На Прикарпатті голови трьох ОДА з нардепами обговорили ініціативу відновлення Галицького Успенського собору

 

 

У музеї «Історії Галича», який знаходиться у с. Крилос Галицького району, відбулося засідання «круглого столу» на тему «Галицький Успенський собор: відродження державної та духовної величі України».
 

На захід завітали народні депутати України Михайло Довбенко, Микола Княжицький та Андрій Кіт, голови обласних державних адміністрацій, зокрема, Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, Львівської та Тернопільської облдержадміністрацій Олег Синютка і Степан Барна, керівники Галицького району, священнослужителі та  науковці, інформує прес-служба ІФ ОДА.

 

Учасники «круглого столу» оглянули фундамент Галицького Успенського собору, побували у церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Відтак провели дискусію щодо відбудови храму.

 

За словами Олега Гончарука, необхідність відновлення Галицького Успенського собору полягає у збереженні національної духовної скарбниці Княжого Галича.

 

«Багато скептиків свого часу не сприймали ідею відновлення собору, - зазначив, розпочинаючи засідання, очільник Прикарпаття. -  Однак, об’єднавши зусилля народних депутатів, обласної та місцевої влади, духовенства і науковців, сьогодні маємо чітке бачення того, що Успенський собор буде відновлено і він стане основою для об’єднання Української церкви».

 

У доповіді Михайла Довбенка йшлося про дослідження  науковців та археологів, які займалися відновленням історичної справедливості щодо місця розташування собору та часу його зведення. Народний обранець зазначив, що храм за своїми розмірами поступається лише Софії Київській.

 

Виконавчий директор благодійного фонду «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського собору» Зіновій Шкутяк окреслив основні напрямки роботи організації, яка займається відновленням храму.

 

На завершення заходу присутні схвалили резолюцію «круглого столу», в якій, зокрема, йдеться про оголошення всеукраїнського конкурсу на розробку проектних пропозицій відновлення Галицького Успенського собору з музеєфікацією існуючих фундаментів XII ст.

 

Олег Синютка висловив пропозиції щодо доцільності розробки державної програми для збереження історико-культурної спадщини, яка сприятиме відродженню і популяризації таких пам’яток як Галицький Успенський собор.

 

Степан Барна наголосив на необхідності посилення роботи в напрямку популяризації та поширення інформації про історію древнього Галича та загалом історичних пам’яток Західної України.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Слідами історії: Прикарпатські чиновники взялися за відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича (фоторепортаж)

"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)


28.10.2017 639 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

966
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14240 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1642
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6261

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

641
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13881
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

306
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

533
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2