Презентація підсумків виконання українсько-польського проекту “Відмінні одягом. Гуцульщина — традиції і сучасність”, який патронувало міністерство культурної спадщини Польщі, відбулась у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського.
Куратором міжнародного проекту стала відомий польський етнограф Аліція Возняк. Зачарована красою гуцульських традицій, пані Аліція звернулася до генерального директора коломийського музею Ярослави Ткачук з пропозицією представити мистецтво українських горян у Польщі. Отож із травня по жовтень цього року в археологічному та етнографічному музеї польського міста Лодзі й експонувалася виставка гуцульської автентики.
Коломийський музей надав для цього майже три сотні своїх експонатів. Більшість із них — це чоловічий, жіночий і дитячий одяг кінця ХIХ — початку ХХ століть, святкові й шлюбні строї, ткані пояси, взуття, прикраси, головні убори, інтер’єрна тканина. Свої мистецькі роботи представляли в Польщі подружжя коломийців Оксана Литвин та Ярослав Сахро, писанкарі Віра Манько та ірина Вах. У Лодзі демонстрували приватну виставку старовинних поштівок “Моя Батьківщина” Петра Корпанюка та виступали троїсті музики під орудою Миколи ілюка з Верховини. Протягом кількох місяців функціонування виставки відбулося багато цікавих заходів, серед них — майстер-класи під назвою “Побачити, доторкнутися, навчитися”, на яких полякам відкривали Гуцульщину, навчаючи їх ткати ліжники, ліпити з глини різні вироби і т. ін, пише Галичина.
Підсумком спільної культурницької події з участю коломийців та лодзинців стала книга Аліції Возняк про традиції гуцулів.