На Прикарпаття з'їхалися науковці з усієї України аби дослідити Давній Галич

 

/data/blog/62486/39629051c64e2cf4076fc2f260808b49.jpg

 

У Галичі відбулася Міжнародна наукова конференція «Галич і Галицька земля».

 

Підготували і провели захід співробітники Національного заповідника «Давній Галич».Присвятили його 20-річчю створення установи, повідомляє прес-служба Галицької Районної державної адміністрації.

 

На запрошення галичан відгукнулись науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Кам’янця-Подільського.

 

Відкрив наукову конференцію заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. З привітаннями до присутніх звернулись генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, регіональний представник Міністерства культури України Людмила Гладка, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації з гуманітарних питань Сергій Адамович, начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, голова Галицької районної державної адміністрації Володимир Чуйко, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький. Промовці наголошували, що Галич є перлиною Прикарпаття, це потужний центр української культури, тут відбувались важливі події в історичному минулому нашого краю.

 

У пленарному засіданні цікаві доповіді виголосили Леонтій Войтович, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету ім. І.Франка, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України («Останній злет Галицького князівства»), Олександр Головко, доктор історичних наук, академік Академії наук вищої школи України («Новгород і Галич в другій половині другого десятиліття ХІІІ ст.: про хронологію і обставини набуття влади в Прикарпатті князем Мстиславом Мстиславичем Удатним»), Олександр Ситник, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу археології Інституту українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України («Палеотичні стоянки в Галичі – питання хронології та методики дослідження»), Юрій Лукомський, кандидат архітектури, науковий співробітник Інституту українознавства ім.І.Крип'якевича НАН України («Літописна церква Пресвятої Богородиці в Холмі: результати українсько-польських досліджень 2013–2014рр.»).

 

На секційному засіданні виступили В’ячеслав Корнієнко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України («Ранні датовані пам’ятні графіті церкви Св.Пантелеймона в Галичі: нові дослідження»), Михайло Філіпчук, директор Львівського інституту археології («До питання про початки Пліснеського городища поліського типу»), Василь Петрик, дійсний член УК ICOMOS, кандидат архітектури, доцент Національного університету «Львівська Політехніка», головний архітектор Державного історико-культурного заповідника в м.Белзі. («Архітектура резиденцій володарів Галицько-Волинської держави»), Віталій Калініченко, магістр кафедри етнології, античної та середньовічної історії факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича («Нові знахідки середньовічного озброєння з Чорнівського городища першої половини ХІІІ ст. Дослідження 2012–2013рр.») та інші.

 

За результатами роботи конференції прийнято резолюцію, у якій наголошується на важливості досліджень давнього Галича, залученні якнайширшого кола науковців з різних галузей науки.

 

Напередодні побачив світ збірник матеріалів наукової конференції, який підготували до друку працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич».


03.11.2014 670 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2846
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20987
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1933
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1316 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2337
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4010

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

643

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

84
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

92
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

720
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8156
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

734 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

853
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2134 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798