У Івано-Франківську працівники міліції викрили нелегальну діяльність м’ясопереробного цеху, продукція якого щодня потрапляла на споживчий ринок.
Як уже з’ясовано, у шести кімнатах приміщення без вивіски ковбасні вироби і напівфабрикати (вареники, пельмені) виготовлялися виключно уночі. Стороннім потрапити туди було не так легко: подвір’я охороняє злий пес, вхідні двері по периметру будівлі завжди були зачинені зсередини. Правоохоронці зуміли зайти у момент, коли з подвір’я виїжджав автомобіль з продукцією.
У цьому випадку ніяким чином не йдеться про те, що міліція начебто втрутилася у підприємницьку діяльність. Насправді мова про те, в яких умовах і з якої сировини виготовлялися ковбаси та інші вироби з м’яса. У так званому ковбасному цеху виявлено немарковане м’ясо сумнівного походження, вигляд і запах якого справляє гнітюче враження. У кімнатах суцільна антисанітарія – брудні обладнання і посуд, фарш, покритий цвіллю, готовий напівфабрикат зберігався абияк поміж сторонніми предметами.
В цеху виявлено якісь папірці з записами, куди відправляти продукцію на реалізацію.
Як повідомив начальник сектору ветеринарної міліції УГБ УМВС України в Івано-Франківській області Володимир Степуляк, матеріали щодо діяльності нелегального цеху спрямовані в підрозділ Державної служби боротьби з економічною злочинністю. Характерно, що під час нічної перевірки цього приміщення жодна з осіб, котрі перебували в цеху, не підтвердили свою причетність до виробництва м’ясо-ковбасних виробів.
Однак міліціонери встановили особу, яка організувала діяльність підпільного підприємства. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого статтею 227 Кримінального кодексу України (Випуск або реалізація недоброякісної продукції у великих розмірах). 38-річному івано-франківцеві загрожують чималі штрафні санкції або виправні роботи на строк до двох років з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Тим часом ветеринарна міліція звертається до громадян з проханням уважно вивчати етикетки на виробах, які купляєте, вимагати у продавців сертифікат якості на продукцію та інформацію про виробника. За попередніми даними, у викритому підпільному цеху за одну зміну виготовлялося близько 700 кілограмів ковбас та напівфабрикатів вельми сумнівної якості. І все це незаконно потрапляло на споживчий ринок.