На Прикарпатті чоловік лікує хвороби горіховою настоянкою

 

У здоров’я — горіховий смак

Фото: Сабіни Ружицької

 

Від десятків різноманітних хворіб прикарпатець Мирон Плугатор із Тлумаччини рекомендує вживати горіхові настоянки.

 

Із цього відомого цілющого плоду чоловік виготовляє лікувальні дива за давніми рецептами Покуття.

 

— Закотився день осінній із горіхами в траву, але в мене жоден горіх нікуди не закотиться, — привітно зустрічає на порозі своєї садиби пан Мирон. — Усе, що дає нам природа: кора, листя, шкаралупа, зеренця та й навіть перетинки, знадобиться для оздоровлення. У кімнаті чоловік показує десятки пляшечок із різними цілющими відварами, мазями, настоянками.

 

— Це моє горіхове «царство», — мовить Мирон Плугатор. — Ще з дитинства мама Марія чи не щодня розказувала про життєдайну силу рослин. Тоді до цього я й не дуже прислухався, а вже в поважні роки згадав, бо поправляти здоров’я тим, що дає природа, набагато ефективніше та безпечніше, аніж пігулки ковтати. А горіхи в народній медицині здавна використовували для лікування різних хвороб. Пан Мирон показує невеличкий, списаний дрібним почерком зошит, де є різноманітні рецепти лікування за допомогою природних засобів, про які говорила та використовувала його мати та жителі села Гринівці, звідкіля походить чоловік. — Ось при гіпертонічній хворобі слід протягом півтора місяці щодня вживати по 100 грам горіхів з медом, — розповідає покутянин.

 

— По 50-100 грамів горіхів упродовж двох тижнів варто їсти хворим, які мають підвищену кислотність шлунку, варто щодня з’їдати, і про дискомфорт у животі та різкі болі можна забути».

 

Є рецепти і для діток. Особливий смаколик — горіхове молоко. Для його приготування беруть ядра з десяти горіхів розтовчують у ступці, потім додають їх у 200 грам кип’яченого молока. Відвар проціджують, додають до нього трішки цукру і п’ють напівгарячим. Такі ласощі сприяють імунітету, тому особливо корисним воно буде малятам у ці осінні дні, коли до них може підступити недуга. Згодом чоловік із гордістю показує невеличкі пляшечки з різними настоянками з горіхів.

 

— Із зелених шкурок, — пояснює Мирон Плугатор. — Зроблена кілька тижнів тому. Для неї треба взяти шкурки із 30 горіхів, залити літром спирту, закорковувати і тримати протягом двох тижнів на сонці. Цей засіб, процідивши, вживають від болю у шлунку й кишках. П’ють по 10 грам тричі на день перед їжею. Таку ж настоянку можна робити із додаванням тонких перетинок, які беруть розколовши вже стигли плоди. Тоді виходить запашний напій коричневого кольору, який можна довго зберігати та пити замість сумнівної якості спиртного. Лише не варто зловживати.

 

Окрім настоянок на спирту, пан Мирон рекомендує для лікування горіхове листя. Вже з медичних книг покутянин дізнався, що воно має вітаміни С, Р, В, каротин, ефірні олії, дубильні речовини. В офіційній медицині з нього виробляють тонізуючі та загальнозміцнювальні ліки, які поліпшують обмін речовин при нашкірних хворобах, сприяють загоюванню ран, мають легку послаблювальну та глистогінну дію. Для лікування хвороб печінки, шлунку, застарілих ран і виразок чоловік рекомендує горіхово-олійний екстракт. Для цього треба взяти 50-80 грамів дрібно порізаних зелених листочків вкинути до 300 грам соняшникової олії та настояти 15-20 днів при кімнатній температурі. Вживати ледь підігрітою. При запаленні горла стануть в пригоді сухі листя горіха, які заливають склянкою окропу й настоюють 2 години в закритій посудині. Вживати настій варто по чайній ложці тричі на день.

 

Настоянку з листя горіха п’ють як загальнозміцнювальний засіб від знесилення, авітамінозу, а також як в’яжучий засіб під час діареї. Використовують настій листя горіха й при цукровому діабеті, адже він сприяє кращому засвоєнню організмом глюкози. Для тих, хто страждає на поліартрит, подагру, різноманітні екземи, стане в пригоді горіховий відвар. Для його приготування треба 10-20 столових ложок сухого або свіжого подрібненого листя, яке заливають літром води, накривають каструлю кришкою, ставлять на слабкий вогонь і півгодини кип’ятять. Після цього розчин проціджують, доводять знову до кипіння. Тепер його можна наносити для примочок, обмотувань, компресів, додавати у ванну під час купання, пишуть Вікна.


24.07.2013 38258 1
Коментарі (1)

Гість 2013.07.24, 17:45
"...особливо корисним воно буде малятам у ці осінні дні..." зараз на календарі 24 липня, цікаво коли цей матеріал готувався?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

423
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1750
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33266
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2144
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2904
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4906 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

275

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1043

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

661

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

889
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

138
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

467
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

548 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

862
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

958
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

731
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7390
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30104 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3652
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

379
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

425
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

628