На Івано-Франківщині впроваджують проект зі створення умов для розвитку молочарських кооперативів та сімейних ферм

 

 

Трохи менше, як рік тому між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та канадійською неурядовою організацією SOCODEVI підписано Меморандум про взаєморозуміння, метою якого є впровадження на теренах Прикарпаття проекту зі створення умов для розвитку молочарських кооперативів, сімейних ферм.
 

У нашій області проект надасть вигоду щонайменше 750 членам кооперативів завдяки тренінгам та вдосконаленню законодавчого й інституційного середовища для розвитку кооперативів. На початковій стадії проект SOCODEVI впроваджуватиметься у Долинському, Калуському та Рогатинському районах.

 

Загалом в Україні проект розпочато у березні 2014 року й буде завершено у 2021 році. Цей проект канадійської неурядової організації під назвою «Розвиток молочного бізнесу в Україні» передбачає об’єднає 5 тисяч малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань у чотирьох регіонах: Дніпропетровська, Херсонська області на сході, Львівська, Івано-Франківська області на заході України.

 

Проект спрямований на вирішення труднощів, які стоять перед малими та середніми виробниками молока шляхом створення та посилення існуючих кооперативів, що пропонують послуги, необхідні для ефективної системи молочного виробництва. Ці послуги полягають у збиранні та ринковій дистрибуції молока, постачанні господарствам засобів виробництва, зокрема господарських товарів та добрив, виробництві високоякісних кормів, а саме – сіна та кукурудзяного силосу. Канадські сільськогосподарські кооперативи діляться експертними знаннями та власним досвідом.

 

Уже налагоджено тісну співпрацю проекту із сільськогосподарським молочарським обслуговуючим кооперативом «Еком», що у селі Чесники Рогатинського району.

 

Сільськогосподарські дорадчі служби надають фермерам технічну підтримку та консультації. Вони впровадять у господарствах сучасні екологічно стійкі практики, включаючи лабораторні аналізи молока та надійну систему управління фермою. Дані, зібрані та проаналізовані у рамках цієї системи, дозволять молочному фермеру визначити, які саме ділянки господарювання потребують покращення щодо комфорту молочного стада та продуктивності у виробництві молока.

 

Молочні кооперативи, які підтримуються проектом, мають тісно співпрацювати з місцевою владою, щоби мати вплив на розподіл ресурсів з державного бюджету і визначати політику в молочному секторі.

 

Проект супроводжує фермерів та кооперативних лідерів в удосконаленні їхніх навичок із бізнес менеджменту та кооперативного життя. Проведені тренінги дозволять приймати виважені рішення, які впливають на прибутковість та стійкість їхнього бізнесу. Підтримка господарств, очолюваних жінками, є основною метою діяльності проекту, та буде спрямована на інтенсивне підвищення їхніх навичок та професійного рівня.

 

У рамках провадження зазначеного проекту в Україні, 17-18 травня цього року директор департаменту агропромислового розвитку Марія Савка взяла участь у виїзному засіданні Наглядової Ради Проекту, яке відбулося у Дніпропетровській області.

 

Під час робочої поїздки очільник аграрного департаменту оглянула демонстраційну ферму в селі Олександрівка, а також ознайомилася з діяльністю молочарського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Добробут Андріївки» (169 членів, збір молока - 900 тонн/рік).

 

Крім того, Марія Савка була присутня на урочистому відкритті сучасної лабораторії аналізу якості молока за підтримки уряду Канади в рамках реалізації Проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».


27.05.2016 423 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

180
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1526 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2617
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1155

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1941
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998