На Прикарпатті говорили про реформування галузі охорони здоров’я

 

 

В актовому залі Станції швидкої невідкладної допомоги відбулась розширена нарада департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Романа Іваницького, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Манолія Піцуряка, першого заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Олінійчука, заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Зої Ціхонь, головного спеціаліста МОЗ України з сімейної медицини Лариси Матюхи, завідувача відділення організації меддопомоги Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Наталії Кондратюк, головного спеціаліста з сімейної медицини управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, головного лікаря центру екстреної медичної допомоги Ямпільського району Вінницької області, заступників голів райдержадміністрацій та міст обласного значення з гуманітарних питань і головних лікарів лікувальних закладів області.

 

На порядку денному звучали питання про реформування галузі охорони здоров’я області, про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги в області, функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги у Ямпільському районі Вінницької області, хід реалізації в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та про реалізацію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

 

За словами першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука, основним акцентом і пріоритетом реформ є створення потужної бази первинної ланки охорони здоров’я та інституції сімейної медицини, тому всі сили були направлені на те, щоб наблизити лікарську медичну допомогу до сільського мешканця, розукрупнити дільниці, залучити кадри та зміцнити матеріально-технічну базу сільських закладів.

 

Найперше було здійснено передачу усіх 645 фельдшерсько-акушерських пунктів з сільського підпорядкування на районний рівень.

 

«Основне завдання, - додає Микола Олінійчук, - яке слід виконати щодо модернізації первинної ланки – створити в цьому році центри первинної медико-санітарної допомоги в кожному районі області та містах обласного підпорядкування з перерозподілом коштів між рівнями надання медичної допомоги на користь первинної ланки. Цьому питанню в 2012 році було приділено надзвичайно багато уваги. Однак, станом на 15 травня в області функціонує поки що лише 2 центри ПМСД в складі Долинської і Снятинської ЦРЛ».

 

Також важливим питанням реформування є оптимізація мережі і ліжкового фонду та функціональна диференціація закладів охорони здоров’я. Стратегією реформ передбачена реорганізація існуючих медичних закладів у лікарні інтенсивного лікування та планового лікування хворих, створення лікарень відновного лікування та паліативної допомоги хворим та створення госпітальних округів. Передувати цьому у Івано-Франківській області повинна структурна оптимізація надто громіздкої мережі і зайвого ліжкового фонду.

 

«Я побачила, що на Прикарпатті реформування відбувається згідно програми Міністерства і кадровий персонал тут сильний - говорить головний спеціаліст МОЗ України з сімейної медицини Лариса Матюха. – З 13 до 25 травня проголошено дні сімейної медицини. За цей час ми повинні подивитись, що вже зроблено, де є помилки і по можливості їх виправити, адже хто нічого не робить, той і не помиляється, а також порівняти досвід один одного. Основним завданням має бути створений інститут сімейної медицини в результаті реформування, пацієнт має зрозуміти, що первинна медична допомога йому доступна. Оскільки первинна медична допомога – фундамент, то вона має бути міцна».

 

Довідково 

За 2011-2012 роки та 4 місяці 2013 року у медицині села створено:

- 17 нових сімейних дільниць

- 7 нових лікарських амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- 3 науково-практичні центри сімейної медицини, в т.ч. на селі

- 2 центри ПМСД в складі ЦРЛ

- 3 пункти базування ШМД

- 4 хоспісні відділення і розпочато створення дитячого хоспісу

- 420 нових денних ліжок

здійснено:

- 30 капітальних ремонтів і реконструкцій амбулаторій

- 25 нових і реконструйованих приміщень для ФАП

- скорочення 870 понаднормативних ліжок

- реорганізацію 5 малопотужних лікарень в амбулаторні заклади з денними стаціонарами

придбано:

- 20 одиниць санітарного транспорту для сільської медицини

- низку одиниць виробів медичної техніки та лікувально-діагностичної апаратури для амбулаторій і ФАП.

В 2013-2014 рр. передбачається:

- створення 20 нових амбулаторій шляхом реорганізації ФАП

- створення 11 пунктів базування ШМД у віддалених селах

- відкриття 4 нових ФАП

- створення 22 центрів ПМСД

- створення дитячого стаціонарного і дитячого мобільного хоспісів

Маємо на сьогодні:

- 539 ФАП-ів

- 135 лікарських амбулаторій


17.05.2013 1194 1
Коментарі (1)

ВАСИЛЬ 2013.05.17, 13:11
По суті медицина області не реформується останні 20 років.Будь-яка реформа повинна бути направлена на покращення здоровя населення. В області зростає захворюваність та смертність на онкопатологію,туберкульоз,серцевосудинні хвороби,алкоголізм тощо.Провалена програма "Здоровя нації" на 2002-2010 р.р.,розпорядження ОДА № 269 від 2002р.Потрібен результат а не говорільня.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7624 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1132
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

626
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5645
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1531
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

471

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1289

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1120

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1021
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

357
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

414
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1356
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

432
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

701
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5742
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

449
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

316
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

653 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1097
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

953