На Прикарпатті досліджують європейську норку - розставили фотопастки (ВІДЕО)

На території Карпатського НПП розставили фотопастки для дослідження червонокнижної європейської норки. На жаль, чотири фотопастки вкрали.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів заступник директора з наукової роботи Карпатського НПП Олександр Киселюк, пише Фіртка.

«Ми розпочали пілотний проєкт «Збереження Норки європейської в Карпатському національному природному парку», провели облік і будемо аналізувати ситуацію. На наших двох полігонах є розкладені фотопастки для дослідження. Є проблема в тому, що на одному полігоні 4 фотопастки поцупили. Люди ще не розуміють, що таке дослідження», - повідомив Киселюк.

За його словами, кількість фотопасток у Карпатському НПП збільшать завдяки підтримці партнерів проєкту - міжнародній організації «Люди проти вимирання». Адже нині перед науковцями стоїть завдання не лише зберегти цей вид норки, але й дізнатись, скільки таких особин проживають на території Карпатського НПП.

«Можемо вже сказати, що у верхів’ї Прута і Чорного Черемошу стан популяції норки у доброму стані. Є кілька їх пар. Взимку було дуже багато їхніх слідів, але у фотокамери нам вони не потрапляли. Тепер бачимо їх. Очевидно, взимку норка була більш скритнішою, а в період розмноження - більш активною. Нині ми робимо майданчики для підгодівлі тварини. Кидаємо рибу, вона чує запах і підходить», - зазначив Киселюк.

Він повідомив, що цей науковий проєкт розпочали ще в січні. Втім, досі норка не потрапляла у фотопастку. Тепер це відео демонструють людям. Науковці кажуть, що норка може проживати у верхів’ї Карпат, де ще не деградовані природні системи, де є риба, і тваринка може знайти для себе харчування.

«Свого часу, коли в нас на Прикарпатті працювали норкові ферми, де вирощували американські норки, які могли краще пристосуватись у водоймах, то вони витісняли європейську. Нині ареал поширення європейської норки – високогір’я Карпат. Загалом, це басейни річок Пруту, Тиси, Черемошу», - зазначив науковець.

За його словами, проєкт для збереження європейської норки триватиме в Карпатському НПП щонайменше два роки. Якщо буде достатньо матеріалу для дослідження, проєкт планують розширити.

Норка, норка європейська (Mustela lutreola) — дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини «куницеві» (Mustelidae). Поширений на території Іспанії, Франції, Румунії, України, Росії. Колись вид був поширений по всій Європі, але зараз зник на більшій частині свого ареалу. Вид внесений у Червоний список Міжнародного союзу охорони природи — всеосяжний збірник відомостей про охоронний статус рослин та тварин в усьому світі.


Читайте також:

Червонокнижних ведмедів із Прикарпаття відправили до реабілітаційного центру на Хмельниччині (ФОТО)

До центру реабілітації на Закарпатті привезли ведмедя Юру з Косова

Центр реабілітації диких тварин потребує реконструкції — Галицький НПП

На Прикарпатті зафіксували новий вид птаха — пірникозу червоношию (ВІДЕО)

У франківському озері з'явився новий мешканець (ФОТО)

Зима у Галицькому НПП: показали захопливі кадри тварин (ФОТО)

На Богородчанщині «оселились» екзотичні хижаки (ФОТО)


11.05.2021 1521
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

858
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1753 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

855

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3018
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728