30-річний мешканець села Годи-Добровідка Коломийського району, що на Івано-Франківщині, через свою необачність при позичанні грошей, ледь не позбавив свою родину житла.
Молодик вирішив позичити в знайомого під відсотки 20 тисяч гривень і навіть оформив довіреність на користування своїм майном: землею та незавершеною будовою. Це мало стати гарантією того, що гроші позичальник поверне.
Після отриманнія коштів, чоловік поїхав на заробітки в Росію. А вдома за зароблені та позичені гроші надалі зводив оселю для своїх дітей.
Згодом кошти чоловік повернув, але з жахом виявив, що все його майно, вартістю понад 90 тисяч гривень... вже продано. Виявилося, що у позичальника ще не вийшов термін, за який він мав би віддати гроші, як сучасний лихвар уже приїхав до будинку, сфотографував його та...продав. Батько двох неповнолітніх дітей у відчаї звернувся до прокуратури.
Там з’ясували, що той, хто позичив йому гроші, скориставшись довіреністю уклав фіктивний договір купівлі-продажу будинку та землі. «Нами був заявлений позов до суду з вимогою скасувати договір та повернути майно чоловікові, — каже Людмила Гласова, прес-секретар івано-франківської обласної прокуратури, пишуть Вікна.
— Адже нотаріус, який видавав довіреність на користування майном, не отримав згоди від опікунської ради». За словами фахівців, згідно закону «Про охорону дитинства», будь-які дії щодо купівлі-продажу квартири чи будинку, де прописані неповнолітні, здійснюється виключно з дозволу органів опіки. Отже батьки чи опікуни не мають права укладати договори. Аби це зробити законно, вони повинні звернутися до відповідних огрганів за дозволом щодо купівлі чи продажу майна.
Тому апеляційний суд Івано-Франківської області став на захист дітей. Чоловікові повернули будинок і дві земельні ділянки.