Війна конкурентів або порушення санітарних норм. "Подробиці" вже розповідали про фуру ікрою, яка півтора року стоїть на кордоні.
Продукт давно прострочений, але його не можна - ні ввезти в Україну, ні вивезти для утилізації. І якщо зараз не вирішити, що робити з делікатесним вантажем, в літню спеку п'ять тонн ікри можуть перетворити митницю в Івано-Франківську в зону санітарного відчуження.
Ця фура, доверху навантажена делікатесами, вже півтора року на митниці. У Санепідстанції спочатку сказали, що з ікрою все в порядку. Але в якості засумнівалася СБУ. Замовила нову перевірку.
Марія Римар, прес-секретар УСБУ в Івано-Франківській області:
- Частина партії вантажу НЕ відповідає Вимогами ГОСТ та медико-біологічнім Вимогами, ввезення на теріторію України та обігу НЕ підлягає.
Контролерам не сподобалася всього одна добавка в баночках - російського виробництва.
"Наявність бензойнокіслого натрію в ікрі лососевих риб зернистої не передбачено" - з відповіді Державної СЕС на запит "Подробиць".
Ніна Кільдій, експерт науково-дослідного Центру незалежних експертиз:
- Ви зайдіть в будь-який супермаркет, ви побачите величезну кількість ікри, яка є з уротропіном, є з бензоатом. І у всіх же цих виробників є дозвільні документи.
Виробник по-своєму пояснює - чому саме його ікра опинилася під забороною. Конкуренти "замовили". І війну, схоже, він програв.
Костянтин Комісарів, представник заводу-виробника ікри:
- А вже і брати нічого. Все, асортимент впав.
Але як бути з фурою і п'ятьма тоннами ікри - до цих пір не зрозуміло.
Любомир Побула, начальник митного поста Івано-Франківської митниці:
- Вирішення цієї ситуації може бути тільки в двох напрямках. Це вивезення за межі митної території України цього вантажу. А другий варіант - це застосування режиму знищення.
Власника утилізація не влаштовує - кажуть митники. Сам бізнесмен запевняє - знищити ікру йому не дають.
Костянтин Коміссаров, представник заводу-виробника ікри:
- Приміте рішеніє, як поводитись з товаром - якщо від дійсно отрута, він має бути знищений, але на це потрібна постанова і припис.
З таким проханням власник куди вже тільки не ходив. Всі суди - програв. Пішов вище.
Ікра, яка застрягла на митниці, не з дешевих, і не кожному по кишені. Зате серед постійних замовників були, наприклад, столові Нацбанку і Верховної ради. Тепер в кабінети колишніх клієнтів власник ікри намагається достукатися зі своєю бідою.
А поки власник з'ясовує стосунки у високих кабінетах, Борис півтора року живе в постійних поїздках з одного кінця країни в інший.
Борис власник фури:
- Клієнт мені вже не платить, він не в змозі платити. Вивантажите, будь ласка, ікру, поставте її в склад, знайдіть інше місце.
Тисячі літрів палива і вже майже півтора мільйона гривень - це тільки обслуговування фури. Але вимикати холодильник, навіть з простроченою ікрою, не можна.
Борис, власник фури:
- Це буде теж катастрофа. Зловісний сморід піде.
Терпіння у Бориса вже закінчується. Водій готовий вже сам вивантажити товар і залишити його на сонці, прямо на митниці, інформує Інтер.