На Калущині зареєстрували випадок лептоспірозу: захворів 46-річний чоловік

У липні на Калущині зареєстрували випадок лептоспірозу.

Для порівняння, у 2021 році зафіксували п’ять випадків захворювання, у 2020 та 2019 роках — по одному випадку.

Про це пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Як повідомив начальник Калуського районного відділу ДУ "Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Богдан Пеленичка, захворів 46-річний чоловік. Його стан медики кваліфікують як середньої важкості. Хворий лікується в інфекційній лікарні.

«Зараження інфікований пов’язує з мишевидними гризунами. Проведено епідеміологічне розслідування. Проводиться комплекс протиепідемічних заходів в місцях контакту потерпілого», - повідомив посадовець.

Лептоспіроз – це гостре зоонозне інфекційне захворювання людини і тварин, збудником якого є різні види лептоспір. Протікає у жовтяничній і безжовтяничній формах. Інкубаційний період (від часу зараження до перших ознак хвороби) триває 2-20 днів.

Хвороба характеризується раптовим початком, інтоксикацією, хвилеподібним перебігом. Температура підвищується до 39-40ْ, людину морозить. З’являється загальна слабкість, головний біль, біль у попереку, суглобах і м’язах, особливо литкових.

Після перенесеного захворювання залишається стійкий і тривалий імунітет (несприйнятливість організму до хвороби), спрямований лише проти того виду лептоспір, який викликав захворювання.

Джерелом захворювання є мишевидні гризуни, дикі і сільськогосподарські тварини. У тварин спостерігають найрізноманітніші варіанти перебігу хвороби, але найбільшого значення набувають стерті форми та носійство. Збудник виділяється у зовнішнє середовище з сечею.

Лептоспіри до організму людини потрапляють через рот із забрудненими харчовими продуктами і водою через пошкоджену шкіру рук, ніг, слизові оболонки при купанні, користуванні забрудненою водою та догляді за худобою. Існує професійний ризик виникнення захворювання в лісорубів, косарів, працівників тваринницьких господарств, ветеринарів, робітників колекторів. До групи ризику належать і аматори-рибалки.

Випадки лептоспірозу реєструють у переважній більшості в серпні-жовтні, з піком – у вересні.

Основним засобом запобігання захворювання є дератизація - знищення мишей і щурів.

З інших засобів профілактики лептоспірозу рекомендують використання в роботі по господарству рукавиць та гумового взуття, зберігання харчових продуктів кормів для тварин і реманенту в місцях, недоступних для гризунів, регулярний догляд за руками, лікування подряпин, тріщин шкіри, ранок. Не купатися та не ловити рибу у водоймах, береги яких зарощені очеретом, де можуть водитися гризуни.

Захворювання на лептоспіроз часто призводить до тяжких наслідків, оскільки хвороба може протікати у тяжкій формі з ураженням нирок, печінки та очей. Смерть найчастіше настає від гострої ниркової недостатності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті в одній із територіальних громад виявили сказ

До уваги мешканців Прикарпаття: у Держпродспоживслужбі попереджають про активізацію кліщів


13.07.2022 Тіна Любчик 1224
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2666
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20679
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1288 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

560

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

746

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1350
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24441
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

649
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

622
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2106 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771