На Івано-Франківщині відбувся третій традиційний футбольний турнір дитячих команд «Меморіал Івана Краснецького».

 

 

 

На Івано-Франківщині відбувся третій традиційний футбольний турнір дитячих команд «Меморіал Івана Краснецького».

 

Футбольна громадськість краю з вдячністю згадала свого славетного земляка та достойно вшанувала пам’ять людини, для якої футбол став справою життя і служінню якому він віддав себе без останку. І хоча три роки тому цей видатний син українського народу передчасно пішов з життя, він і сьогодні залишається взірцем для усіх нас, а його шлях у футболі слугуватиме прикладом та надійним дороговказом для прийдешніх поколінь майстрів шкіряного м’яча.

Суперечку за головний приз та нагороди турніру, як і у попередні роки, повели 8 колективів юних футболістів (гравці 2000 р.н. і молодші) з Івано-Франківська (дві команди СДЮШОР «Прикарпаття», ДЮФК «Юніор», ДЮСШ №3, ДЮФК «Ніка-05»), Тисменицького р-ну (ДЮСШ Тисмениці, дитяча команда «Колос» Братківці) та дружина гостей-сусідів з Тернопільщини – Монастириської ДЮСШ.

Дитячі баталії 13-річних цього річ проходили на малій Батьківщині Івана Михайловича Краснецького в с. Братківці Тисменицького р-ну та стадіонах обласного центру.

Розподілені на дві групи претенденти на трофей розпочали спочатку змагатися за коловою системою, а згодом у стикових матчах розіграли місця на п’єдесталі та позиції з 4 –ї по 8-му. Слідом за квартетом найсильніших фінішували: на 8 місці команда СДЮШОР «Прикарпаття-2», на 7-му – Тисменицької ДЮСШ, на 6-му – «Колос» Братківці, на 5-му – ДЮСШ №3.

«Бронзову» суперечку несподівано для багатьох повели не старожили, а нинішні дебютанти. Франківські «юніори» впевнено здолали опір однолітків з Тернопілля – 3:0. Головний поєдинок «Меморіалу», як і годиться, був гідним фіналу і взагалі став окрасою турніру. Вирішальне протистояння івано-франківців – СДЮШОР «Прикарпаття-1» (тренер В. Москвін) та ДЮФК «Ніка-05» (тренер І. Лукань) мало свою драматургію і виявило найсильнішого лише після пробиття серії післяматчевих 11-метрових ударів. Основний час гри закінчився внічию – 1:1, а у футбольній «лотереї» сильнішими виявилися «ніківці» - 4:2. Відрадно, що вперше за історію змагань фінал було зіграно на центральній спортивній арені Прикарпаття – МЦС «Рух». Загалом змагання пройшли у теплій, домашній атмосфері. Її позитив відчувався у всьому довкола – у поєдинках, у спілкуванні дітей та наставників, приязному ставленні вболівальників, зрештою, у призах та нагородах. Без них не залишилися навіть команди, яким не судилося ступити на п’єдестал. Усі вони отримали на згадку від організаторів пам’ятні відзнаки за участь у турнірі, а також грамоти, дипломи, вимпели та футбольні м’ячі. Цьогорічний «Меморіал» поклав початок новій традиції: його тріумфатор окрім головного призу отримав у нагороду комплект футбольної форми. Оргкомітетом також було названо лауреатів. Ними стали: воротар – Віктор Дяків, захисник – Олександр Нестерук (обидва – ДЮФК «Ніка-05», півзахисник – Владислав Шаламай (СДЮШОР «Прикарпаття-1», нападник Юрій Щербаков (ДЮФК «Юніор»), бомбардир – Ілля Руденко (ДЮФК «Ніка-05»), кращий гравець – Михайло Радульський (СДЮШОР «Прикарпаття-1»).

Заслужені призи, медалі й інші нагороди, які цього разу вирізнялися особливою оригінальністю,юні футболісти отримували з рук дружини Івана Михайловича Краснецького – Анни Тарасівни, дочок – Наталії та Ірини, онучок – Ліліани, Ірини, Анни, Вікторії, друга і партнера у «Спартаку», а пізніше – помічника на тренерській лаві «Прикарпаття» - Михайла Гнатишина, голови комітету дитячо-юнацького футболу Івано-Франківської обласної федерації футболу Василя Луцького.
    

 
 


    Текст: Ігор Костюк
      Фото: Петра Белея
      

Довідка:
     

Іван Краснецький – видатний український футболіст і тренер, педагог-новатор, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
     

Народився 18 травня 1945 р. в с. Братківці сучасного Тисменицького р-ну. Ігрове амплуа – воротар. Захищав кольори майстрівських колективів «Спартак» Івано-Франківськ, СКА Львів, «Фрунзенець» Суми. Один з представників «золотого» покоління прикарпатських спартаківців, які принесли гучну славу нашому футболу на рубежі 1960-1970-х років. Чемпіон України 1969 року.
     

Закінчив Вищу школу тренерів у Москві. Понад два десятиліття плідно працював із юними футболістами. Як тренер також досягнув чималих успіхів: підготував не один десяток гравців для професійних клубів, добру пам’ять залишив про себе в уболівальників тих міст і містечок, з колективами яких він працював, саме під його орудою івано-франківське «Прикарпаття» 1991 року вибороло перепустку до Вищої ліги чемпіонату незалежної України.
      

Очолював низку професійних клубів: «Закарпаття» Ужгород, «Прикарпаття» Івано-Франківськ, «Верес» Рівне, СК «Миколаїв» та ін., а також аматорські колективи Перегінського, Надвірної, Богородчан, Ямниці…
      

Помер 24 квітня 2010 року.   


22.05.2013 1360 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

635
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2081
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33395
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2278
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3016
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5117 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

389

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1157

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

752

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

959
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

252
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

554
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

626 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1138
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

945
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1038
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

807
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30177 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

895
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3858
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

480
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

509