На Івано-Франківщині запрацює інженерно-екологічний протипаводковий науково-виробничий полігон

 

Минулої п'ятниці перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк та заступник голови обласної ради Остап Дзеса взяли участь у засіданні Басейнової ради Дністра, що відбулося у місті Яремче за участю представників керівництва семи областей: Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

 

Йшлося про великі та малі проблеми ріки Дністер, насамперед екологічні, вироблення спільних дій господарювання й ефективних природоохоронних заходів. Учасником яремчанського засідання Басейнової ради Дністра був і заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Чунарьов.


Як зазначив Василь Плавюк, на території Івано-Франківської області в середньому кожні два роки трапляються три руйнівні паводки. Зокрема, липнева повінь 2008 року нанесла краєві збитків на понад 4 млрд. грн., у 2010 році – майже 1 млрд. грн. Під загрозою повного і часткового затоплення повеневими водами основних річок перебувають понад 100 тис. га сільськогосподарських земель, 440 населених пунктів, де проживає 563 тис. осіб. Через недостатнє фінансування в попередні роки державних програм протипаводкового захисту річок роботи проводяться вибірково, на найбільш аварійних ділянках.

"З метою мінімізації збитків від руйнівних повеней у майбутньому ми повинні перейти від стратегії ліквідації їх наслідків до стратегії попередження", - наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк.

Зазначалося: на Івано-Франківщині збудують 9 ємностей для збору повеневих вод ріки Ворони (м. Тисмениця), загальним об’ємом 22 млн. куб. м. Про це повідомив учасникам представницького зібрання заступник начальника обласного управління водних ресурсів Віталій Пернеровський. Він уточнив: акумулятивні ємності – це лише один із способів попередження паводків, недопущення критичних рівнів на ріці, що має властивість розливатися. Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайло Бойко наголосив на тому, що найбільшого занепокоєння у влади викликає стан очистки стічних вод на території Яремчанської рекреаційної зони, з огляду на те, що Івано-Франківська область спрямовує основні зусилля на розвиток галузі туризму. Він запевнив: надалі не дозволятимуть будівництво туристичних комплексів без очисних споруд.

Про створення інженерно-екологічного протипаводкового науково-виробничого полігону з центром у с. Маріямпіль Галицького району учасникам Басейнової ради Дністра доповіла доцент кафедри інженерно-екологічного факультету Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу , кандидат економічних наук Людмила Архіпова.

Обрано нових членів Басейнової ради Дністра: від Івано-Франківщини окрім першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, голову постійної комісії облради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Андрія Троценка, начальника обласного управління водних ресурсів Романа Михайлюка, начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Михайла Бойка та заступника ЗАТ «Лукор» м. Калуш Романа Руско.

 

Довідково. Ріка Ворона, довжиною 81 км, протікає територією Надвірнянського, Коломийського і Тисменицького районів; впадає в Бистрицю Надвірнянську (басейн Дністра). Найбільше страждає від затоплення районний центр Тисмениця; коли розливається Ворона - затоплює половину міста. За запасами поверхневих вод Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні.


24.10.2011 2171 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

407
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1518
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1583
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1570
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5513
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8066 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

832

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1536

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2290

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2304
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

445
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2464
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3854
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2099
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

412
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2333
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3350
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25900 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

726
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

957 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

667
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2206 6