Минулої п'ятниці перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови обласної ради Остап Дзеса взяли участь у засіданні Басейнової ради Дністра, що відбулося у місті Яремче за участю представників керівництва семи областей: Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.
Йшлося про великі та малі проблеми ріки Дністер, насамперед екологічні, вироблення спільних дій господарювання й ефективних природоохоронних заходів. Учасником яремчанського засідання Басейнової ради Дністра був і заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.
Як зазначив Василь Плавюк, на території Івано-Франківської області в середньому кожні два роки трапляються три руйнівні паводки. Зокрема, липнева повінь 2008 року нанесла краєві збитків на понад 4 млрд. грн., у 2010 році – майже 1 млрд. грн. Під загрозою повного і часткового затоплення повеневими водами основних річок перебувають понад 100 тис. га сільськогосподарських земель, 440 населених пунктів, де проживає 563 тис. осіб. Через недостатнє фінансування в попередні роки державних програм протипаводкового захисту річок роботи проводяться вибірково, на найбільш аварійних ділянках.
"З метою мінімізації збитків від руйнівних повеней у майбутньому ми повинні перейти від стратегії ліквідації їх наслідків до стратегії попередження", - наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк.
Зазначалося: на Івано-Франківщині збудують 9 ємностей для збору повеневих вод ріки Ворони (м. Тисмениця), загальним об’ємом 22 млн. куб. м. Про це повідомив учасникам представницького зібрання заступник начальника обласного управління водних ресурсів Віталій Пернеровський. Він уточнив: акумулятивні ємності – це лише один із способів попередження паводків, недопущення критичних рівнів на ріці, що має властивість розливатися. Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайло Бойко наголосив на тому, що найбільшого занепокоєння у влади викликає стан очистки стічних вод на території Яремчанської рекреаційної зони, з огляду на те, що Івано-Франківська область спрямовує основні зусилля на розвиток галузі туризму. Він запевнив: надалі не дозволятимуть будівництво туристичних комплексів без очисних споруд.
Про створення інженерно-екологічного протипаводкового науково-виробничого полігону з центром у с. Маріямпіль Галицького району учасникам Басейнової ради Дністра доповіла доцент кафедри інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , кандидат економічних наук Людмила Архіпова.
Обрано нових членів Басейнової ради Дністра: від Івано-Франківщини окрім першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голову постійної комісії облради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Андрія Троценка, начальника обласного управління водних ресурсів Романа Михайлюка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайла Бойка та заступника ЗАТ «Лукор» м. Калуш Романа Руско.
Довідково. Ріка Ворона, довжиною 81 км, протікає територією Надвірнянського, Коломийського і Тисменицького районів; впадає в Бистрицю Надвірнянську (басейн Дністра). Найбільше страждає від затоплення районний центр Тисмениця; коли розливається Ворона - затоплює половину міста. За запасами поверхневих вод Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні.