Минулої неділі біля Музею історії міста Коломиї відбувся Другий відкритий обласний фестиваль «Медовий Спас у Коломиї». Цьогорічний фестиваль присвячується 185-річчю від дня народження визначного галицько-українського політика, громадсько-політичного та культурно-просвітнього діяча, письменника о. Івана Наумовича, який був редактором багатьох галицьких видань.
Урочистості, що проходили за участі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, заступника голови ОДА Романа Іваницького, керівників району і міста Коломиї розпочалися в концертно-виставковій залі Музею ювілейною академією та відкриттям виставки картин «Квіти Олега Лобурака». Потім була урочиста академія, присвячена 1023 роковинам хрещення Київської Руси-України. Її учасниками були хористи кафедрального собору Преображення Господнього УГКЦ «Світло Тавору».
У своєму вітанні землякам-коломиянам та гостям «старовинного писанкового міста на Прутом», яке у поточному році відзначає 770 років першої писемної згадки, Михайло Вишиванюк побажав усім якнайміцнішого здоров’я, успіхів у всіх добрих справах і починаннях і непохитної віри в достойне європейське майбутнє незалежної України, яка днями урочисто відзначатиме своє перше 20 - річчя.
На музейній площі діяла традиційна виставка-ярмарок освяченого меду та бджолопродуктів за участю пасічників Коломийського, Снятинського, Косівського, Надвірнянського, Долинського, Богородчанського районів, а також міста Борщів Тернопільської області. У концертній програмі були виступи фольклорно-етнографічних самодіяльних колективів.
До слова, минулого року під час першого фестивалю «Медовий Спас у Коломиї» голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк запевнив учасників та гостей, що другий фестиваль набуде обласного статусу, і це відбулося.
Цього разу Михайло Вишиванюк наголосив, що бджола, яка носить мед, «істота Божа, вона міжконфесійна», тому, мовляв, наступного року мед освячуватимуть у Коломиї священики різних конфесій. А фестиваль «Медовий спас у Коломиї» стане всеукраїнським. З цього приводу він звернеться з клопотанням до Мінкультури.
На площі біля Музею історії міста Коломиї. Зранку тут працювала традиційна виставка-ярмарок меду та бджоло продуктів за участю бджолярів Коломийського, Снятинського, Косівського,Надвырнянського, Долинського, Богородчанського районів, міста Борщів Тернопільської області.
Фольклорну програму фестивалю підготували фольклорно-етнографічний колектив «Перевесло» з села Воскресинці, фольклорний колектив «Веселі молодиці» з села Перерив. Традиційно, на фестивалі виступив народний ансамбль музик «Серпанок» з Молодятина під орудою сільського голови Михайла Гриньківа. Завершив фестивальну програму хор кафедрального собору Преображення Господнього УГКЦ «Світло Тавору», духовною програмою, присвяченою 1023 роковинам хрещення Київської Русі - України.