На Надвірнянщині, за сприяння швейцарців, вчились реагувати на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (ФОТОФАКТ)

Семінар-тренінг, спрямований на підвищення потенціалу та покращення обізнаності представників громади щодо готовності до надзвичайних ситуацій протягом двох днів проходив у Ланчині. Навчання відбувались у рамках виконання проєкту «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації, - повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Ланчинської громади.

У перший день навчань учасники  навчалися співпрацювати з волонтерами і підрозділами ДСНС України в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями та відпрацьовували заходи з реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (повінь, сходження селевих потоків, пожежа, зникнення людей). Зокрема, відпрацьовували оповіщення населення про загрозу або виникнення паводків (підтоплень) та організацію роботи місцевих комісій по з’ясуванню збитків завданих паводками. Рятувальники навчали місцевих як діяти при виникненні паводків, пожеж, проведенні пошуково-рятувальних робіт тощо.

 

Представники Червоного Хреста провели майстер-класи з основ першої невідкладної долікарської допомоги: серцево-легеневої реанімаціїперенесення/перевезення потерпілихнакладення шин, пов’язок при переломах, розтягненнях чи інших травмах.

На березі річки Прут відпрацьовувались практичні навички. Зокрема, були відпрацьовані рятувальні роботи на водних об’єктах з використанням універсального транспортного засобу снігоболотохода “БОГУН”, рятувального катамарану, надувного човна та засобів порятунку людей на воді”. 

Представник ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Олександр Куштапін ознайомив учасників семінару з вибухонебезпечними предметами та порядком поводження з ними під час виявлення та наголосив, що "опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце". До того ж, варто знати, якщо вибуховий пристрій встановлено навмисно, то вони часто встановлюються парами, щоб, через деякий час після вибуху першого з них, пролунав другий вибух. Це розраховано на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

Голова Ланчинської селищної ради Надія Данилюк відмітила оперативне реагування та чітку взаємодію спеціалізованих служб під час проведення практичних відпрацювань запланованих заходів.

"Дякую представникам агентства сталого розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА»,керівництву Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області за проведене навчання, адже це сприяє отриманню позитивного досвіду взаємодії всіх підрозділів під час надзвичайних ситуацій та набуття навичок ефективного виконання своїх обов'язків місцевої пожежної команди."

До речі, у рамках програми INSItu громадською організацією «ФОРЗА» в Ланчинську територіальну громаду було передано пожежне обладнання, спорядження та майно, яке можна застосувувати при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

 


Читайте також:

19 серпня на Прикарпатті лунатимуть сирени

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг

Прикарпаття на 60% готове до опалювального сезону

 


13.08.2021 1804
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717