На Прикарпатті чоловік лікує хвороби горіховою настоянкою

 

У здоров’я — горіховий смак

Фото: Сабіни Ружицької

 

Від десятків різноманітних хворіб прикарпатець Мирон Плугатор із Тлумаччини рекомендує вживати горіхові настоянки.

 

Із цього відомого цілющого плоду чоловік виготовляє лікувальні дива за давніми рецептами Покуття.

 

— Закотився день осінній із горіхами в траву, але в мене жоден горіх нікуди не закотиться, — привітно зустрічає на порозі своєї садиби пан Мирон. — Усе, що дає нам природа: кора, листя, шкаралупа, зеренця та й навіть перетинки, знадобиться для оздоровлення. У кімнаті чоловік показує десятки пляшечок із різними цілющими відварами, мазями, настоянками.

 

— Це моє горіхове «царство», — мовить Мирон Плугатор. — Ще з дитинства мама Марія чи не щодня розказувала про життєдайну силу рослин. Тоді до цього я й не дуже прислухався, а вже в поважні роки згадав, бо поправляти здоров’я тим, що дає природа, набагато ефективніше та безпечніше, аніж пігулки ковтати. А горіхи в народній медицині здавна використовували для лікування різних хвороб. Пан Мирон показує невеличкий, списаний дрібним почерком зошит, де є різноманітні рецепти лікування за допомогою природних засобів, про які говорила та використовувала його мати та жителі села Гринівці, звідкіля походить чоловік. — Ось при гіпертонічній хворобі слід протягом півтора місяці щодня вживати по 100 грам горіхів з медом, — розповідає покутянин.

 

— По 50-100 грамів горіхів упродовж двох тижнів варто їсти хворим, які мають підвищену кислотність шлунку, варто щодня з’їдати, і про дискомфорт у животі та різкі болі можна забути».

 

Є рецепти і для діток. Особливий смаколик — горіхове молоко. Для його приготування беруть ядра з десяти горіхів розтовчують у ступці, потім додають їх у 200 грам кип’яченого молока. Відвар проціджують, додають до нього трішки цукру і п’ють напівгарячим. Такі ласощі сприяють імунітету, тому особливо корисним воно буде малятам у ці осінні дні, коли до них може підступити недуга. Згодом чоловік із гордістю показує невеличкі пляшечки з різними настоянками з горіхів.

 

— Із зелених шкурок, — пояснює Мирон Плугатор. — Зроблена кілька тижнів тому. Для неї треба взяти шкурки із 30 горіхів, залити літром спирту, закорковувати і тримати протягом двох тижнів на сонці. Цей засіб, процідивши, вживають від болю у шлунку й кишках. П’ють по 10 грам тричі на день перед їжею. Таку ж настоянку можна робити із додаванням тонких перетинок, які беруть розколовши вже стигли плоди. Тоді виходить запашний напій коричневого кольору, який можна довго зберігати та пити замість сумнівної якості спиртного. Лише не варто зловживати.

 

Окрім настоянок на спирту, пан Мирон рекомендує для лікування горіхове листя. Вже з медичних книг покутянин дізнався, що воно має вітаміни С, Р, В, каротин, ефірні олії, дубильні речовини. В офіційній медицині з нього виробляють тонізуючі та загальнозміцнювальні ліки, які поліпшують обмін речовин при нашкірних хворобах, сприяють загоюванню ран, мають легку послаблювальну та глистогінну дію. Для лікування хвороб печінки, шлунку, застарілих ран і виразок чоловік рекомендує горіхово-олійний екстракт. Для цього треба взяти 50-80 грамів дрібно порізаних зелених листочків вкинути до 300 грам соняшникової олії та настояти 15-20 днів при кімнатній температурі. Вживати ледь підігрітою. При запаленні горла стануть в пригоді сухі листя горіха, які заливають склянкою окропу й настоюють 2 години в закритій посудині. Вживати настій варто по чайній ложці тричі на день.

 

Настоянку з листя горіха п’ють як загальнозміцнювальний засіб від знесилення, авітамінозу, а також як в’яжучий засіб під час діареї. Використовують настій листя горіха й при цукровому діабеті, адже він сприяє кращому засвоєнню організмом глюкози. Для тих, хто страждає на поліартрит, подагру, різноманітні екземи, стане в пригоді горіховий відвар. Для його приготування треба 10-20 столових ложок сухого або свіжого подрібненого листя, яке заливають літром води, накривають каструлю кришкою, ставлять на слабкий вогонь і півгодини кип’ятять. Після цього розчин проціджують, доводять знову до кипіння. Тепер його можна наносити для примочок, обмотувань, компресів, додавати у ванну під час купання, пишуть Вікна.


24.07.2013 33907 1
Коментарі (1)

Гість 2013.07.24, 17:45
"...особливо корисним воно буде малятам у ці осінні дні..." зараз на календарі 24 липня, цікаво коли цей матеріал готувався?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1292
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2589
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2145
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2209
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

380

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

316
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

189
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

94
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10497 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

95
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

436
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653