Згідно даних, оприлюднених Центральною виборчою комісією, ряд депутатів Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківської обласної ради стануть депутатами Верховної Ради України.
Тих народних обранців, які пройшли до місцевих рад по списку партій, замінять наступними кандидатами. Тобто, виборчий список посунеться, і несподівано для самих себе ще два роки тому «кандидати у депутати» стануть депутатами Івано-Франківської обласної ради.
Івано-Франківську міську раду це питання не хвилюватиме, адже лише один її член – секретар міської ради, член ВО «Свобода» Руслан Марцінків - проходить до парламенту по-спику. Оскільки більше кандидатів «по-списку» ВО «Свобода» не подала, міська рада буде неукомплектована – склад Івано-Франківської міської ради становитиме 59 депутатів. Оскільки депутат міськради від ВО «Свобода» Володимир Колковський перебуває у міжнародному розшуку, то реально в міськраді працюватиме максимум 58 депутатів.
Щодо Івано-Франківської обласної ради, то картина виглядає дуже цікаво, оскільки багато її членів, які обралися «по-мажоритарці» чи по-списку, проходять до парламенту. Частину з них замінять «списочниками», а для решти вакансій зобов’язані оголосити нові вибори в «мажоритарних» округах.
Отож, ідемо по-партіях.
«УДАР». Голова Івано-Франківського обласного осередку партії Роман Чернега став депутатом Івано-Франківської обласної ради «по-списку». Оскільки Роман Чернега також «по-спику» попадає до Верховної Ради України, то список посувається. Наразі в обласній раді лише 2 дерутата від УДАРу: Роман Чернега та Арсен Сідаш.
«Фронт змін». Голова Івано-Франківського обласного осередку партії Володимир Шкварилюк потрапляє до Верховної Ради України по спику об’єднаної опозиції «За Батьківщину» і покидає крісло депутата Івано-Франківської обласної ради, покидає посаду голови б'юджетної комісії облради. Його місце займе наступний по-списку.
До Верховної Ради потрапляє й депутат Івано-Франківської обласної ради від «Фронту змін» Володимир Купчак. Майбутній депутат ВРУ пройшов в облраду «по-списку». Його місце займе наступний по-списку.
«Свобода». Депутат Івано-Франківської обласної ради Руслан Зелик, який потрапив до місцевої ради «по-списку», також «по-списку» ВО «Свобода» залітає і вміщується в крісло депутата Верховної Ради України.
А тепер найцікавіше – «мажоритарники».
В одномандатному виборчому окрузі №83 з центром в місті Івано-Франківськ на виборах до ВРУ перемогу здобув керівник обласного ВО «Свобода», голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Олександр Сич в 2010-му році був обраний до Івано-Франківської обласної ради також по-мажоритарці. Він виграв в івано-франківському одномандатному окрузі №43. Оскільки Сич прямує до ВРУ, за логікою подій, в Івано-Франківську повинні вибрати нового депутата обласної ради по округу №43.
Самовисуванець Юрій Дерев’янко отримав перемогу в одномандатному виборчому окрузі №87 з центром в місті Надвірна на парламентських виборах. Дерев’янко поки що є депутатом Івано-Франківської обласної ради – обраний в 2010 році в одномандатному виборчому окрузі №25 в Надвірнянському районі. Тож і тут варто очікувати перевиборів до Івано-Франківської обласної ради.
В 2010 році в одномандатному виборчому окрузі №36, що в Снятинському районі виграв вибори Василь Гладій, який став депутатом Івано-Франківської обласної ради, а потім призначений заступником голови Івано-Франківської обласної ради. Сьогодні ж він здобув перемогу на виборах до Верховної Ради України в одномандатному виборчому окрузі №89 з центром в місті Снятин. Тож і в адміністративно-територіальній одиниці, яка в 2010 році перебувала в окрузі №36, очікуємо виборів до обласної ради.
Підкреслюємо, що в результаті виборів до Верховної Ради України, Івано-Франківська обласна рада залишається «обезголовленою». Голова обласної ради Олександр Сич проходить до ВРУ по-мажоритарці . Заступник голови обласної ради Василь Гладій також проходить до ВРУ по-мажоритарці. А голова б’юджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Володимир Шкварилюк проходить до парламенту по-списку об’єднаної опозиції «За Батьківщину». Таким чином, три з чотирьох керівних посад Івано-Франківської облради стають вакантними. На своєму місці залишається лише перший заступник голови облради Остап Дзеса.
Тож очікуємо на нові баталії та кулуарні домовленості щодо цих ключових фігур в облраді. Нагадаємо, що в 2010 році за крісло голови Івано-Франківської обласної ради боровся депутат Зіновій Митник, його кандидатуру підтримував голова ОДА Михайло Вишиванюк. Тож Митник отримує другий шанс очолити обласну раду.
Зауважимо, що кадрові зміни чекають не лише на Івано-Франківську обласну раду, а й на місцях.
Так, до парламенту проходить голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів в Долинському окрузі №86. Тож Рожнятівська райрада обиратиме нового голову.
В Калуському окрузі №85 до парламенту пройшла депутат Калуської міської ради Ольга Сікора. Тож і в Калуській міськраді очікується «нова кров».
Голова Комітету виборців України Юрій Лисюк підтвердив кореспонденту «Фіртки» ймовірність майбутніх перевиборів до Івано-Франківської обласної ради в тих округах, чиї «мажоритарники» потрапили до ВРУ. А таких округів на Прикарпатті буде три: в Івано-Франківську – округ №43, в Надвірнянському районі – округ №25 та в Снятинському районі – округ №36.
Юрій Лисюк підтвердив, що існує на законодавчому рівні можливість перевиборів до місцевих рад, в разі вибування кандидата. Проте, за словами Лисюка, дане питання повинна вирішувати новообрана Верховна Рада України.
Володимир Кушніренко