На конференції в ІФНМУ обговорювали «Вплив довкілля Прикарпаття на перебіг фізіологічних процесів» (фото)

 

 

З якими характерними для нашого краю патологіями стикаються медики? Як впливає довкілля Прикарпаття на перебіг фізіологічних процесів? Відповіді на ці питання шукали науковці з усієї України.

 

6 квітня в ІФНМУ відбулась науково-практична конференція «Вплив довкілля Прикарпаття на перебіг фізіологічних процесів». У ній взяли участь фахівці з різних медичних вишів нашої країни, інформує прес-служба ІФНМУ.

 

Серед питань, які досліджували науковці, не оминули генетико-демографічну ситуацію в області щодо дитячого населення. Основне завдання, над яким працюють спеціалісти, – прогнозувати майбутнє населення і розробити алгоритми обстеження будь-якої популяції.

 

Як показують дослідження, в Івано-Франківській області (попри те, що ми вважаємо її рекреаційною зоною) частіше зустрічаються спадкові хвороби, – розповідає завідувач кафедри медичної біології та медичної генетики, професор Лариса Ковальчук: «Особливо часто – хвороби обміну, гіпотереоз. Іноді діагнози не підтверджуються клінічно, але на генетичному рівні це можна встановити. Також фенілкетонурія, коли у здорових батьків-носіїв можуть народитися хворі діти». Відсоток ризику у такій ситуації – 25%. Якщо такі хвороби діагностувати невчасно – це веде до розумової відсталості.

 

Наш регіон йододефіцитний, а коли у жінки є нестача йоду, то це може призвести не до генетичних, а до епігенетичних факторів, – продовжує Лариса Ковальчук: «Діти можуть народжуватись із затримкою психічного, розумового розвитку, психічними розладами». 20 років тому експедиція київських генетиків відвідала Верховинський район нашої області, продовжує науковець: «Ми побачили велику кількість дітей з вродженими вадами. Але там інша ситуація. Ці райони характеризувалися як ізоляти. Сім’ї були між близькими людьми. А тепер посилились процеси міграції. Ми раділи з того, що гени, які в популяції були патологічні, ніби розчинилися». Однак зараз виникла  маса екзогенних чинників, які знижують імунітет – і якщо вони не впливають на самі гени, то впливають на їхню функцію.

 

Також під час конференції фахівці приділили увагу дефіциту вітаміну D та йоду. 80 % новонароджених дітей від жінок, які мають виражений дефіцит вітаміну D, потрапляють у зону ризику астми, схильності до цукрового діабету І типу, розсіяного склерозу, шизофренії, – наголошує у доповіді завідувач кафедри ендокринології Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, професор Юлія Комісаренко: «Більше 80% населення – у зоні D-дефіциту, 13, 5 % – нестача вітаміну D3, 95 % населення – ризик втрати кісткової маси».

 

Які ж фактори зумовлюють гіповітаміноз, – продовжує науковець: «Недостатнє надходження вітаміну D3 через шкіру, канцерофобія. Використання сонцезахисних кремів, вони не дають можливості у шкірі утворювати вітамін D3». Окрім того, м’ясо і молоко, які б мали містити цей вітамін, його майже не мають, бо тварини мало бувають на свіжому повітрі. Також додає ризику сидячий спосіб життя, постійне перебування в закритих приміщеннях.

 

Як підкреслюють медики-науковці, червень – вересень найбільш сприятливий час для утворення вітаміну D3 в організмі. Отож чекаємо на відкриття вітамінного сезону і нових досліджень у галузі фізіології.

 

Стежте далі за нашими публікаціями про науково-практичну конференцію «Вплив довкілля Прикарпаття на перебіг фізіологічних процесів».

 

 

 

 


08.04.2017 509 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738