Івано-Франківська область успішно реалізує проект щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу.
У результаті запровадження методик тромболізисної терапії в регіоні зменшується кількість інфарктів та інсультів.
Про це йшлося під час у першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука відбулась нарада з реалізації пілотного проекту В нараді також взяли участь головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з терапії Лариса Боришкевич та заступник головного лікаря обласного клінічного кардіологічного диспансеру Богдан Дарчин.
Серцево-судинні захворювання і гіпертонічна хвороба, зокрема, давно вийшли за рамки суто медичної проблеми. Сьогодні весь світ визначає захворюваність на серцево-судинні хвороби як соціальну проблему, яка істотно виливає на здоров’я суспільства і тривалість життя громадян.
«Проблема серцево-судинних захворювань надзвичайно актуальна і для жителів нашої області, - говорить головний терапевт області Лариса Боришкевич. - У структурі поширення усіх захворювань серед дорослого населення серцево-судинні хвороби становить 40%. Практично кожний третій дорослий житель уражений гіпертонічною хворобою».
Тільки протягом першого півріччя 2013 року вперше підвищення артеріального тиску зареєстровано у 18293 осіб, з них третина (6784) - особи працездатного віку. Відомо, що наявність високого артеріального тиску суттєво підвищує захворюваність на ішемічну хворобу серця, сприяє прогресуванню серцевої та ниркової недостатності. Зазвичай розвиток інфарктів та інсультів також пов’язаний з артеріальною гіпертензією.
За словами першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Олінійчука, в області намітилась позитивна тенденція до зниження захворюваності на інфаркти (зменшення на 60 випадків проти першого півріччя 2012 року). Захворюваність на інсульти залишається теж однією з найнижчих по Україні. У певній мірі така ситуація пояснюється успішним розвитком інвазивної кардіології та неврології (освоєння тромболізисної терапії лікувальними закладами усіх районів та міст області, проведення стентувань та діагностичних коронарографій в Центральній міській клінічній лікарні м. Івано-Франківська). Стабілізації захворюваності сприяла також активна участь медиків усіх лікувальних закладів та фармацевтичних працівників 688 аптек у реалізації Пілотного проекту щодо виявлення, лікування та діагностики гіпертонічної хвороби і часткового відшкодування вартості лікарських засобів для цієї категорії хворих. Значну допомогу у втіленні в життя Пілотного проекту надають викладачі та студенти Івано-Франківського національного медичного університету, медичних коледжів.
Слід також відзначити, що за підсумками Міністерства охорони здоров’я України протягом 2013 року роботу Івано-Франківської області з виконання Пілотного проекту було оцінено як найкращу серед західних областей України.