На Пасічну чекає щільна забудова?

 

/data/blog/36280/6084c33bf692fbd377cabb067a32dd10.gif

Земля там переважно приватна, забудовників та їхніх інтересів — достатньо. Житлових будинків напроектували так багато, що не вистачило місця на садочки і школи.

 

Як повідомив на одній із прес-конференцій міський голова Вік­тор Анушкевичус, Пасічна стала одним із каменів спотикання між виконавчим комітетом і депутатами міськради. Мовляв, інтереси забудовника враховані усі, а от про мешканців, які там живуть чи (тим більше) мають жити, — забули.

 

Зміни до проекту забудови мік­рорайону на виконком виносилися двічі. Спершу — у квітні цього року. Тут обговорили схеми та попросили зменшити щільність. Департамент містобудування ті зауваження врахував, але тільки трохи. На початку травня виконком вдруге слухав керівника департаменту містобудування та архітектури Володимира Гайдара. «Ми поміняли всі схеми, які були попередньо розроблені, — сказав він. —

 

Наразі забудова, яка пропонується, трохи відсунута від перехрестя. Тобто воно звільняється від надлишку забудови та лишається на перспективу».

 

Як пояснив Гайдар, департамент навіть передбачив нормативний радіус влаштування кільцевого роз’їзду. Тому, якщо буде необхідність, то в проекті можна буде влаштувати рух по кільцю.

 

Крім цього, Володимир Гайдар пояснив членам виконкому, де мають бути багатоповерхові будинки. А от де повинні вирости інші необхідні споруди — ні. А потреба, наприклад, у дитячих садочках буде суттєва. Якщо новобудови зведуть, а люди заселяться, то треба буде понад 1200 місць у садках. Натомість зараз є лише 530. Така ж ситуація і зі школами. Найближча до забудови — ЗОШ № 18, яка вже нині працює у дві зміни.

 

Як сказав Гайдар, є можливість добудови до існуючої школи-садка. Також є територія збоку від обласної лікарні, де можна облаш­тувати дитсадок. І додав: це питання ще треба опрацьовувати, бо земля приватна… 

 

Слід сказати, що, за розрахунками департаменту містобудування, дитсадки мали відкривати на перших поверхах багатоповерхівок. Однак, як сказав заступник міського голови Михайло Верес, ідея добра, але вимоги облаштування садків такі речі забороняють — мають бути окремі повноцінні споруди.

 

Отже, підкреслює головний архітектор, обговоривши питання кілька разів на всіх рівнях, вирішили, що таки треба ґрунтовнішого опрацювання. Коли?

 

«Конкретного терміну не ставили, — відповідає Гайдар. — Думаю, що це буде після корегування ген­плану.

 

Поставимо основні акценти, зробимо розрахунки, побачимо, чи треба мікрорайон ущільнювати, чи є можливість виносити додаткові площі. Бо ж особливих площ у місті немає. А отже планувати нові об’єкти інфраструктури нема де».

 

Запроектовані будинки є на приватній землі. А змушувати зараз забудовників споруджувати інші об’єкти місто не має підстав. Як каже Володимир Гайдар, це питання можна тільки опрацьовувати. Бо тоді подібну практику треба вводити по всьому Івано-Франківську, а не тільки в Пасічній, пише Репортер.

 

І ще: за законом, генплан, за бажанням місцевої влади, може корегуватися не частіше, ніж раз на п’ять років. До кінця 2013‑го він знову корегуватиметься. А вже після цього архітектура знову повернеться до Пасічної. Чи знай­дуть там місце для шкіл, садочків і т. п. — побачимо.


02.06.2013 1051 10
Коментарі (10)

Водій 2013.06.02, 22:47
А чому кільце, а не транспортна розв'язка!??? А чи на дорогу , що Соловей так розписував - місце залишиться? Чи тепер вже його «імелі,,,»? А місце для доріг, котельнів , водозабірників, шкіл, садочків, розв'язок - будуть шукати тоді, коли забудують в першу чергу ресторанами, кафе, забігаловками в кожному під'їзді, і коли Гайдар буде вже не при ділах, тоді будуть все валити на нього))))
Сергій Чирва 2013.06.02, 23:14
Невже хтось ще вірить у щире бажання "слуг народу" вділяти "золоту" землю під садочки та школи? Бо від цього їм нічого не вломиться, хіба що вдячність людей...
Chieftl 2013.06.03, 00:10
Вони це роблять, тому що ми їм це дозволяємо. Щось не видно протестів від жителів Пасічної, яких вже скоро чекає повний транспортний коланс. А потім буде вже пізно.
Мешканець Пасічної 2013.06.03, 00:39
А ремонт доріг ліворуч від Галицької закладений? А то будинки будинками, а доріг взагалі немає. Горбачевського від ас-2 до буд.40 - це взагалі не дорога. Дорога до лікарні - просто жах, і це дорога, якою швидкі возять хворих! Поворот від Горбачевського (перехрестя з Федьковича) - нафіга там взагалі асфальт, якщо є грунтовка, правда, але це не заважає забудовувати грунтовку з двох сторін по самі помідори... Та і примарна дорога від ОКЛ до мосту мабуть так ніколи і не з"явиться, там ж стільки місця для будинків пропаде! Будинки-будинки-будинки, а їдеш ввечорі попри новобудову - горить 1-2 вікна на під"їзд, і стоять напівпорожні коробки...
З цього міста 2013.06.03, 09:58
За радянської влади в Пасічній було 4 діючих дитсадки. Зараз тільки 2, хоча будинків набагато більше. Та й ще побудують. А куди ж поділися ті дитсадки? Хто їх скоротив? Чому депутати про це не запитають?
Сам про себе 2013.06.03, 10:59
Автор статті! Відгукніться! Ці дописки крім ВАС ( я ж думаю Вас цікавить реакція мас), до Влади доходять? Хтось реагує на них??? Бо реальних змін, не видно))). То може і не слід виливати свої критичні погляди тут - в більшості реальні, але нікому не потрібні!!!!
Олеже 2013.06.03, 12:07
та навіщо вам садки-школи? та це буде мікрорайон-примара на 65%. в новобудовах майже ніхто не живе. новобудови введені в експлуатацію 5 років тому - заселені на 30- 50%. заробітчани пересилають гроші і замуровують в бетонні курятники. ТОМУ - РОЗСЛАБТЕСЬ!
Бандера 2013.06.03, 13:50
Слід згадати нашого депутата Харука який незаконо приватизував колишню станцію 15-53 (сільгосптехніку)це ж гектари землі в м-ні Пасічна!!! На цю ділянку вже був АКТ для будівництва водо-насосної станції (скоро Пасічній вкрай не буде вистачати води) а які там можна було звести школи , садки , спортивні майданчики .... зараз там зводяться багатоповерхівки ЯРКОВИЦІ ( На Харука відкривали кримінальну справу 2-ва рази (ВІДКУПИВСЯ).
зек 2013.06.03, 15:47
от каструвати б його дітей, щоб не робили таких долбойо... як їх батько)))
Вуйко 2013.06.03, 17:29
Висиліть Харука з Пасічної на вулицю Дудаєва хай дороги ремонтує. А то курва як в депутати йти кричав на все горло, а тепер мовчить як вуж.
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1075
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6776
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14872 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1797
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1049
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6513

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

852

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1648

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1446

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1322
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

419
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

678
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

841
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

643
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1739
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

765
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1062
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34894 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

242
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

421
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

729
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

645