На Прикарпатті говорили про реформування галузі охорони здоров’я

 

 

В актовому залі Станції швидкої невідкладної допомоги відбулась розширена нарада департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Манолія Піцуряка, першого заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Олінійчука, заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Зої Ціхонь, головного спеціаліста МОЗ України з сімейної медицини Лариси Матюхи, завідувача відділення організації меддопомоги Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Наталії Кондратюк, головного спеціаліста з сімейної медицини управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, головного лікаря центру екстреної медичної допомоги Ямпільського району Вінницької області, заступників голів райдержадміністрацій та міст обласного значення з гуманітарних питань і головних лікарів лікувальних закладів області.

 

На порядку денному звучали питання про реформування галузі охорони здоров’я області, про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги в області, функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги у Ямпільському районі Вінницької області, хід реалізації в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та про реалізацію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

 

За словами першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука, основним акцентом і пріоритетом реформ є створення потужної бази первинної ланки охорони здоров’я та інституції сімейної медицини, тому всі сили були направлені на те, щоб наблизити лікарську медичну допомогу до сільського мешканця, розукрупнити дільниці, залучити кадри та зміцнити матеріально-технічну базу сільських закладів.

 

Найперше було здійснено передачу усіх 645 фельдшерсько-акушерських пунктів з сільського підпорядкування на районний рівень.

 

«Основне завдання, - додає Микола Олінійчук, - яке слід виконати щодо модернізації первинної ланки – створити в цьому році центри первинної медико-санітарної допомоги в кожному районі області та містах обласного підпорядкування з перерозподілом коштів між рівнями надання медичної допомоги на користь первинної ланки. Цьому питанню в 2012 році було приділено надзвичайно багато уваги. Однак, станом на 15 травня в області функціонує поки що лише 2 центри ПМСД в складі Долинської і Снятинської ЦРЛ».

 

Також важливим питанням реформування є оптимізація мережі і ліжкового фонду та функціональна диференціація закладів охорони здоров’я. Стратегією реформ передбачена реорганізація існуючих медичних закладів у лікарні інтенсивного лікування та планового лікування хворих, створення лікарень відновного лікування та паліативної допомоги хворим та створення госпітальних округів. Передувати цьому у Івано-Франківській області повинна структурна оптимізація надто громіздкої мережі і зайвого ліжкового фонду.

 

«Я побачила, що на Прикарпатті реформування відбувається згідно програми Міністерства і кадровий персонал тут сильний - говорить головний спеціаліст МОЗ України з сімейної медицини Лариса Матюха. – З 13 до 25 травня проголошено дні сімейної медицини. За цей час ми повинні подивитись, що вже зроблено, де є помилки і по можливості їх виправити, адже хто нічого не робить, той і не помиляється, а також порівняти досвід один одного. Основним завданням має бути створений інститут сімейної медицини в результаті реформування, пацієнт має зрозуміти, що первинна медична допомога йому доступна. Оскільки первинна медична допомога – фундамент, то вона має бути міцна».

 

Довідково 

За 2011-2012 роки та 4 місяці 2013 року у медицині села створено:

- 17 нових сімейних дільниць

- 7 нових лікарських амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- 3 науково-практичні центри сімейної медицини, в т.ч. на селі

- 2 центри ПМСД в складі ЦРЛ

- 3 пункти базування ШМД

- 4 хоспісні відділення і розпочато створення дитячого хоспісу

- 420 нових денних ліжок

здійснено:

- 30 капітальних ремонтів і реконструкцій амбулаторій

- 25 нових і реконструйованих приміщень для ФАП

- скорочення 870 понаднормативних ліжок

- реорганізацію 5 малопотужних лікарень в амбулаторні заклади з денними стаціонарами

придбано:

- 20 одиниць санітарного транспорту для сільської медицини

- низку одиниць виробів медичної техніки та лікувально-діагностичної апаратури для амбулаторій і ФАП.

В 2013-2014 рр. передбачається:

- створення 20 нових амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- створення 11 пунктів базування ШМД у віддалених селах

- відкриття 4 нових ФАП

- створення 22 центрів ПМСД

- створення дитячого стаціонарного і дитячого мобільного хоспісів

Маємо на сьогодні:

- 539 ФАП-ів

- 135 лікарських амбулаторій


17.05.2013 1157 1
Коментарі (1)

ВАСИЛЬ 2013.05.17, 13:11
По суті медицина області не реформується останні 20 років.Будь-яка реформа повинна бути направлена на покращення здоровя населення. В області зростає захворюваність та смертність на онкопатологію,туберкульоз,серцевосудинні хвороби,алкоголізм тощо.Провалена програма "Здоровя нації" на 2002-2010 р.р.,розпорядження ОДА № 269 від 2002р.Потрібен результат а не говорільня.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

643
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2088
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33401
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2295
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3025
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5130 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

397

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1170

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

756

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

963
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

260
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

559
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

630 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1144
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

953
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1043
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

812
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30185 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

903
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3871
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

487
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

522