Довірлива мешканка Надвірної перерахувала невідомому шахраєві за «порятунок» сина три тисячі гривень. У неділю вранці 46-річну жительку Надвірної розбудив дзвінок мобільного телефону.
Голос у трубці представився капітаном міліції, працівником Богородчанського райвідділу. Чоловік повідомив жінці про те, що її син на весіллі в селі Грабовець учинив бійку.
Його затримали працівники міліції й доставили в райвідділ. Юнакові загрожує кримінальна відповідальність. Цієї біди можна уникнути, запевнив «капітан міліції», якщо мати швидко перерахує на вказаний ним рахунок три тисячі гривень.
Стривожена жінка підняла на ноги сусіда. Попросила відвезти її в Богородчани. Дорогою «капітан міліції» розповідав по телефону, як під’їхати до банкомата. Жінка тричі переказала по тисячі гривень, пише "АП".
«Тепер можете забирати сина з міліції», – сказав їй по телефону.
Перед тим, як заїхати на територію райвідділу міліції, вона вирішила набрати номер телефону сина.
«Мамо, вибач, я ще трохи затримаюся, бо хочу побути на другий день на весіллі», – почула в слухавці ошелешена жінка.
Наступного дня обманута жителька Надвірної звернулася із заявою в міліцію. В Богородчанському РВ УМВС відкрили кримінальне провадження, правоохоронці розшукують афериста. Потерпіла докоряє собі, чому відразу не набрала номер телефону сина.
До слова, подібні випадки реєструються в усіх регіонах України. Недавно в Києві засудили до двох років позбавлення волі афериста, який вимагав у людей гроші під приводом допомоги родичам, які нібито потрапили в біду.
Тому працівники міліції радять за подібних обставин спробувати взяти себе в руки і задати кілька конкретних запитань, хоча б запитати прізвище, ім’я, по-батькові родича. Потім потрібно зателефонувати самому родичеві, чого, на жаль, не зробила мешканка Надвірної.
Якщо родич не бере слухавки, – передзвонити в райвідділ міліції і уточнити, чи взагалі був інцидент, про який вам розповіли і хто в ньому брав участь. Таким чином можна себе убезпечити від ролі майбутньої жертви шахраїв.