На Пасічну чекає щільна забудова?

 

/data/blog/36280/6084c33bf692fbd377cabb067a32dd10.gif

Земля там переважно приватна, забудовників та їхніх інтересів — достатньо. Житлових будинків напроектували так багато, що не вистачило місця на садочки і школи.

 

Як повідомив на одній із прес-конференцій міський голова Вік­тор Анушкевичус, Пасічна стала одним із каменів спотикання між виконавчим комітетом і депутатами міськради. Мовляв, інтереси забудовника враховані усі, а от про мешканців, які там живуть чи (тим більше) мають жити, — забули.

 

Зміни до проекту забудови мік­рорайону на виконком виносилися двічі. Спершу — у квітні цього року. Тут обговорили схеми та попросили зменшити щільність. Департамент містобудування ті зауваження врахував, але тільки трохи. На початку травня виконком вдруге слухав керівника департаменту містобудування та архітектури Володимира Гайдара. «Ми поміняли всі схеми, які були попередньо розроблені, — сказав він. —

 

Наразі забудова, яка пропонується, трохи відсунута від перехрестя. Тобто воно звільняється від надлишку забудови та лишається на перспективу».

 

Як пояснив Гайдар, департамент навіть передбачив нормативний радіус влаштування кільцевого роз’їзду. Тому, якщо буде необхідність, то в проекті можна буде влаштувати рух по кільцю.

 

Крім цього, Володимир Гайдар пояснив членам виконкому, де мають бути багатоповерхові будинки. А от де повинні вирости інші необхідні споруди — ні. А потреба, наприклад, у дитячих садочках буде суттєва. Якщо новобудови зведуть, а люди заселяться, то треба буде понад 1200 місць у садках. Натомість зараз є лише 530. Така ж ситуація і зі школами. Найближча до забудови — ЗОШ № 18, яка вже нині працює у дві зміни.

 

Як сказав Гайдар, є можливість добудови до існуючої школи-садка. Також є територія збоку від обласної лікарні, де можна облаш­тувати дитсадок. І додав: це питання ще треба опрацьовувати, бо земля приватна… 

 

Слід сказати, що, за розрахунками департаменту містобудування, дитсадки мали відкривати на перших поверхах багатоповерхівок. Однак, як сказав заступник міського голови Михайло Верес, ідея добра, але вимоги облаштування садків такі речі забороняють — мають бути окремі повноцінні споруди.

 

Отже, підкреслює головний архітектор, обговоривши питання кілька разів на всіх рівнях, вирішили, що таки треба ґрунтовнішого опрацювання. Коли?

 

«Конкретного терміну не ставили, — відповідає Гайдар. — Думаю, що це буде після корегування ген­плану.

 

Поставимо основні акценти, зробимо розрахунки, побачимо, чи треба мікрорайон ущільнювати, чи є можливість виносити додаткові площі. Бо ж особливих площ у місті немає. А отже планувати нові об’єкти інфраструктури нема де».

 

Запроектовані будинки є на приватній землі. А змушувати зараз забудовників споруджувати інші об’єкти місто не має підстав. Як каже Володимир Гайдар, це питання можна тільки опрацьовувати. Бо тоді подібну практику треба вводити по всьому Івано-Франківську, а не тільки в Пасічній, пише Репортер.

 

І ще: за законом, генплан, за бажанням місцевої влади, може корегуватися не частіше, ніж раз на п’ять років. До кінця 2013‑го він знову корегуватиметься. А вже після цього архітектура знову повернеться до Пасічної. Чи знай­дуть там місце для шкіл, садочків і т. п. — побачимо.


02.06.2013 1026 10
Коментарі (10)

Водій 2013.06.02, 22:47
А чому кільце, а не транспортна розв'язка!??? А чи на дорогу , що Соловей так розписував - місце залишиться? Чи тепер вже його «імелі,,,»? А місце для доріг, котельнів , водозабірників, шкіл, садочків, розв'язок - будуть шукати тоді, коли забудують в першу чергу ресторанами, кафе, забігаловками в кожному під'їзді, і коли Гайдар буде вже не при ділах, тоді будуть все валити на нього))))
Сергій Чирва 2013.06.02, 23:14
Невже хтось ще вірить у щире бажання "слуг народу" вділяти "золоту" землю під садочки та школи? Бо від цього їм нічого не вломиться, хіба що вдячність людей...
Chieftl 2013.06.03, 00:10
Вони це роблять, тому що ми їм це дозволяємо. Щось не видно протестів від жителів Пасічної, яких вже скоро чекає повний транспортний коланс. А потім буде вже пізно.
Мешканець Пасічної 2013.06.03, 00:39
А ремонт доріг ліворуч від Галицької закладений? А то будинки будинками, а доріг взагалі немає. Горбачевського від ас-2 до буд.40 - це взагалі не дорога. Дорога до лікарні - просто жах, і це дорога, якою швидкі возять хворих! Поворот від Горбачевського (перехрестя з Федьковича) - нафіга там взагалі асфальт, якщо є грунтовка, правда, але це не заважає забудовувати грунтовку з двох сторін по самі помідори... Та і примарна дорога від ОКЛ до мосту мабуть так ніколи і не з"явиться, там ж стільки місця для будинків пропаде! Будинки-будинки-будинки, а їдеш ввечорі попри новобудову - горить 1-2 вікна на під"їзд, і стоять напівпорожні коробки...
З цього міста 2013.06.03, 09:58
За радянської влади в Пасічній було 4 діючих дитсадки. Зараз тільки 2, хоча будинків набагато більше. Та й ще побудують. А куди ж поділися ті дитсадки? Хто їх скоротив? Чому депутати про це не запитають?
Сам про себе 2013.06.03, 10:59
Автор статті! Відгукніться! Ці дописки крім ВАС ( я ж думаю Вас цікавить реакція мас), до Влади доходять? Хтось реагує на них??? Бо реальних змін, не видно))). То може і не слід виливати свої критичні погляди тут - в більшості реальні, але нікому не потрібні!!!!
Олеже 2013.06.03, 12:07
та навіщо вам садки-школи? та це буде мікрорайон-примара на 65%. в новобудовах майже ніхто не живе. новобудови введені в експлуатацію 5 років тому - заселені на 30- 50%. заробітчани пересилають гроші і замуровують в бетонні курятники. ТОМУ - РОЗСЛАБТЕСЬ!
Бандера 2013.06.03, 13:50
Слід згадати нашого депутата Харука який незаконо приватизував колишню станцію 15-53 (сільгосптехніку)це ж гектари землі в м-ні Пасічна!!! На цю ділянку вже був АКТ для будівництва водо-насосної станції (скоро Пасічній вкрай не буде вистачати води) а які там можна було звести школи , садки , спортивні майданчики .... зараз там зводяться багатоповерхівки ЯРКОВИЦІ ( На Харука відкривали кримінальну справу 2-ва рази (ВІДКУПИВСЯ).
зек 2013.06.03, 15:47
от каструвати б його дітей, щоб не робили таких долбойо... як їх батько)))
Вуйко 2013.06.03, 17:29
Висиліть Харука з Пасічної на вулицю Дудаєва хай дороги ремонтує. А то курва як в депутати йти кричав на все горло, а тепер мовчить як вуж.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2610
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1636 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3709
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5501
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1723
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

239

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

920
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

524
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

802
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2503 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

573
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

909
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4953
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

771
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

700
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

633
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

436
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

763
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

926 2