у галузі мисливства та напрацювати шляхи їх вирішення», - повідомив начальник управління Руслан Осташук.

 

Користувачами мисливських угідь в Івано-Франківській області є 52 мисливських господарства (з яких 14 підприємств Івано-Франківського ОУЛМГ, 16 районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок та 22 підприємства інших форм власності). У порівнянні з попереднім періодом загальна площа угідь області зменшилась до близько 270 тис. га (на 30% усіх угідь області). Це зумовлено збільшенням площ населених пунктів та виключенням з мисливських угідь об’єктів природо-заповідного фонду.

 

На нараді заслухали Геннадія Мельничука – завідувача сектором мисливського господарства Івано-Франківського ОУЛМГ, який наголосив, що не всіма користувачами мисливських угідь області ведеться належна охорона, відтворення та раціональне використання ресурсів тваринного світу.

 

«Ми знаємо наскільки сьогодні гостро стоїть питання нашої біологічної безпеки, яка тісно пов’язана із веденням мисливського господарства. Зокрема, є загроза розповсюдження чуми у кабанів. Не меншою загрозою є і розповсюдження сказу у лисиць. Щорічно налічують близько 20-ти таких випадків. Тому мисливські угіддя повинні мати ефективного господаря, тобто користувача, який зможе забезпечити належну охорону та проведення комплексу всіх біотехнічних заходів, що покращать стан ведення мисливств. Умови ведення мисливського господарства чітко встановлені у договорі, який укладає кожне мисливське господарство із управліннями та затверджує сесія обласної ради. На початку серпня районні мисливознавці провели перевірки виконання умов договорів з користувачами, більшість з яких дотримуються вимог, проте є й певні зауваження. Зокрема, три господарства взагалі не надали матеріалів для проведення перевірки», - розповідає Мельничук.

 

Основними чинниками, що стримують ріст чисельності дичини, є браконьєрство, висока щільність хижаків та недостатній обсяг біотехнічних заходів, наприклад, підгодівля диких тварин концентрованими кормами.

 

Негативно впливають на стан ведення мисливського господарства низький рівень вкладання коштів в охорону та відтворення мисливських тварин, недостатня чисельність єгерів в угіддях, відсутність службової зброї, автотранспорту та засобів для фіксації проявів браконьєрства.  

 

Окрім цього, Геннадій Мельничук нагадав про суттєве збільшення сум відшкодування збитків за браконьєрство.

 

Заслухавши працівників управління, представників правоохоронних органів, начальника відділу Держпродспоживслужби та голів організацій УТМР, Руслан Осташук підбив підсумки наради, вказавши на відсутність системного підходу до ведення мисливського господарства.

 

Начальник управління наголосив на низькій заробітній платі єгерів та зобов’язав керівників мисливських господарств привести штат єгерської служби до вимог чинного законодавства.

 

«До вересня ми проведемо перевірку всіх користувачів мисливських угідь та проаналізуємо стан виконання договорів, що укладені  з ними. За невиконання вимог законодавства управління буде ставити питання перед обласною радою про позбавлення права користування мисливськими угіддями неефективних користувачів», - підсумував Руслан Осташук.


23.08.2017 714 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

120
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1300 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1954
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2059 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15172 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

215

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

964

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1032

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1823
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

221
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

600
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

834
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3081
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

840
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1901
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

932
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35083 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

426
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

571
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

895
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

798