На Прикарпатті чоловік вбив прихильника УПЦ МП через релігійний конфлікт

Випадок трапився на початку повномасштабного вторгнення Росії.

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю Косова Роману Г., якого обвинувачували у вбивстві свого знайомого, передає Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Чоловік у суді не визнав свою провину у вбивстві, однак підтвердив, що на початку повномасштабного вторгнення Росії між ними виник релігійний конфлікт, бо його знайомий підтримував діяльність церков Московського патріархату. Суд визнав Романа Г. винним у вбивстві та присудив йому дев’ять років тюрми.

Як вказано у вироку суду, який винесли у вересні 2023 року, у березні 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення Росії, у Косові трапилось вбивство 66-річного чоловіка. За даними правоохоронців, чоловіка у власному будинку вбив знайомий, завдавши йому численні удари по тілу. У цьому вбивстві обвинуватили місцевого мешканця Романа Г.

У суді обвинувачений заявив, що у неділю він пішов в гості до свого знайомого, вони говорили на різні теми та почали розмову про церкви, під час якої 66-річний чоловік почав виправдовувати діяльність церков Московського патріархату в Україні.

На цьому ґрунті у них виник конфлікт і, за словами обвинуваченого, його знайомий на нього накинувся та почав бити.

«Обвинувачений думав, що помирає, однак зумів вирватись та вибігти на вулицю.

Обвинувачений зазначив, що в ході конфлікту не завдавав ударів знайомому та не вбивав його, а також повідомив, що взагалі не пам'ятає деталей конфлікту оскільки перебував в стресовому стані та прийшов до себе тільки вибігши на вулицю», – цитують у вироку суду покази обвинуваченого, який не визнав свою провину у вчиненні вбивства.

Обвинувачений заявив, що під час досудового розслідування зізнався у вбивстві під тиском поліції.

Після конфлікту до лікарів та поліції Роман Г. не звертався, та пішов додому, де перебував у момент свого затримання – 18 березня. Того дня тіло 66-річного чоловіка у будинку виявив листоноша. Чоловіка кілька днів ніхто не бачив, а у будинку було ввімкнене світло, тому листоноша вирішив зайти всередину, де й побачив власника житла мертвим.

Під час розгляду справи у суді адвокат обвинуваченого заявляв, що експертизи не містять категоричних висновків щодо причетності обвинуваченого до вчинення злочину, а також в них зазначається, що кров, в тому числі на знаряддях злочину, належать потерпілому.

Суд зазначає, що наявність на знаряддях злочину, а саме поліні, дошці та металевому совку, крові потерпілого підтверджує факт того, що саме вказаними предметами було спричинено тілесні ушкодження, від яких настала його смерть, а відсутність на них слідової інформації залишеної обвинуваченим не є неспростовним доказом його невинуватості.

«Також суд звертає увагу захисника, що висновки експертиз є одним з джерел доказів, які суд оцінює в комплексі з іншими доказами і в цьому випадку за відсутності, в деяких експертних висновках категоричних відповідей на поставлені експертам запитання, вина обвинуваченого встановлена експертними висновками в комплексі з усіма дослідженими в ході судового розгляду доказами», – вказано у вироку суду.

Справу розглянув суддя Василь Тринчук, який дослідив усі матеріали справи та визнав обвинуваченого винним у вчиненні вбивства, призначивши йому дев’ять років тюрми. На вирок ще може бути подана апеляція. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів вважають, що УПЦ МП сприяла російській агресії


20.09.2023 2097
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1044 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1344
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5880 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2162
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2023
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3201

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

691

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1855

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2596

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3352
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

366
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

490
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1060
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33889
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

805
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

953
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16442
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

651
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

638
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

633
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

420