На Прикарпатті пенсіонер чудом вижив після укусу змії

 

/data/blog/49751/7ad747fc9003bd7e6a990595519947c5.jpg

 

Анафілактичний шок — напрочуд небезпечний стан, що вражає кровоносну систему людини і часто призводить до летальних випадків. Саме з таким діагнозом минулого вівторка до Калуської ЦРЛ привезли 65-річного жителя Вістової.

Ігор Петрів — пенсіонер. Працює сторожем складів у Вістовій. У середу 12 березня вийшов на роботу вранці. Було сонячно, і чоловік вирішив зробити косметичний ремонт будівлі. Вже майже упорався, коли його вжалила змія.

— Я побачив, що за зиму дошки прогнили. Я хотів полагодити дах. Підняв шифер, яким хотів накрити дах. Взяв штахету, а під штахетою опинилася вона, — розповідає Ігор Петрів. — То так, випадково. Можливо, там було її лігво. Втім, вона там і раніше була... Нападала на собаку, — пригадує чоловік. — Я її не бачив. Шпок — і все! Мені навіть не було боляче. Мені 65 років, живу біля лісу, і вони мене ніколи не кусали.

Ліва рука у чоловіка — висить на перев’язі. Біля ліктя — сильний крововилив. Змія вжалила його у четвертий палець. На щастя, чоловік мав навички першої допомоги.

— Я колись працював на “швидкій”. Висмоктував отруту і випльовував, поки йшов додому. Тільки дійшов, викликав “швидку”. То така справа, що не можна чекати, — розповідає Ігор Петрів. — Добре, що зі мною брат був.

Ігор Петрів домовився із братом, щоб той чергував замість нього.

— По дорозі два рази зупинялися, бо мені шукали вену, щоб вколоти сироватку. Привезли у реанімацію. Там я уже не пам’ятаю, що було, — згадує житель Вістови.

Чоловік розуміє, що був на межі життя і смерті.

—Така теплинь була, що вони “вийшли” погрітися, однак їсти — ще ні чого, — пояснює Ігор Петрів. — У таку погоду вони до того злі. Дуже навіть!

Ігор Петрів — дуже любить тварин. Годує собак, які охороняють склад. Раніше тварини на Ігоря ніколи не нападали. Наприклад, торік у вересні змій було дуже багато. Він часто бачив їх у лісі. Однак жодного разу його не вжалила ні одна гадюка.

— У нас у Вістовій є ставки. Там дуже багато вужів. Такі здорові, на березі вигріваються, — він. — Я ніби ходив по них.

Після того, як його укусила змія, у чоловіка розвинувся анафілактичний шок. Діти приїхали провідати батька вже у лікарню. Довго не могли повірити, що із ним трапилося.

— Клінічна картина токсичної дії зміїної отрути залежить від багатьох обставин. Найбільш небезпечними є укуси змії у шию та голову, — зазначив лікар, який лікує потерпілого у травматологічному відділенні, Орест Белей.

Стан Ігоря Петріва за два дні суттєво поліпшився, він прийшов до тями і почав розмовляти. Його перевели із реанімації. Однак наступного дня почав синіти палець. Рука набрякла...

— Сьогодні він пройшов огляд у кардіолога. Є прояви гіпертонії. Це звичайні симптоми після анафілактичного шоку. Такі наслідки мали бути після укусу гадюки однозначно. У пацієнта порушений відтік венозної крові. Відтак розвинувся тромбоз відвідних судин. Є дрібні крововиливи, — каже Орест Белей.

Як повідомив лікар, торік випадки укусів зміями у Калуському районі також траплялися. Було три укуси — влітку і восени. Змії є найчастіше небезпечними у спеку.

Медики попереджають: через ранню весну гадюк слід остерігатися.

Лікування триватиме не менше двох тижнів, каже Орест Белей. Ліками Ігоря Петріва у ЦРЛ повністю забезпечують. Чоловік отримує необхідні препарати безкоштовно.

Укус змії і викликана у зв’язку з цим інтоксикація всього організму бувають часто небезпечними для життя людини. На Прикарпатті можна зустріти таку отруйну змію, як гадюка звичайна. Їх укусів слід побоюватися.

У Вістовій протікає найчистіша річка Лімниця, також тут зосереджені ставки. У літній сезон змії тут — не рідкість, однак у таку ранню весняну пору їх тут раніше не зустрічали.

 

Вікна


24.03.2014 448 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1398
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2666
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2189
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2262
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6808 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2540 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

436

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1365

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1517
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

377
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

650
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

141
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26607
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

617
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10541 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

148
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

168
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

486
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

629
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

694