19-го липня в приміщенні кризового центру Управління МНС в області під головуванням першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Василя Плавюка відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядок денний виносилося ряд важливих питань. Перше стосувалося значного поширення на території Івано-Франківщини борщівника Сосновського – рослини, що уже спричинила опіки кількадесяти краян, друге – результатів перевірок фахівцями органів державного пожежного нагляду стану пожежної безпеки на об'єктах соціального захисту та закладах охорони здоров'я з цілодобовим перебуванням людей.
"За останні кілька місяців до обласної клінічної лікарні з опіками першого та другого ступенів, спричинених борщівником Сосновського, шпиталізовано 9 громадян, - інформував присутніх начальник головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Микола Олінійчук. Ще тридцять громадян з такими ж скаргами зверталися за медичною допомогою до амбулаторно-поліклінічних закладів області. Поодинокі випадки ураження людей борщівником трапляються щороку, проте зараз вони почастішали. Більшість постраждалих – люди середнього працездатного віку".
Як зазначив у своїй доповіді начальник Управління МНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, за оперативною інформацією найбільше площ, вкритих борщівником Сосновського, є у Рожнятівському, Надвірнянському, Тисменицькому та Богородчанському районах. Загалом по області ця небезпечна рослина займає територію понад 400 га.
У Рожнятівському районі, де борщівником Сосновського вкрито 154 га, до виконання робіт по знищенню борщівника було задіяно 60 чоловік особового складу підрозділів МНС в області.
Виконуючий обов’язки начальника державної інспекції захисту рослин Івано-Франківської області Петро Медвідь повідомив, що існує два способи боротьби з борщівником Сосновського: хімічний та механічний. Перший полягає у застосуванні протягом вегетаційного періоду спеціальних гербіцидів та пестицидів - цьогоріч робити це вже запізно.
Другий – механічний – викошувати рослину, викопувати її корені з глибини 8-12 см, що забезпечує практично повне знищення борщівника. При цьому слід врахувати, що при зрізуванні рослина виділяє небезпечний сік, тож люди, що займаються цим, повинні бути одягнені у спеціальний одяг та маски.
Зважаючи на усе сказане, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плавюк дав доручення провести екстрені засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Тисменицькому, Надвірнянському, Рожнятівському, Богородчанському та Коломийському районах, запросити туди голів сільських рад, залучити для знищення борщівника Сосновського, окрім працівників підрозділів МНС, можливі людські ресурси, виділити на усе необхідне кошти із районних резервних фондів. Туди, де ситуація вимагатиме найбільше витрат, направлять асигнування із обласного резервного фонду.