На Івано-Франківщині запрацює інженерно-екологічний протипаводковий науково-виробничий полігон

 

Минулої п'ятниці перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови обласної ради Остап Дзеса взяли участь у засіданні Басейнової ради Дністра, що відбулося у місті Яремче за участю представників керівництва семи областей: Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

 

Йшлося про великі та малі проблеми ріки Дністер, насамперед екологічні, вироблення спільних дій господарювання й ефективних природоохоронних заходів. Учасником яремчанського засідання Басейнової ради Дністра був і заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.


Як зазначив Василь Плавюк, на території Івано-Франківської області в середньому кожні два роки трапляються три руйнівні паводки. Зокрема, липнева повінь 2008 року нанесла краєві збитків на понад 4 млрд. грн., у 2010 році – майже 1 млрд. грн. Під загрозою повного і часткового затоплення повеневими водами основних річок перебувають понад 100 тис. га сільськогосподарських земель, 440 населених пунктів, де проживає 563 тис. осіб. Через недостатнє фінансування в попередні роки державних програм протипаводкового захисту річок роботи проводяться вибірково, на найбільш аварійних ділянках.

"З метою мінімізації збитків від руйнівних повеней у майбутньому ми повинні перейти від стратегії ліквідації їх наслідків до стратегії попередження", - наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк.

Зазначалося: на Івано-Франківщині збудують 9 ємностей для збору повеневих вод ріки Ворони (м. Тисмениця), загальним об’ємом 22 млн. куб. м. Про це повідомив учасникам представницького зібрання заступник начальника обласного управління водних ресурсів Віталій Пернеровський. Він уточнив: акумулятивні ємності – це лише один із способів попередження паводків, недопущення критичних рівнів на ріці, що має властивість розливатися. Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайло Бойко наголосив на тому, що найбільшого занепокоєння у влади викликає стан очистки стічних вод на території Яремчанської рекреаційної зони, з огляду на те, що Івано-Франківська область спрямовує основні зусилля на розвиток галузі туризму. Він запевнив: надалі не дозволятимуть будівництво туристичних комплексів без очисних споруд.

Про створення інженерно-екологічного протипаводкового науково-виробничого полігону з центром у с. Маріямпіль Галицького району учасникам Басейнової ради Дністра доповіла доцент кафедри інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , кандидат економічних наук Людмила Архіпова.

Обрано нових членів Басейнової ради Дністра: від Івано-Франківщини окрім першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голову постійної комісії облради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Андрія Троценка, начальника обласного управління водних ресурсів Романа Михайлюка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайла Бойка та заступника ЗАТ «Лукор» м. Калуш Романа Руско.

 

Довідково. Ріка Ворона, довжиною 81 км, протікає територією Надвірнянського, Коломийського і Тисменицького районів; впадає в Бистрицю Надвірнянську (басейн Дністра). Найбільше страждає від затоплення районний центр Тисмениця; коли розливається Ворона - затоплює половину міста. За запасами поверхневих вод Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні.


24.10.2011 2264 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

423
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1668 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3753
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5555
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1755

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

264

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

436

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

957
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

526
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

553
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2040
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

600
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

931
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4997
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1024
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

426 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

668
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

459
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

782