На ліквідацію наслідків стихії на Калущині 100 млн гривень може й не вистачити

У четвер, 20 червня на пленарному засіданні сесії Калуської районної ради завідувач сектору з питань цивільного захисту, екології та природних ресурсів Калуської районної державної адміністрації Роман Кравець поінформував депутатів про нанесені стихією збитки в селах району та об’єднаних територіальних громадах.

Надзвичайна ситуація у травні, пов’язана з проливними дощами, мала три хвилі: стихія вирувала у перших числах травня, 20-21 і 27-28 травня, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Це спричинило повінь, внаслідок якої підтопило житлові будинки, присадибні ділянки та об’єкти інфраструктури. Постраждали більшість населених пунктів району. У цей період відбулося два засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, була створена комісія, яка визначала і оцінювала збитки. Зібрані матеріали, за словами Романа Кравця, передавалися в обласну адміністрацію .

Так, внаслідок негоди, яка класифікована як надзвичайна ситуація місцевого рівня, постраждало понад 303 га сільськогосподарських угідь. Зокрема, 128,3 га угідь, які обробляють підприємства району – їхні збитки становлять 3,7 млн гривень. Також від стихії постраждали 1009 приватних селянських господарств, загалом у них пошкоджено майже 175 га угідь, збитки сягнули 3,3 млн гривень.

У Калуському районі розмито 2,3 км берегів річок, берегоукріплення пошкоджено в десяти селах району. Зокрема понад 1,7 км берегів велика вода розмила станом на 21 травня, а в вже станом на 29 травня до них додалося ще 0,64 км берега річки Луква.

Травнева негода пошкодила шість адміністративних будівель району. А саме станом на 21 травня зруйновано дах Голинської сільської ради,  зруйновано зовнішню стіну та пошкоджено фундамент Народного дому в Копанках, зруйновано дах господарської будівлі районної лікарні. Стихія, яка вирувала 27-28 травня завдала шкоди адмінбудівлям у Сівці-Войнилівській. Тут знищено покрівлю ліцею, спортивного залу та розшито дах бібліотеки.

Найбільші збитки - внаслідок руйнувань і пошкоджень дорожньо-транспортної інфраструктури. Так, у районі повністю зруйновані шість автомобільних і три пішохідних мости, ще три автомобільні мости зазнали пошкоджень. Також зруйновано 0,5 км автомобільних доріг загального користування, ще близько 3,5 км пошкоджено. Щодо доріг і вулиць комунальної власності – не території сіл – то тут повністю зруйновано близько 3,2 км дороги, частково зруйновано 5,5 км, ще 22 км – зазнали пошкоджень.

Районна рада подала управлінню з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звернення про виділення кошів з резервного фонду державного бюджету на один об’єкт, пошкоджений стихією, а саме на відновлення металевого моста через річку Чечва на автомобільній дорозі Пійло – Довге Калуське. Сума становить понад 25 млн гривень. За словами голови Калуської РДА Івана Даніва, є запевнення уряду, що цей об’єкт буде профінансований.

А окрім того, район подав запити в область про виділення 7 млн гривень з обласного бюджету. А саме 1 млн гривень Калущина розраховує отримати з загального фонду. Проте, як зазначив Іван Данів поки що району виділили лише 400 тис. гривень.

Іван Данів зазначив:

«Нам ще недодали 600 тис. гривень, тому будемо нагадувати про це зобов’язання»

 До слова, на цій же сесії райради депутати погодили зміни до районного бюджету, зокрема розподілили між сільськими радами отримані з області 400 тис. гривень на ліквідацію наслідків стихії. Сільради отримали по 20-50 тис. гривень і зможуть їх використати для першочергових поточних відновлювальних робіт. Такий розподіл критично оцінив голова бюджетної комісії райради Василь Турчин.

У коментарі «Вікнам» він зазначив: кошти розпорошили між сільрадами,  не вказано на що конкретно вони мають бути спрямовані і загалом незрозуміло що можна зробити у селі за 20 тис. гривень.

Також Калуський район претендує на 6 млн гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Ці кошти розписані на п’ять об’єктів з будівництва берегоукріплювальних споруд.  

Читайте також: Збитки Івано-Франківської області від травневої негоди сягнули 424 млн грн

Як сказав на сесії Іван Данів, район міг би подати на фінансування об’єктів і на 100 млн гривень. Проте просили суми, які реально було отримати. В обласному бюджеті, за його словами, є фінансовий ресурс – 14 млн гривень перевиконання бюджету і понад 40 млн гривень екологічного податку. Ці кошти мають бути спрямовані у райони, які постраждали від стихії, у тому числі і Калуський.

Окрім того, Іван Данів озвучив ще одну цифру: 300 тис. гривень зайде у район на відшкодування збитків від стихії для малозабезпечених сімей. Заяви на такі виплати опрацьовує департамент соціальної політики облдержадміністрації.

Днями повідомлялося, що внаслідок інтенсивних опадів протягом травня Івано-Франківська область зазнала збитків на загальну суму 424 млн гривень. Цю цифру озвучила виконуючий обов’язки  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка. 

Потреба у коштах на відновлення постраждалих об'єктів становить понад 424,4 млн грн. На ліквідацію наслідків стихії залучені кошти резервного фонду обласного та місцевих бюджетів, вже розпочаті найнеобхідніші відновлювальні роботи щодо укріплення дамб, берегоукріплення, об'єктів соціальної та культурної сфери. Облдержадміністрація звернулася до Кабміну з проханням щодо надання області фінансової допомоги на суму 100 млн гривень за рахунок коштів резервного фонду Держбюджету. Крім того, до уряду буде подана інформація про необхідність відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень на суму 61,6 млн гривень.


Читайте також:

Торнадо: на Прикарпатті зафіксували формування надзвичайно небезпечного явища природи (відео)

У Калуші знайшли тіло чоловіка, котрого вчора забрала вода

Негода на Прикарпатті: прибув гелікоптер та мобільна група надзвичайників (фото)

Володимир Голубош про ліквідацію наслідків негоди на Прикарпатті: Фактів мародерства, вандалізму не зареєстровано (відео)

Найбільші річки Прикарпаття сягнули критичних точок (фото+відео)

Поради прикарпатцям: що робити у разі виникнення повені чи паводка

Масштабний потоп на Прикарпатті: ріки та потічки затоплюють села (фото+відео)

В Івано-Франківську через дощ вулиця Надрічна перетворилась на ріку (фото)

Будинки у воді та град розміром з яйце: на Прикарпатті продовжує вирувати негода (фото+відео)

Негода повертається: Прикарпаття засипало градом (фото)

Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)

Град, затоплені будинки, мости та зруйнована дорога: як на Прикарпатті вирувала негода (фоторепортаж)


22.06.2019 900
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2262
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1058
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1017
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2166
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3617
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2553 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

858

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

745

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

702

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

693
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10368
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1216
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5338
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1064
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2852
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1213
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

441
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

310 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

752
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

648
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

696