
Коваль з Коломиї Ярослав Павлюк разом із колегами створив та відправив військовим на фронт автомобіль баггі. Зараз чоловік з майстрами зі своєї кузні працює над наступною, вдосконаленою моделлю.
Про те, як шукають авто для переробки, які особливості створення баггі на основі легковика та скільки коштує "автівка-донор" і запчастини, читайте у репортажі Суспільного, передає Фіртка.
"Зварював, усував гниття, питання щодо конструкції. Кожна деталь, яку ми робили, провокувала суперечки — хтось бачить так, а хтось — так. У результаті досягали консенсусу, і так все й вийшло", — розповідає Андрій Досінчук.
Креслення наступного авто в кузні розробили вже на основі позашляховика. Ярослав Павлюк каже, що військові просять більш безшумну автівку з повним приводом. Зараз ковалі шукають гроші на закупівлю "автомобілів-донорів" та запчастин до нового баггі. На це їм потрібно приблизно 3-4 тис. доларів.
"Спершу придбаємо "донори". Потім хлопці розбирають авто. З нього залишиться тільки мотор, система кермування, ходова і ще дещо. Опісля розпочинаємо роботу над кузовом, обладнанням. Є вузли, деталі, які повністю треба замінити на нові, а це потребує грошей", — розповідає Ярослав Павлюк.
До роботи над баггі на волонтерських засадах долучилися працівники СТО. Автомеханік Ігор Тимків каже, що ходив у військкомат ще у лютому, проте його досі не мобілізували. Тому намагається хоча б таким чином допомогти своїй країні.
"Проводку перевіряв, чистив, забирав усе зайве. Перевіряли ходову, мотор. Привели все до ладу, щоб було простіше і в разі чого людина могла розібратися", — розповідає Ігор Тимків.
Ініціатор створення баггі Ярослав Павлюк каже: якщо авто серйозно пошкодять, він бере на себе зобов'язання забрати його з фронту, відновити та повернути військовим на передову.