На Прикарпатті 46 діток народилося від ВІЛ-інфікованих матерів

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитися над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість її вчасної діагностики.

За словами медичного директора з питань надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в області Наталії Дьоміної, ВІЛ-інфекція відноситься до хронічних захворювань, які вражають імунну систему і внаслідок того, що нема захисних сил в організмі, з’являються різні супутні недуги, з якими імунітет через наявний вірус надалі не може боротися.

«Раніше цю хворобу сприймали як вирок, вважали чумою ХХ століття та сьогодні такі висловлювання не актуальні, – говорить інфекціоніст. – ВІЛ можемо прирівняти по типу до цукрового діабету, для того щоб людина жила довго і щасливо, вона повинна контролювати свій рівень цукру та приймати пожиттєво цукрознижуючі препарати. Так само і при вірусі імунодефіциту людини, щоб жити якісно і без захворювань хворий проходить антиретровірусну терапію, тобто приймає спеціальні противірусні ліки, які припиняють розмноження вірусу в організмі ВІЛ-інфікованого. Якщо є постійний контроль та прийом лікарських засобів, людина перестає хворіти і її імунітет стає стійкішим». Медичний директор додає, що таке лікування хворим проводиться безкоштовно і забезпечується в повному обсязі.

На даний час в Івано-Франківській області на обліку знаходиться 1221 ВІЛ-позитивна особа, в тому числі на СНІД 424 хворих. Серед дитячого населення ВІЛ-статус підтверджено у 23 дітей.

«Під спостереженням ще перебуває 46 діток, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Контроль за ними проводиться до 18 місяців, бо саме до цього часу в них утримуються антитіла матерів. Після цього періоду робиться контрольне обстеження і статус або підтверджується, або знімається», – зазначає Наталія Дьоміна.

Фахівець нагадує незмінні способи інфікування, а саме – ін'єкційно, через кров та інші біологічні рідини, перинатальним шляхом від матері до дитини та статевим. Основним шляхом передачі ВІЛ на Прикарпатті, як і в Україні, залишається статевий (при гомосексуальних чи гетеросексуальних контактах) – це 78% від усіх виявлених випадків. На думку лікаря, кожна свідома людина, яка розуміє як передається цей вірус, оцінює ці шляхи передачі та власне життя, де могли бути такі ризики зараження, повинна самостійно звернутися для обстеження.

Наталія Дьоміна наголошує, що вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування гарантують довге та повноцінне життя.

Слід нагадати, що у всіх районах Франківщини функціонують кабінети довіри, при необхідності туди можна звертатися за консультаціями та допомогою. Також з обласним центром СНІДу співпрацюють дві благодійні організації «Захід-шанс» та «100% життя», які допомагають виявляти таких хворих і надають пацієнтам соціальний супровід.


29.11.2019 924
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

447
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849