На Івано-Франківщині запрацює інженерно-екологічний протипаводковий науково-виробничий полігон

 

Минулої п'ятниці перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови обласної ради Остап Дзеса взяли участь у засіданні Басейнової ради Дністра, що відбулося у місті Яремче за участю представників керівництва семи областей: Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

 

Йшлося про великі та малі проблеми ріки Дністер, насамперед екологічні, вироблення спільних дій господарювання й ефективних природоохоронних заходів. Учасником яремчанського засідання Басейнової ради Дністра був і заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.


Як зазначив Василь Плавюк, на території Івано-Франківської області в середньому кожні два роки трапляються три руйнівні паводки. Зокрема, липнева повінь 2008 року нанесла краєві збитків на понад 4 млрд. грн., у 2010 році – майже 1 млрд. грн. Під загрозою повного і часткового затоплення повеневими водами основних річок перебувають понад 100 тис. га сільськогосподарських земель, 440 населених пунктів, де проживає 563 тис. осіб. Через недостатнє фінансування в попередні роки державних програм протипаводкового захисту річок роботи проводяться вибірково, на найбільш аварійних ділянках.

"З метою мінімізації збитків від руйнівних повеней у майбутньому ми повинні перейти від стратегії ліквідації їх наслідків до стратегії попередження", - наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк.

Зазначалося: на Івано-Франківщині збудують 9 ємностей для збору повеневих вод ріки Ворони (м. Тисмениця), загальним об’ємом 22 млн. куб. м. Про це повідомив учасникам представницького зібрання заступник начальника обласного управління водних ресурсів Віталій Пернеровський. Він уточнив: акумулятивні ємності – це лише один із способів попередження паводків, недопущення критичних рівнів на ріці, що має властивість розливатися. Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайло Бойко наголосив на тому, що найбільшого занепокоєння у влади викликає стан очистки стічних вод на території Яремчанської рекреаційної зони, з огляду на те, що Івано-Франківська область спрямовує основні зусилля на розвиток галузі туризму. Він запевнив: надалі не дозволятимуть будівництво туристичних комплексів без очисних споруд.

Про створення інженерно-екологічного протипаводкового науково-виробничого полігону з центром у с. Маріямпіль Галицького району учасникам Басейнової ради Дністра доповіла доцент кафедри інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , кандидат економічних наук Людмила Архіпова.

Обрано нових членів Басейнової ради Дністра: від Івано-Франківщини окрім першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голову постійної комісії облради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Андрія Троценка, начальника обласного управління водних ресурсів Романа Михайлюка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайла Бойка та заступника ЗАТ «Лукор» м. Калуш Романа Руско.

 

Довідково. Ріка Ворона, довжиною 81 км, протікає територією Надвірнянського, Коломийського і Тисменицького районів; впадає в Бистрицю Надвірнянську (басейн Дністра). Найбільше страждає від затоплення районний центр Тисмениця; коли розливається Ворона - затоплює половину міста. За запасами поверхневих вод Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні.


24.10.2011 2214 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1427
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2620 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3653
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3017
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2160

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

636

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

521
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5002
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

259
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

385
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

412