На Прикарпатті фермер використовує систему електропастуха

 

У селі Дитятині Галицького району на Івано-Франківщині місцевий господар Володимир Слободян для відгодівлі корів застосовує систему електропастуха.

 

При використанні такої системи значно збільшуються надої та немає потреби наймати багато пастухів. Отже, економляться кошти.

 

До Дитятина доїхати важко. До села доброї дороги немає. Разом із місцевим війтом Євгеном Довжинським, агрономом за фахом, прямуємо на легковику через поля. Навколо видно бур’яни та залишки безгосподарності. Проте вже за кілька метрів — акуратне поле.

 

«Тут наш господар, який лише минулого року розпочав свою діяльність, випасає корівок, — каже пан Євген. — І настільки чудово працює, що аж душа радіє. На землі господарює й корівок вирощує. По інших селах про ферми й думати забули, свого часу все розікрали, розвалили. У нас є добра ферма, 250 голів великої рогатої худоби. Поголів’я Володя планує збільшити у наступному році до 500. Є молоко, є телята».

 

«Технологія електропастуха, — мовить Володимир Слодобян, — давно використовується в Європі, особливо в Німеччині та Голланлії, а там знаються на тому, як корів вирощувати. Ми ж запозичили електропастуха від львівських колег. Принцип дії дії новинки такий: поле ділиться на десять частин-кліток, кожна обгороджується дротом, крізь який проходитиь легесенький струм. У такій «клітці» й по три дні пасеться череда. Згодом корівок, відтягнувши дріт, переганяють у іншу частину поля». Приходить вже справжній пастух, відчіпляє дріт та гайда, корівки, у наступну клітку! При цьому він використовує спеціальні рукавиці, адже по дротах проходить струм. А пастухів на велике господарство лише два! Корівкам струм він не шкодить. Сила удару — мінімальна, пишуть Вікна.

 

«Але в тварин вже виробляється певний рефлекс, — мовить Володимир Слодбодян. — Вони навіть близько не підходять до дроту. А через три дні корови стоять і чекають, аби їх перегнали в іншу клітку, на молоденьку травичку. За цей час там, де ще день тому паслися молочні годувальниці, викошують акуратно недоїджену ними траву. За місяць корівки обходять десять кліток. Допоки молочні годувальниці обійдуть всі до останньої частини поля, в першій клітці починає рости новий соковий корм». Цього року там було просто різнотрав’я, надалі висаджуватимуть траву з Німеччини «Кантрі». Адже зелений харч, який там ріс протягом семи років, вже неефективний. Планується за сезон 5-6 раз косити. А ще у кожній клітці для тварин є ще й свіженька водичка. Пийте, корівки, та молока напасайте!

 

«Такий харч для наших Ласок, Сірих та Красульок дозволяє удвічі зібльшувати надої. Цьому сприяє соковита молоденька травичка, — мовить місцевий ветеринар Йосип Терпиляк. — За цією технологіє корів пасуть від від квітня аж до листопада. Усі переміщення тварин по полю, а також і прирости та жирність молока контролює комп’ютер. Малюються спеціальні діаграми. Чітко контролюється, аби в кожній клітці був однаковий об’єм трави. Якщо пасучись, скажімо у клітці № 6 чи 8, у корови знизилася жирність молока, то цю частину поля ретельно перевірятимуть. Наступного року вправний та меткий дитятинський господар збільшить стадо та обіцяє потішити ще іншими новими для українського господарства іноземними технологіями вирощування тварин.

 


08.10.2012 2400 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1803
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1116
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1387 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3911 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33958
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2964

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

412

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

835

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1803

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1149
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1188
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

703
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

581
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12270
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1574
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1358
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

651
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

331
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

407
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

446
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1341