У Галичі завершила роботу ХІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція на тему: «Освітянське краєзнавство: досвід, проблеми, перспективи».
Близько 60 науковців з 16 областей України та АРКрим, Республіки Білорусь та Російської Федерації побували на теренах колишньої столиці великого краю – Галичини і Волині.
Краєзнавці ознайомились з діяльністю провідної науково-дослідницької установи нашого краю – Національним заповідником «Давній Галич».
Цікавим відкриттям для краєзнавців України була Картинна галерея Національного заповідника, виставка графіки відомого барда Левка Бондаря.
Кінцевим пунктом перебування краєзнавців у Галицькому районі став Музей архітектури та побуту Прикарпаття у Крилосі.
Під опікою директора Музею Лесі Мельничук краєзнавці побачили наш скансен. Для багатьох з них були цікавими різноманітні побутові особливості чотирьох етнорегіонів Прикарпаття, які представлені у музею – Гуцульщини, Покуття, Бойківщини та Опілля.
Особливе враження на всіх справила гуцульська гражда. Саме тут, за міцними дерев’яними пленицями, захищені з усіх сторін світу, зійшлися краєзнавці України. Більшість з них розповіла про чудові враження отримані під час перебування на конференцію, зробили порівняння щодо етнографічних особливостей проживання на заході, сході, півночі та півдні України. Тут панувало відчуття єдиної родини, зустрічі якої є досить рідкісними, але приємними.
Завершилася конференція відвіданням Музею імені Степана Бандери у Старому Угринові.