У ПК "Мінерал" відбувся "круглий стіл", основними темами якого були такі аспекти: гуманне поводження із безпритульними тваринами, скорочення їхньої популяції не жорстокими методами та профілактика захворювання на сказ.
За словами завідувачки санітарно-епідеміологіним відділом Калуської райСЕС Зінайди Ковбаснюк, питання безпритульних собак дійсно гостре і актуальне. Особливо, якщо врахувати, що у безпритульних тварин зростає імовірність зараження вірусом сказу.
— Впродовж року, 200-210 осіб з міста та району звертаються за допомогою після укусів тварин, — стверджує Зінаїда Ковбаснюк. — За 11 місяців цього року було призначено 28 курсів антирабічного (противірусного) лікування. З них 9 — для дітей до 18 років.
Варто зауважити, що антирабічне лікування — доволі дороге: 6 ін’єкцій впродовж 3 місяців плюс препарати імуноглобуліну. Вартість однієї ін’єкції — близько 60 гривень.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства Микола Найда також повідомив: до комунальників постійно звертаються калушани із скаргами на бродячих собак. У Калуші уже 2 роки працює притулок для бездомних тварин, створений товариством “Захисту тварин”.
За кошти міського бюджету туди було підведено водопровід. Також міська влада впродовж двох років обіцяла, але так і не дала загалом 80 тис. гривень. на сьогодні у притулку 30 собак.
За словами голови товариства “Захисту тварин” Ольги Тарханової, з 12 осіб на початку створення притулку залишилося 5. Грошей катастрофічно не вистачає, бо і годують, і лікують тварин жінки за власні кошти. На засідання “круглого” столу було вирішено звернутися до власників закладів громадського харчування, директорів шкіл з тим, щоб їстівні відходи не викидалися, а підвозилися для собак притулку. Яким чином це буде робитися, влада ще не вирішила.
Також місто вирішило вивчити можливість перебрати на себе сплату орендної плати за притулок у розмірі 200 гривень на місяць.