На Івано-Франківщині запрацює інженерно-екологічний протипаводковий науково-виробничий полігон

 

Минулої п'ятниці перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови обласної ради Остап Дзеса взяли участь у засіданні Басейнової ради Дністра, що відбулося у місті Яремче за участю представників керівництва семи областей: Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

 

Йшлося про великі та малі проблеми ріки Дністер, насамперед екологічні, вироблення спільних дій господарювання й ефективних природоохоронних заходів. Учасником яремчанського засідання Басейнової ради Дністра був і заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.


Як зазначив Василь Плавюк, на території Івано-Франківської області в середньому кожні два роки трапляються три руйнівні паводки. Зокрема, липнева повінь 2008 року нанесла краєві збитків на понад 4 млрд. грн., у 2010 році – майже 1 млрд. грн. Під загрозою повного і часткового затоплення повеневими водами основних річок перебувають понад 100 тис. га сільськогосподарських земель, 440 населених пунктів, де проживає 563 тис. осіб. Через недостатнє фінансування в попередні роки державних програм протипаводкового захисту річок роботи проводяться вибірково, на найбільш аварійних ділянках.

"З метою мінімізації збитків від руйнівних повеней у майбутньому ми повинні перейти від стратегії ліквідації їх наслідків до стратегії попередження", - наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк.

Зазначалося: на Івано-Франківщині збудують 9 ємностей для збору повеневих вод ріки Ворони (м. Тисмениця), загальним об’ємом 22 млн. куб. м. Про це повідомив учасникам представницького зібрання заступник начальника обласного управління водних ресурсів Віталій Пернеровський. Він уточнив: акумулятивні ємності – це лише один із способів попередження паводків, недопущення критичних рівнів на ріці, що має властивість розливатися. Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайло Бойко наголосив на тому, що найбільшого занепокоєння у влади викликає стан очистки стічних вод на території Яремчанської рекреаційної зони, з огляду на те, що Івано-Франківська область спрямовує основні зусилля на розвиток галузі туризму. Він запевнив: надалі не дозволятимуть будівництво туристичних комплексів без очисних споруд.

Про створення інженерно-екологічного протипаводкового науково-виробничого полігону з центром у с. Маріямпіль Галицького району учасникам Басейнової ради Дністра доповіла доцент кафедри інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , кандидат економічних наук Людмила Архіпова.

Обрано нових членів Басейнової ради Дністра: від Івано-Франківщини окрім першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голову постійної комісії облради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Андрія Троценка, начальника обласного управління водних ресурсів Романа Михайлюка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайла Бойка та заступника ЗАТ «Лукор» м. Калуш Романа Руско.

 

Довідково. Ріка Ворона, довжиною 81 км, протікає територією Надвірнянського, Коломийського і Тисменицького районів; впадає в Бистрицю Надвірнянську (басейн Дністра). Найбільше страждає від затоплення районний центр Тисмениця; коли розливається Ворона - затоплює половину міста. За запасами поверхневих вод Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні.


24.10.2011 2277 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

142
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13055 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1484
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

811
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6005
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1665

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

585

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1407

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1220

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1120
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

472
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

597
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1514
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

543
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

823
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5860
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13287
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

166
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

480
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

431
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

744 2