На Прикарпатті керівники «Стриганецького кар’єру» провели зустріч з жителями сіл через протести (ФОТО/ВІДЕО)

Зустрічі співвласника та директора «Стриганецького кар’єру» з жителями сіл через протести з приводу початку будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна відбулися в селах Довге і Стриганці Тисменицького району, на території яких пролягає кар’єр.

Окрім керівництва та близько двох сотень жителів сіл в обговоренні взяли участь екологи та власник аналогічного підприємства з Італії., пише Фіртка з посиланням на Суспільне. Карпати.

На початку зустрічей в Довгому та Стриганцях представники керівників кар’єру розповіли жителям сіл про те, як працюватимуть печі та фільтри на підприємстві.

Житель села Стриганці Михайло Корженовський виступив із заявою, що селяни категорично проти будівництва печей на території сіл.

«Якщо якийсь населений пункт погоджується на таке будівництво, допоможіть їм, хай дадуть їм ділянку, хай вони там побудують, а звідси тільки вивозять. Витягніть 74 сваї, приберіть за собою, що ви отут наскладали, і тоді можемо нормально працювати. Ви вивезете, ми до вас не маємо жодних претензій», - каже місцевий житель Михайло Корженовський.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко каже, що при дотриманні жорстких екологічних вимог, робота кар’єру не буде наносити шкоди здоров’ю населенню.

«На підприємстві вже по проєкту ми побачили дуже потужну систему фільтрів, яка буде вловлювати пил. Це найбільша загроза саме від цього виробництва. І таким чином ми бачимо, що найголовніша загроза для довкілля — потрапляння цього пилу в навколишнє середовище буде мінімізоване і повністю все це залишиться на підприємстві», - розповідає Тетяна Тимочко.

На запрошення керівництва кар’єру з Італії приїхав власник аналогічного підприємства у своїй країні Карло Челла, який розповів про специфіку роботи сучасних фільтрів.

«Фільтр має 3 тисячі шарів-прошарків, які абсорбують усі викиди. Фільтр завжди працює. Проте, якщо сталася якась помилка і фільтр зупиняється, то піч теж зупиняється і не через те, що це заборонено законодавством, і не через те, що оператор вирішив зупинити піч, просто технологія збудована таким чином, що без роботи фільтра не працює піч», - повідомив Карло Челла.

Інвестор та співвласник ТОВ «Стриганецький кар’єр» Ілля Марчевський каже, що готовий інвестувати гроші не тільки в кар’єр, а й в інфраструктуру села: «Ми хочемо зробити закритий повний цикл виробництва на місці, тим самим збільшити і покращити культуру виробництва самого кар’єру, покращити і придбати нові дробарки, побудувати нову піч та всю систему распірації. Ми зробили повністю новий проєкт кар’єру. Ми готові інвестувати гроші в те, щоб зробити завершений цикл від А до Я виробництва тут, на місці».

Незважаючи на аргументи дирекції та співвласника кар’єру, жителі села Довге та Стриганці виступали категорично проти будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна на території кар’єру, зокрема, зауваживши, що немає на те відповідного дозволу, проте Ілля Марчевський сказав, що є дозвіл на підготовчі роботи і показав документ.

Наприкінці інформаційної зустрічі, яка загалом у двох селах тривала понад 3 години, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк запропонувала, щоб з позицією двох сторін ознайомилися юристи.

«Очевидним стало одне, що громада категорично проти будівництва печей. Я правильно розумію? Можливо, не знаю, чи ви підтримаєте таку думку: потрібно ініціативну групу, яка б могла в юридичному руслі правильно рухатися, що стосується саме печей, про те, щоб були підписи людей», - каже Тетяна Градюк.

Жителі села Стриганці кажуть, що продовжать перекриття дороги, поки питання з будівництвом на території кар’єру не вирішиться остаточно.

До слова, 27 січня жителі села Стриганці заблокували рух п'яти автомобілів-бетономішалок, які їхали з місцевого кар’єру. Тоді вони розпочали перекриття дороги і продовжують перекривати до сьогодні.


Довідка:

Стриганецький кар’єр розташований на межі сіл Довге та Стриганці Тисменицького району Івано-Франківської області. Початок видобутку вапна на кар’єрі розпочато у 2011 році. З 2017 року ТОВ «Стриганецький кар’єр» змінив власників, які у 2018 році запустили нову лінію з виробництва вапнякового меліоранту для сільського господарства.

Задля підвищення ефективності виробництва та якості продукції, наприкінці 2019 року на території кар’єру розпочато реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна, обладнаного печами італійської компанії QualiCal, продуктивністю 800 тонн на добу. Загальна вартість проекту становить 22 млн євро, його реалізація розрахована на три роки і передбачає три етапи будівництва. За даними інвестора, новий комплекс значно підвищить рівень технологічності видобутку та переробки вапна відповідно до світових стандартів, а також розширить цикл виробництва, що дозволить створити понад 100 додаткових робочих місць.

ТОВ «Стриганецький кар’єр» є одним з найбільших платників податків у Тисменицькому районі. У 2019 році компанія сплатила 9 540 000 грн податків, в тому числі понад 7 млн грн у місцеві бюджети сіл Довге та Стриганці. За угодою про соціальне партнерство зі Стриганецької сільською радою від 7.04.2019 року, товариством виконано капітальний ремонт дороги Стриганці-Довге, відновлено свердловину для подачі води для загального користування, а також додатково виділено 120 тис грн допомоги на реалізацію соціально-економічних програм.


Читайте також:

На Прикарпатті мешканці села блокують дорогу до місцевого кар'єру (ФОТОФАКТ)


17.02.2020 2920
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

888
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1573 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2352
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2178 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7516
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15230 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

283

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1015

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1079

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1865
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

262
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

640
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

882
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3111
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

896
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1934
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

983
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35130 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

238
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

464
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

604
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

931