Уже зараз місцевий священик УПЦ КП налагодив співпрацю із Сербією. Саме звідти привозять церковні речі та почали переймати християнський досвід роботи із жінками, повідомляють "Вікна".
— Свята Параскевія вважається покровителькою жінок та матерів і навіть звичайної жіночої роботи. І саме під опікою цієї святої був ще наш старий храм,—розповідає протоієрей храму Василь Вінтоняк. — Свята Параскева якраз і народилася у Сербії в селищі Єпіват. З дитинства свята любила ходити у храм Божий і роздавати милостиню. Після смерті батьків вона продала своє майно, а виручені кошти роздала бідним. Потім дівчина пішла у Константинополь, де протягом п’яти років жила при храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Тут і прийняла монарший постриг. Згодом вона жила в Йорданській пустелі, багато постила та молилася. А перед смертю їй явився Ангел Божий і наказав повернутися на свою Батьківщину у Сербію».
В Україні святу особливо шанують та називають її святої П’ятницею, бо в перекладі ім’я «Параскева» означає п’ятниця. У цей день ще з давніх часів старалися жінки не виконувати важкої роботи.
— Свята із далекої Сербії стала близькою для нас, духовною покровителькою, — продовжує отець Василь. — Навіть кожна друга-третя жінка в селі називалася Параскевою. І тепер чимало старших жительок Маняви носять ім’я святої. А незабаром у новій церкві відбуватимуться духовні науки для жінок, аби пропагувати вічні християнські цінності, щасливе сімейне життя, материнство. Також де церкви повинні привезти частинку мощей сербської святої. Сподіваюся, що наша церква стане ще й духовним центром для дівчат та жінок».