На оплату праці прикарпатським бюджетникам бракуватиме близько півмільярда гривень

На виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ області у 2018 році не вистачатиме близько 500 мільйонів гривень.

 

Таку прогнозовану суму заборгованості озвучила заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації під час засідання колегії ОДА Леся Балагура.

 

Як і в попередньому році найбільше коштів бракуватиме медикам та освітянам.

 

В ході обговорення даного питання, голова обласної ради Олександр Сич озвучив декілька причин нестачі коштів на оплату працівникам бюджетної сфери. Одна з них – незважена політика Кабінету Міністрів України.

 

"Мене не тішить ситуація, коли в 2017 році з місцевих бюджетів на виплату заробітної плати додатково було залучено 408,5 мільйона гривень, які мали поступити з державного бюджету. Ми змушені були так робити, але це – не добудовані школи, не поремонтовані дороги тощо. Ці кошти витягнуті з місцевого розвитку. Чим більше Кабінет Міністрів змушує нас забирати коштів з місцевих бюджетів на виконання тих функцій, які він не здійснює, тим більше він має ресурсів для точкового підкупу виборців напередодні чергових виборів", - наголосив голова облради Олександр Сич

 

Ще однією причиною, на переконання керівника депутатського корпусу, є незбалансована система бюджетних установ, які часто недостатньо заповнені, чи то напівпорожні районні лікарні, чи то.

 

"Завжди будь-який населений пункт критично ставився до закриття шкіл, де навчається декілька учнів. В той же час, розуміємо, що надання послуг, чи то освітніх, чи медичних, повинні покращуватися. Закриваючи одну школу, потрібно передбачити довіз учнів до іншої школи і в той же час працевлаштувати людей, які втрачають місце роботи. Схожа ситуація і з медичними закладами, які іноді перетворюються на касу по виплаті заробітної плати. Якщо лікарня не функціонує як належить, її можна перетворити на хоспіс, якщо мала кількість дітей, можна зробити садочок чи шукати інший вихід. Потрібно робити те, що є актуальним сьогодні, таким чином люди будуть мати роботу і гроші не викидатимуться на вітер", - підкреслив Олександр Сич.

 

Очільник обласної ради додав, що надмірне використання фінансового ресурсу також спричинене нераціональним підходом у кадровій політиці.

 

"Ми коли приступали до формування обласного бюджету на 2018 рік, слухали головних розпорядників коштів. Пригадую, запитували в представників департаменту охорони здоров’я ОДА, скільки коштів потрібно, аби не виникало проблем. Вони назвали суму у розмірі 30 мільйонів гривень. В той же час, через те, що люди працюють на неповній ставці, упродовж року втрачається близько 20 мільйонів гривень, адже відрахування стягуються як з повної ставки. За ці кошти можна було б купити сучасне високотехнологічне обладнання. Ситуація з нефаховою кадровою політикою спостерігається й в інших галузях, а також в об’єднаних територіальних громадах. Не можу утриматися від критичних зауважень, коли в новостворених ОТГ одразу приймають на роботу по 70-80 працівників, а потім кажуть, що їм бракує декілька мільйонів гривень на виплату заробітної плати. Я не кажу, що це не потрібно, але приймайте спочатку 20-30 людей на роботу, формуйте структуру і лише потім, при необхідності, набирайте більше. З цих та інших проблем і формуються ті п’ятсот мільйонів, яких бракує на виплату заробітної плати", - відзначив Олександр Сич. 

"Ми всі повинні відповідати за виконання своїх обов’язків. Тому завжди закликаю формувати одностайну позицію перед Кабінетом Міністрів України там, де він має виконувати свої зобов’язання і, водночас, формувати одностайну позицію до органів влади базового рівня, щоби вони раціонально оперували наявними ресурсами", - резюмував голова облради.


25.01.2018 1584 1
Коментарі (1)

Мудрий 2018.01.26, 11:44

Поговорили і розійшлись.

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1390
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1051
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2073
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3554
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1341
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1332

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1688

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

501

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1139

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1308
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

399
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24254
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

502
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

441
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

622
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1510
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4646
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

603
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1528 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

615
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

526