Освяченням знакового ґраніту в Купальське свято Сонця і Води відкрито етномузей у селі Незвиську Городенківського району.
Як розповіла представник фонду «Дослідження древніх цивілізацій» харківський валеолог Марія Пахолок, археологічні дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених дозволили простежити послідовну зміну культур упродовж десяти тисяч років.
В цьому сенсі аналогів Незвиську в нашій країні немає. Основу музею складають знахідки Трипільської Доби 6 -3 тис. років до н.е. Ініціатор створення музею — виходець із цього придністровського села Михайло Король, який ланує таким чином привабити до Незвиська туристів, адже це село над Дністром має прадавню історію, тут ще в тридцятих роках минулого століття виявлено поселення трипільської доби. Минулої суботи в рамках проведення фестивалю «Трипільське коло. Незвисько — 2013» відбулося закладення першого каменя під етнографічний музей. Освятив його місцевий парох о. Михайло Возняк.
Сільський голова Юрій Яківчик відзначив, що для села це — визначна подія, яка стане початком розвитку туристичної інфраструктури. В Незвиську починають сплав на байдарках, плотах, тут буває чимало гостей із різних областей України, з-за кордону. Тож важливо, щоб вони не тільки милувалися навколишніми красотами, але й могли почерпнути із тутешньої багатої історії.
Представники обласного науково-просвітницького товариства «Просвіта — Світовид» також висловили запевнення, що створення музею «Світлиця Прабатьків» дасть поштовх до нових досліджень історії села. Зацікавила подія численних науковців із обласного центру, поетів, а зокрема Назара Розлуцького, а також охочих дізнатися більше про нашу старовину.