На Івано-Франківщині відбувся третій традиційний футбольний турнір дитячих команд «Меморіал Івана Краснецького».

 

 

 

На Івано-Франківщині відбувся третій традиційний футбольний турнір дитячих команд «Меморіал Івана Краснецького».

 

Футбольна громадськість краю з вдячністю згадала свого славетного земляка та достойно вшанувала пам’ять людини, для якої футбол став справою життя і служінню якому він віддав себе без останку. І хоча три роки тому цей видатний син українського народу передчасно пішов з життя, він і сьогодні залишається взірцем для усіх нас, а його шлях у футболі слугуватиме прикладом та надійним дороговказом для прийдешніх поколінь майстрів шкіряного м’яча.

Суперечку за головний приз та нагороди турніру, як і у попередні роки, повели 8 колективів юних футболістів (гравці 2000 р.н. і молодші) з Івано-Франківська (дві команди СДЮШОР «Прикарпаття», ДЮФК «Юніор», ДЮСШ №3, ДЮФК «Ніка-05»), Тисменицького р-ну (ДЮСШ Тисмениці, дитяча команда «Колос» Братківці) та дружина гостей-сусідів з Тернопільщини – Монастириської ДЮСШ.

Дитячі баталії 13-річних цього річ проходили на малій Батьківщині Івана Михайловича Краснецького в с. Братківці Тисменицького р-ну та стадіонах обласного центру.

Розподілені на дві групи претенденти на трофей розпочали спочатку змагатися за коловою системою, а згодом у стикових матчах розіграли місця на п’єдесталі та позиції з 4 –ї по 8-му. Слідом за квартетом найсильніших фінішували: на 8 місці команда СДЮШОР «Прикарпаття-2», на 7-му – Тисменицької ДЮСШ, на 6-му – «Колос» Братківці, на 5-му – ДЮСШ №3.

«Бронзову» суперечку несподівано для багатьох повели не старожили, а нинішні дебютанти. Франківські «юніори» впевнено здолали опір однолітків з Тернопілля – 3:0. Головний поєдинок «Меморіалу», як і годиться, був гідним фіналу і взагалі став окрасою турніру. Вирішальне протистояння івано-франківців – СДЮШОР «Прикарпаття-1» (тренер В. Москвін) та ДЮФК «Ніка-05» (тренер І. Лукань) мало свою драматургію і виявило найсильнішого лише після пробиття серії післяматчевих 11-метрових ударів. Основний час гри закінчився внічию – 1:1, а у футбольній «лотереї» сильнішими виявилися «ніківці» - 4:2. Відрадно, що вперше за історію змагань фінал було зіграно на центральній спортивній арені Прикарпаття – МЦС «Рух». Загалом змагання пройшли у теплій, домашній атмосфері. Її позитив відчувався у всьому довкола – у поєдинках, у спілкуванні дітей та наставників, приязному ставленні вболівальників, зрештою, у призах та нагородах. Без них не залишилися навіть команди, яким не судилося ступити на п’єдестал. Усі вони отримали на згадку від організаторів пам’ятні відзнаки за участь у турнірі, а також грамоти, дипломи, вимпели та футбольні м’ячі. Цьогорічний «Меморіал» поклав початок новій традиції: його тріумфатор окрім головного призу отримав у нагороду комплект футбольної форми. Оргкомітетом також було названо лауреатів. Ними стали: воротар – Віктор Дяків, захисник – Олександр Нестерук (обидва – ДЮФК «Ніка-05», півзахисник – Владислав Шаламай (СДЮШОР «Прикарпаття-1», нападник Юрій Щербаков (ДЮФК «Юніор»), бомбардир – Ілля Руденко (ДЮФК «Ніка-05»), кращий гравець – Михайло Радульський (СДЮШОР «Прикарпаття-1»).

Заслужені призи, медалі й інші нагороди, які цього разу вирізнялися особливою оригінальністю,юні футболісти отримували з рук дружини Івана Михайловича Краснецького – Анни Тарасівни, дочок – Наталії та Ірини, онучок – Ліліани, Ірини, Анни, Вікторії, друга і партнера у «Спартаку», а пізніше – помічника на тренерській лаві «Прикарпаття» - Михайла Гнатишина, голови комітету дитячо-юнацького футболу Івано-Франківської обласної федерації футболу Василя Луцького.
    

 
 


    Текст: Ігор Костюк
      Фото: Петра Белея
      

Довідка:
     

Іван Краснецький – видатний український футболіст і тренер, педагог-новатор, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
     

Народився 18 травня 1945 р. в с. Братківці сучасного Тисменицького р-ну. Ігрове амплуа – воротар. Захищав кольори майстрівських колективів «Спартак» Івано-Франківськ, СКА Львів, «Фрунзенець» Суми. Один з представників «золотого» покоління прикарпатських спартаківців, які принесли гучну славу нашому футболу на рубежі 1960-1970-х років. Чемпіон України 1969 року.
     

Закінчив Вищу школу тренерів у Москві. Понад два десятиліття плідно працював із юними футболістами. Як тренер також досягнув чималих успіхів: підготував не один десяток гравців для професійних клубів, добру пам’ять залишив про себе в уболівальників тих міст і містечок, з колективами яких він працював, саме під його орудою івано-франківське «Прикарпаття» 1991 року вибороло перепустку до Вищої ліги чемпіонату незалежної України.
      

Очолював низку професійних клубів: «Закарпаття» Ужгород, «Прикарпаття» Івано-Франківськ, «Верес» Рівне, СК «Миколаїв» та ін., а також аматорські колективи Перегінського, Надвірної, Богородчан, Ямниці…
      

Помер 24 квітня 2010 року.   


22.05.2013 1296 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1024
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

837
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1957
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3332
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2591
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2589

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

312

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

769

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

732

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1674
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

414
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

772
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

654
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

398
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

424
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27081
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

878
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19718
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

477
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

770
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1448 4