На площі Героїв у Калуші власник кінотеатру пропонує збудувати будинок на 14 поверхів

Всередині лютого в Центрі громадських ініціатив «Вільний простір» відбулося публічне обговорення майбутнього кінотеатру «Відродження». Тоді на обговорення несподівано прийшов власник кінотеатру В’ячеслав Кредісов.

Він доводив, що відновлювати кінотеатр не вигідно і розповів, що розглядає варіант, щоб на місці колишнього кінотеатру «Відродження» збудувати «симпатичний» житловий будинок  з розважальним центром, інформують "Вікна".

Власник будівлі колишнього кінотеатру громадським активістам повідомив:

«Буду просити, щоб поміняли цільове призначення».

Нагадаємо, що В'ячеслав Кредісов з партнерами купив кінотеатр «Відродження» у 2010 році. А вже з 2011 року, згідно з умовами договору купівлі-продажу, новий власник зобов’язувався завершити реконструкцію і розпочати демонстрацію фільмів. Тож, коли власник не виконав умов договору, міська влада могла би у десятиденний термін повернути об’єкт. Але за вісім років так і не скористалася цією можливістю. Натомість, Калуш уже вісім років чекає, що ТзОВ “Відродження-2011” нарешті розпочне ремонт кінотеатру.

24 травня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутат Ольга Єланіна озвучила свій депутатський запит щодо будівлі кінотеатру.

Депутат озвучила пропозицію:

«Прошу підготувати проект рішення про розірвання договору купівлі-продажу кінотеатру «Відродження».

Сесія запит не підтримала. Однак міський голова Ігор Матвійчук пообіцяв звернутися до власника кінотеатру з тим, щоб він запропонував міській раді своє бачення виходу з патової ситуації.

В’ячеслав Кредісов прийшов до депутатів міської ради цього вівторка. Зустріч відбулася в залі засідань виконавчого комітету міської ради. На ній були присутні члени депутатських комісій з питань  власності, житлово-комунального господарства та екології, будівництва і землеустрою, а також громадські активісти.  Власник кінотеатру прийшов не сам, а у супроводі проектантів з обласного центру і не з порожніми руками – а з ескізним проектом майбутньої будівлі, в будівництво якої, на відміну від кінотеатру, він готовий інвестувати кошти.

В’ячеслав Кредісов був лаконічним:

«Зараз криза. Лише комерція не буде працювати. Прохання поміняти цільове використання».

Будівля, яку він хоче збудувати – житлово-комерційного призначення. Це «свічка» на 14 поверхів. Перші три поверхи – комерція, тут попередньо плануються і два-три невеликі кінозали, решту поверхів – житло.

Озвучив власник кінотеатру і часові рамки реалізації своєї ідеї: на виготовлення проекту потрібно пів року, стільки ж на його погодження і експертизи і два роки займе будівництво. За три роки будинок буде зданий в експлуатацію. Проте, у це вже мало хто вірить. Адже свого часу так само переконливо власник запевняв, що збудує кінотеатр і так само представляв ескіз його майбутнього вигляду, потім посилався на кризу, але ще донедавна запевняв, що зміни цільового призначення не буде.

Також на зустрічі йшлося про те, що в центрі Калуша будівлі на 14 поверхів не передбачені. Така споруда буде просто подавляти навколишню забудову, яка має максимально 4-5 поверхів. Втім В’ячеслав Кредісов, за його словами, готовий понизити поверховість, мінімально він назвав десять поверхів. А також заявив, що готовий до партнерства з місцевими забудовниками, хоча фінансово зданий впоратися з таким проектом і самостійно.

По суті, варіантів небагато. Перший: міська рада погоджується на пропозицію власника і надіється що він таки виконає зобов’язання. Другий: міська рада не погоджується на зміну цільового призначення земельної ділянки. У такому разі, як прозвучало на зустрічі є два шляхи: або консервація об’єкту на невизначений термін, або продаж кінотеатру. В’ячеслав Кредісов запевнив, що готовий продати об’єкт, який в принципі може викупити й місто, але ціна буде з урахуванням витрат власника у перерахунку на курс долара. Відбудовувати кінотеатр  теперішній власник точно не буде. Але якщо громада погодиться на житловий будинок з комерційними приміщеннями, то як бонус отримає благоустрій прилеглої території. Інші бонуси можна обговорювати.

Простору для маневру у міської влади практично не залишилося. В’ячеслав Кредісов запевнив, що одразу наступного дня подасть офіційне звернення про зміну цільового призначення земельної ділянки. Але, за словами начальника земельного відділу міськради Володимира Мельника, спочатку потрібно виготовити проект детального планування території, він має пройти процедуру громадського обговорення і лише у випадку затвердження проекту, можна буде виготовити землевпорядну документацію і змінити цільове використання землі. Такий шлях для міської ради є оптимальним. Адже депутатам не доведеться приймати жодних рішень без участі громади. Завдання міської влади зводиться до того, щоб залучити до громадського обговорення проекту максимальну кількість калушан (прозвучала навіть пропозиція провести опитування) і на основі вивчення позиції громади прийняти рішення. А у випадку затвердження розробленого власником кінотеатру проекту детального планування території, рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки буде суто технічним.

Якщо проект громаді не сподобається, а висотка в центрі міста – це справді шокуюче рішення, то у такому разі руїна на центральній площі скоріш за все надовго. Щоправда, В’ячеслав Кредісов пообіцяв за місяць привести будівельний майданчик до порядку, а саме обгородити не лише більшу частину площі, а й саму будівлю і таким чином унеможливити доступ на територію сторонніх осіб (для їх же безпеки). Можливо навіть покосять траву і винаймуть охорону. Але зрозуміло, що останні кроки будуть лише тимчасовими і порядок на території буде напряму залежати від того, чи дозволить міська рада будівництво багатоповерхового будинку. Бо, якщо руїну просто законсервують, то сумнівно, що власник буде утримувати охорону та слідкувати за порядком на території роками допоки щось не зміниться.


21.06.2018 1177
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

676
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14090 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1305

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

547
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

686
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

629
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

917
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5957
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13777
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

290
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

584
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

511
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

824 2