На малій батьківщині Бандери вшанували 111-ту річницю з Дня народження Провідника (ФОТО)

Традиційно, 1 січня, на батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів, Новицької ОТГ, що на Франківщині пройшли урочистості з нагоди 111-ї річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Ще задовго до початку біля родинної хати Бандери збираються небайдужі з усіх куточків Прикарпаття - місцеві, вояки  ОУН-УПА, ветерани АТО, громадські активісти, представники влади - голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Дмитро Романюк, керівниця Калуської РДА Жанна Табанець, депутати обласної ради, пише Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

 Як і зазвичай, вшанування розпочинають зі спільного виконання Українського Славню. Опісля, поминальний молебень біля пам'ятника Провідника ОУН та покладання квітів. Далі хтось іде до музею, хтось робить світлину на згадку на фоні постаменту та родинного обійся Бандери, звідусіль лунає "Слава Україні!" та "Героям Слава!". Лунають повстанські пісні.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

"Що нас всіх щороку тут збирає? Що нас єднає? Розуміння, що для Бандери було найголовнішим - держава, українське в державі, українська держава. Бо в 20-ті роки Галичина була в дещо кращому становищі, аніж підрадянська Україна. Були Просвіта, Пласт, українські кооперативи. Здавалося, а що ще треба? Але в цій польській державі все українське зневажалося, а українців вважали бидлом. Тому українці з гідністю хотіли мати таку державу, яка буде дійсно українською, де в повазі буде все українське, і де українець буде не бидлом, а господарем на своїй землі. Ось це нас єднає. Бажання мати українську державу, де все українське буде зверху.

Кажуть, що прийдешній рік – це буде рік щура за китайським календарем. Бажаю, аби цей прийдешній рік був роком українця в Україні. Щоб була пошанована українська культура, ментальність, наша християнська українська традиція, наша колядка, наші віншування, наша мова. І щоб ніхто до нас не ставився, як до бидла. Я не буду бажати, аби це само по собі сталося, бо ми не Ванька-дурачок з московської казки, який сидить на печі і хоче, аби все трапилося «по щучому велінню». Нічого не буває «по щучому велінню», а дається тільки тяжкою, жертовною працею і боротьбою. Так, як це демонстрував своїм життєвим шляхом Степан Бандера. Я бажаю, аби нам стало сили, жертовності і мудрості", - звернувся Олександр Сич.

Натомість голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович зауважує, що українці скоро будуть святкувати 30 років Незалежності та пам'ять про Степана Бандери досі намагаються затьмарити, зганьбити та знищити.

"На його могилі у Мюнхені вже п'ять разів зривали хрест. Ви думаєте, це німці роблять? Ні, це роблять ті, хто не хоче бачити Україну незалежною державою. І найцікавіше, що навіть коли українці визначилися куди хочуть розвиватися і з ким бути, нас знову хочуть відірвати від Європи та НАТО, знову розвернути до тієї "дружби", яку ми проходили 300 років. Справа Бандери - це не тільки боротьба Степана, а його цілої родини. Батька - отця Андрія Бандери, його дітей, які пройшли каторгу і поневіряння. На вівтар своєї Батьківщини ця родина віддала все, що мала. Тепер нам пора стати мудрими. Будувати  свою державу, орієнтуючись на справжніх українських героїв", - нагололошує Богдан Борович.

Фотогалерея


01.01.2020 1737 1
Коментарі (1)

Ірина 2020.01.01, 20:17

Оце б не забути: Старий Угринів проголосував за таваріща Зєлєнскага. Пора той пам'ятник Бандері звідти забрати. Дворнягам безпородним він не потрібний.

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2110
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19030
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2234
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3813

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1939

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

656

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1275

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1433
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

345
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

858
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24366
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

589
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1618
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7991
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

394
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

746
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2010 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711