На Прикарпатті чоловік вбив прихильника УПЦ МП через релігійний конфлікт

Випадок трапився на початку повномасштабного вторгнення Росії.

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю Косова Роману Г., якого обвинувачували у вбивстві свого знайомого, передає Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Чоловік у суді не визнав свою провину у вбивстві, однак підтвердив, що на початку повномасштабного вторгнення Росії між ними виник релігійний конфлікт, бо його знайомий підтримував діяльність церков Московського патріархату. Суд визнав Романа Г. винним у вбивстві та присудив йому дев’ять років тюрми.

Як вказано у вироку суду, який винесли у вересні 2023 року, у березні 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення Росії, у Косові трапилось вбивство 66-річного чоловіка. За даними правоохоронців, чоловіка у власному будинку вбив знайомий, завдавши йому численні удари по тілу. У цьому вбивстві обвинуватили місцевого мешканця Романа Г.

У суді обвинувачений заявив, що у неділю він пішов в гості до свого знайомого, вони говорили на різні теми та почали розмову про церкви, під час якої 66-річний чоловік почав виправдовувати діяльність церков Московського патріархату в Україні.

На цьому ґрунті у них виник конфлікт і, за словами обвинуваченого, його знайомий на нього накинувся та почав бити.

«Обвинувачений думав, що помирає, однак зумів вирватись та вибігти на вулицю.

Обвинувачений зазначив, що в ході конфлікту не завдавав ударів знайомому та не вбивав його, а також повідомив, що взагалі не пам'ятає деталей конфлікту оскільки перебував в стресовому стані та прийшов до себе тільки вибігши на вулицю», – цитують у вироку суду покази обвинуваченого, який не визнав свою провину у вчиненні вбивства.

Обвинувачений заявив, що під час досудового розслідування зізнався у вбивстві під тиском поліції.

Після конфлікту до лікарів та поліції Роман Г. не звертався, та пішов додому, де перебував у момент свого затримання – 18 березня. Того дня тіло 66-річного чоловіка у будинку виявив листоноша. Чоловіка кілька днів ніхто не бачив, а у будинку було ввімкнене світло, тому листоноша вирішив зайти всередину, де й побачив власника житла мертвим.

Під час розгляду справи у суді адвокат обвинуваченого заявляв, що експертизи не містять категоричних висновків щодо причетності обвинуваченого до вчинення злочину, а також в них зазначається, що кров, в тому числі на знаряддях злочину, належать потерпілому.

Суд зазначає, що наявність на знаряддях злочину, а саме поліні, дошці та металевому совку, крові потерпілого підтверджує факт того, що саме вказаними предметами було спричинено тілесні ушкодження, від яких настала його смерть, а відсутність на них слідової інформації залишеної обвинуваченим не є неспростовним доказом його невинуватості.

«Також суд звертає увагу захисника, що висновки експертиз є одним з джерел доказів, які суд оцінює в комплексі з іншими доказами і в цьому випадку за відсутності, в деяких експертних висновках категоричних відповідей на поставлені експертам запитання, вина обвинуваченого встановлена експертними висновками в комплексі з усіма дослідженими в ході судового розгляду доказами», – вказано у вироку суду.

Справу розглянув суддя Василь Тринчук, який дослідив усі матеріали справи та визнав обвинуваченого винним у вчиненні вбивства, призначивши йому дев’ять років тюрми. На вирок ще може бути подана апеляція. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів вважають, що УПЦ МП сприяла російській агресії


20.09.2023 2194
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

461
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1256
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2185 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1057
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2980
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

823

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

984

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1414

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2014
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26295 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

703
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

903
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2931
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1181
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

889
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1151
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1148
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

346
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4154
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1016
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1581