На Прикарпатті кишенькового злодія позбавили можливості користуватися послугами громадського транспорту на три з половиною роки

 

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області оголосив вирок 39-річному мешканцю Івано-Франківська, який обвинувачувався у вчиненні низки кишенькових крадіжок майна та цінностей громадян, що були пасажирами громадського транспорту.

 

Повертаючись до того, коли працівники міліції встановили і затримали цього зловмисника, варто відзначити, що оперативникам вдалося задокументувати злочини кишенькового злодія безпосередньо у момент їх вчинення. Сталося це 21 січня минулого року у місті Коломиї. На той час в місцевий райвідділ міліції надійшли декілька заяв від громадян практично однакового змісту: після поїздки в маршрутному автобусі вони виявляли зникнення з жіночих сумок гаманців, мобільних телефонів, документів, платіжних банківських карток.

 

Правоохоронці уважно проаналізували інформацію про обставини, час і місце скоєння крадіжок. Таким чином було встановлено, що найчастіше кишенькові злодії здійснювали майнові посягання в автобусах одного маршруту і в період, коли ці автобуси були переповнені, тобто в годину пік. Упродовж двох днів транспорт цього маршруту перебував під особливою увагою оперативників карного розшуку коломийської міліції. Двоє міліціонерів у цивільному, які виглядали звичайними пасажирами, таки розпізнали з-поміж інших саме тих осіб, котрі могли бути причетними до злочинів. Коли ж підозрілі молодики раптово вистрибнули з автобуса в останній момент перед закриттям дверей, оперативники змушені були повторити цей же «маневр». За невідомими продовжувалося спостереження й тоді, коли вони зайшли в інший автобус. Це тривало до того часу, поки двох зловмисників не спіймали з речовими доказами. Щоправда, у крадіжках звинувачував ся лише той, хто безпосередньо «чистив» жіночі сумки.

 

Того ж дня правоохоронці в ході обстеження прибудинкових територій поблизу зупинок маршрутних автобусів виявили місце, куди зловмисники викидали спустошені гаманці. Так само було проведено огляд в салоні автомобіля, яким злочинці приїжджали в Коломию з Івано-Франківська. В іномарці знайшли ще один жіночий гаманець, студентський квиток іншої потерпілої, документи на чужі прізвища, а також банківські картки.

 

Під час проведення слідчих дій практично всі потерпілі жінки впізнали затриманого, як особу, котру бачили поблизу себе в салоні автобуса. У судовому засіданні потерпілі підтвердили свої свідчення, заявлені на стадії досудового слідства.

 

Натомість 34-річний підсудний вину у вчиненому не визнав, заявивши, що немає жодного стосунку до викрадення в пасажирів автобусів майна, заперечив факт свого перебування в Коломиї у дні, коли скоювалися крадіжки.

 

Незважаючи на невизнання підсудним вини у скоєному, його вину суд встановив і довів іншими зібраними по справі доказами. Дії підсудного були кваліфіковані за ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). Призначаючи покарання жителеві Івано-Франківська, суд прийшов до переконання, що підсудному слід призначити покарання у межах, встановлених у санкції вказаної статті.

 

Викритого у крадіжках майна громадян засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки і шість місяців.

 

Прикметно, що цей вирок став п’ятим в житті підсудного. Уперше івано-франківця засуджували, коли йому було 16 років. За вчинення крадіжок і грабежу підліток відбув 4-річне ув’язнення. Згодом була друга «відсидка» тривалістю знову ж таки 4 роки. У 2001 році черговий суд і чергове ув’язнення – за розбійні напади кримінальника ізолювали від суспільства на 6 років. Отже, після чергового вироку суду загальний кримінальний «Стаж» засудженого складає понад 17 років.


09.02.2012 2349 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

722
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1868
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3081 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3871
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3376
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2341

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

212

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

802

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

648

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1782
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

451
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

656
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

976
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

976 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5193
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

514
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1060
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

441
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

201
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

437
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

437 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

519