На Прикарпатті чудо-вулкан вивергає нафту

 

На українському Прикарпатті є вулкан. Щоправда, замість магми вивергає нафту та мінеральні добрива. Сіллю з його поверхні лікують людей.

 

Цей єдиний в Україні геологічний феномен ще й вулканічний синоптик - попереджає про землетруси.

 

Він невеличкий і зовсім не такий, як його уявляє більшість. Схожий грязьовий вулкан на пляму після розлитої нафти. Щоправда тут вона витікає із землі разом з сіллю і завжди булькоче: часом кипить, як вода, а часом майже нерухома. До нас кратер заговорив тільки після кількох стрибків біля нього. Місцеві кажуть: розбудили.

 

З’явилося це диво-природи ще 100 років тому на місці видобутку нафти та озокериту. Та вперше кратер «Старуні» дався взнаки у 70-х роках, після землетрусу в Румунії.

 

«Зараз його висота, над рівнем навколишній, досягає вже 3 метра, тобто якщо подивитися з нижньої позиції. А над зрізом ріки до 5-6 метрів, від постійно збільшується. Він може реагувати навіть на віддалені землетруси, не тільки Карпатські, а й на землетруси, які відбуваються на Сахаліні, допустимо, і на інших островах», - пояснив геолог Орест Стельмах.

 

Наразі геологічний феномен має 8 постійних та 12 непостійних мікрократерів, які виділяють газ, воду, глинисту пульпу чи нафту. На поверхню вулкан викидає і сольові розчини. За своєю лікувальною властивістю вони нічим не поступаються грязям у закарпатському курорті Солотвині.

 

«Тут міститься дуже багато цінних мікроелементів. Саме ці солоні концентровані мінеральні добрива відповідають Солотвинським. І тут цілком можна створювати бальнеологічний курорт», - розказує геолог Орест Стельмах. Над феноменом у Старуні роками працюють українські та польські науковці.

 

Сільський голова переконаний, місцина уже б давно стала світовою знаменитістю, якби з’явився інвестор. Наразі самі підсипають ями на дорогах, розробили велосипедний маршрут та запрошують туристів. Місцевість уже як 8 років внесена до Міжнародного туристичного маршруту. Правда, відвідувачів тут поки мало.

 

Зробити Старуню туристичною меккою Прикарпаття заважають дороги та відсутність коштів на будівництво відповідної інфраструктури. Хоча місцеві обіцяють, що збудують тут парк льодовикового періоду та здобудуть світову славу. Та поки проект лише на папері, туристів сюди зваблюють грязьовим вулканом і місцевою легендою. Нафта, що витікає зі свердловини, виконує заповітні мрії дівчат.

 

«Достатньо помазати кінчик носа цією і нафтою і гарантовано виходить заміж. І ви знаєте - часто підтверджується. Дівчата скоро виходять заміж», - сказав геолог Орест Стельмах.

 

«Вiкна.UA»


21.08.2013 615 4
Коментарі (4)

Нафтовик 2013.08.21, 10:15
Ой і дурять народ. А що поробиш коли народ темний, як ніч у Верховині. Цей, так званий вулкан, побічне явище багаторічного видобування нафти у Надвірнянському районі. Для полегшення підйому нафти на поверхню у пласт закачується вода з поверхнево-активними речовинами (ПАР). Для закачування використовують Кущові Насосні Станції системи ППТ. В пласті сворюється надлишковий тиск, який витісняє нафту через експлуатаційні свердловини, а також тріщини у землі. Що і має місце в Старуні. Крім того при бурінні свердловин використовується буровий розчин з солями (http://uk.wikipedia.org/wiki/Буровий_розчин), який також попадає в землю. За роки експлуатації нафтових родовищ в землі утворилась тріщина по якій і піднімається нафтова суміш разом із хімією. Це може навіть бути ШКІДЛИВИМ для здоров'я. А Орест Стельмах не провівши жодного дослідження чи навіть хімічного аналізу суміші заявляє що це природне явище.
Нафтовикові 2013.08.21, 11:08
Що ж це ви так зразу зруйнували красивий міф? От же ж мені ці нафтовики, як їх послухати то і привидів у замках не буває і взагалі на світі все можна науково пояснити. Що ж залишиться робити дівчатам, яких ніхто не хоче, не відбирайте в них останньої надії.
гриць 2013.08.21, 12:05
І це далеко не єдиний в Україні грязевий вулкан!!! http://100travels.com.ua/kerchenskie-vulkany-luzhi-fontany-i-puzyri-gryazi/ Навіть село є в Криму - Вулканівка http://www.mich-u.net/грязевой-вулкан-джау-тепе-вулкановка/
До Гриця 2013.08.22, 10:15
за своєю природою, цей вулкан - єдиний в Україні. В Криму зовсім інший за геологічною структурою вулкан. !!!!!!!!! Вікіпедія на то поміч. Дослідники видали монографію про вулкани в Україні. Старуня - єдиний такий!!!!
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1263
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2176
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3526 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4119
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3697
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2517

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

389

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

974

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

792

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1921
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19301
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

589
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

797
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

202
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1203 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5383
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

646
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

891
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

363
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

568
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

582 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

669