На Прикарпатті кишенькового злодія позбавили можливості користуватися послугами громадського транспорту на три з половиною роки

 

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області оголосив вирок 39-річному мешканцю Івано-Франківська, який обвинувачувався у вчиненні низки кишенькових крадіжок майна та цінностей громадян, що були пасажирами громадського транспорту.

 

Повертаючись до того, коли працівники міліції встановили і затримали цього зловмисника, варто відзначити, що оперативникам вдалося задокументувати злочини кишенькового злодія безпосередньо у момент їх вчинення. Сталося це 21 січня минулого року у місті Коломиї. На той час в місцевий райвідділ міліції надійшли декілька заяв від громадян практично однакового змісту: після поїздки в маршрутному автобусі вони виявляли зникнення з жіночих сумок гаманців, мобільних телефонів, документів, платіжних банківських карток.

 

Правоохоронці уважно проаналізували інформацію про обставини, час і місце скоєння крадіжок. Таким чином було встановлено, що найчастіше кишенькові злодії здійснювали майнові посягання в автобусах одного маршруту і в період, коли ці автобуси були переповнені, тобто в годину пік. Упродовж двох днів транспорт цього маршруту перебував під особливою увагою оперативників карного розшуку коломийської міліції. Двоє міліціонерів у цивільному, які виглядали звичайними пасажирами, таки розпізнали з-поміж інших саме тих осіб, котрі могли бути причетними до злочинів. Коли ж підозрілі молодики раптово вистрибнули з автобуса в останній момент перед закриттям дверей, оперативники змушені були повторити цей же «маневр». За невідомими продовжувалося спостереження й тоді, коли вони зайшли в інший автобус. Це тривало до того часу, поки двох зловмисників не спіймали з речовими доказами. Щоправда, у крадіжках звинувачував ся лише той, хто безпосередньо «чистив» жіночі сумки.

 

Того ж дня правоохоронці в ході обстеження прибудинкових територій поблизу зупинок маршрутних автобусів виявили місце, куди зловмисники викидали спустошені гаманці. Так само було проведено огляд в салоні автомобіля, яким злочинці приїжджали в Коломию з Івано-Франківська. В іномарці знайшли ще один жіночий гаманець, студентський квиток іншої потерпілої, документи на чужі прізвища, а також банківські картки.

 

Під час проведення слідчих дій практично всі потерпілі жінки впізнали затриманого, як особу, котру бачили поблизу себе в салоні автобуса. У судовому засіданні потерпілі підтвердили свої свідчення, заявлені на стадії досудового слідства.

 

Натомість 34-річний підсудний вину у вчиненому не визнав, заявивши, що немає жодного стосунку до викрадення в пасажирів автобусів майна, заперечив факт свого перебування в Коломиї у дні, коли скоювалися крадіжки.

 

Незважаючи на невизнання підсудним вини у скоєному, його вину суд встановив і довів іншими зібраними по справі доказами. Дії підсудного були кваліфіковані за ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно). Призначаючи покарання жителеві Івано-Франківська, суд прийшов до переконання, що підсудному слід призначити покарання у межах, встановлених у санкції вказаної статті.

 

Викритого у крадіжках майна громадян засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки і шість місяців.

 

Прикметно, що цей вирок став п’ятим в житті підсудного. Уперше івано-франківця засуджували, коли йому було 16 років. За вчинення крадіжок і грабежу підліток відбув 4-річне ув’язнення. Згодом була друга «відсидка» тривалістю знову ж таки 4 роки. У 2001 році черговий суд і чергове ув’язнення – за розбійні напади кримінальника ізолювали від суспільства на 6 років. Отже, після чергового вироку суду загальний кримінальний «Стаж» засудженого складає понад 17 років.


09.02.2012 2327 0
Коментарі (0)

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

547
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

916
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3689 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2918
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7076 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3469

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

464

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

322

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

678

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1444
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

256
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17299
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

915
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8046 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

534
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

934
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2306
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27652 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

417
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

448
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

774
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

722