На Надвірнянщині, за сприяння швейцарців, вчились реагувати на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (ФОТОФАКТ)

Семінар-тренінг, спрямований на підвищення потенціалу та покращення обізнаності представників громади щодо готовності до надзвичайних ситуацій протягом двох днів проходив у Ланчині. Навчання відбувались у рамках виконання проєкту «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації, - повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Ланчинської громади.

У перший день навчань учасники  навчалися співпрацювати з волонтерами і підрозділами ДСНС України в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями та відпрацьовували заходи з реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (повінь, сходження селевих потоків, пожежа, зникнення людей). Зокрема, відпрацьовували оповіщення населення про загрозу або виникнення паводків (підтоплень) та організацію роботи місцевих комісій по з’ясуванню збитків завданих паводками. Рятувальники навчали місцевих як діяти при виникненні паводків, пожеж, проведенні пошуково-рятувальних робіт тощо.

 

Представники Червоного Хреста провели майстер-класи з основ першої невідкладної долікарської допомоги: серцево-легеневої реанімаціїперенесення/перевезення потерпілихнакладення шин, пов’язок при переломах, розтягненнях чи інших травмах.

На березі річки Прут відпрацьовувались практичні навички. Зокрема, були відпрацьовані рятувальні роботи на водних об’єктах з використанням універсального транспортного засобу снігоболотохода “БОГУН”, рятувального катамарану, надувного човна та засобів порятунку людей на воді”. 

Представник ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Олександр Куштапін ознайомив учасників семінару з вибухонебезпечними предметами та порядком поводження з ними під час виявлення та наголосив, що "опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце". До того ж, варто знати, якщо вибуховий пристрій встановлено навмисно, то вони часто встановлюються парами, щоб, через деякий час після вибуху першого з них, пролунав другий вибух. Це розраховано на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

Голова Ланчинської селищної ради Надія Данилюк відмітила оперативне реагування та чітку взаємодію спеціалізованих служб під час проведення практичних відпрацювань запланованих заходів.

"Дякую представникам агентства сталого розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА»,керівництву Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області за проведене навчання, адже це сприяє отриманню позитивного досвіду взаємодії всіх підрозділів під час надзвичайних ситуацій та набуття навичок ефективного виконання своїх обов'язків місцевої пожежної команди."

До речі, у рамках програми INSItu громадською організацією «ФОРЗА» в Ланчинську територіальну громаду було передано пожежне обладнання, спорядження та майно, яке можна застосувувати при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

 


Читайте також:

19 серпня на Прикарпатті лунатимуть сирени

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг

Прикарпаття на 60% готове до опалювального сезону

 


13.08.2021 1262
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

442
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

342
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6533 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2424 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1808
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2296

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

431

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

437

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

514

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

903
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

254
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

396
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

550
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

295
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

422 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

717
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

1002
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5558
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

283
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

302
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

408
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

596