На Надвірнянщині, за сприяння швейцарців, вчились реагувати на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (ФОТОФАКТ)

Семінар-тренінг, спрямований на підвищення потенціалу та покращення обізнаності представників громади щодо готовності до надзвичайних ситуацій протягом двох днів проходив у Ланчині. Навчання відбувались у рамках виконання проєкту «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації, - повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Ланчинської громади.

У перший день навчань учасники  навчалися співпрацювати з волонтерами і підрозділами ДСНС України в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями та відпрацьовували заходи з реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (повінь, сходження селевих потоків, пожежа, зникнення людей). Зокрема, відпрацьовували оповіщення населення про загрозу або виникнення паводків (підтоплень) та організацію роботи місцевих комісій по з’ясуванню збитків завданих паводками. Рятувальники навчали місцевих як діяти при виникненні паводків, пожеж, проведенні пошуково-рятувальних робіт тощо.

 

Представники Червоного Хреста провели майстер-класи з основ першої невідкладної долікарської допомоги: серцево-легеневої реанімаціїперенесення/перевезення потерпілихнакладення шин, пов’язок при переломах, розтягненнях чи інших травмах.

На березі річки Прут відпрацьовувались практичні навички. Зокрема, були відпрацьовані рятувальні роботи на водних об’єктах з використанням універсального транспортного засобу снігоболотохода “БОГУН”, рятувального катамарану, надувного човна та засобів порятунку людей на воді”. 

Представник ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Олександр Куштапін ознайомив учасників семінару з вибухонебезпечними предметами та порядком поводження з ними під час виявлення та наголосив, що "опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце". До того ж, варто знати, якщо вибуховий пристрій встановлено навмисно, то вони часто встановлюються парами, щоб, через деякий час після вибуху першого з них, пролунав другий вибух. Це розраховано на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

Голова Ланчинської селищної ради Надія Данилюк відмітила оперативне реагування та чітку взаємодію спеціалізованих служб під час проведення практичних відпрацювань запланованих заходів.

"Дякую представникам агентства сталого розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА»,керівництву Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області за проведене навчання, адже це сприяє отриманню позитивного досвіду взаємодії всіх підрозділів під час надзвичайних ситуацій та набуття навичок ефективного виконання своїх обов'язків місцевої пожежної команди."

До речі, у рамках програми INSItu громадською організацією «ФОРЗА» в Ланчинську територіальну громаду було передано пожежне обладнання, спорядження та майно, яке можна застосувувати при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

 


Читайте також:

19 серпня на Прикарпатті лунатимуть сирени

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг

Прикарпаття на 60% готове до опалювального сезону

 


13.08.2021 1678
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

446
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

665
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1035
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3959 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3041
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7220 7

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

177

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

266

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

818

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

484
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

170
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

350
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17381
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8689 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8165 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

620
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

1032
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27744 1
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

803
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

535
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

541
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

928