На Івано-Франківщині відбувся фестиваль «Медовий Спас у Коломиї» (ФОТО)

 

Минулої неділі біля Музею історії міста Коломиї відбувся Другий відкритий обласний фестиваль «Медовий Спас у Коломиї». Цьогорічний фестиваль присвячується 185-річчю від дня народження визначного галицько-українського політика, громадсько-політичного та культурно-просвітнього діяча, письменника о. Івана Наумовича, який був редактором багатьох галицьких видань.

 

 

Урочистості, що проходили за участі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, заступника голови ОДА Романа Іваницького, керівників району і міста Коломиї розпочалися в концертно-виставковій залі Музею ювілейною академією та відкриттям виставки картин «Квіти Олега Лобурака». Потім була урочиста академія, присвячена 1023 роковинам хрещення Київської Руси-України. Її учасниками були хористи кафедрального собору Преображення Господнього УГКЦ «Світло Тавору».

 

У своєму вітанні землякам-коломиянам та гостям «старовинного писанкового міста на Прутом», яке у поточному році відзначає 770 років першої писемної згадки, Михайло Вишиванюк побажав усім якнайміцнішого здоров’я, успіхів у всіх добрих справах і починаннях і непохитної віри в достойне європейське майбутнє незалежної України, яка днями урочисто відзначатиме своє перше 20 - річчя.

 

На музейній площі діяла традиційна виставка-ярмарок освяченого меду та бджолопродуктів за участю пасічників Коломийського, Снятинського, Косівського, Надвірнянського, Долинського, Богородчанського районів, а також міста Борщів Тернопільської області. У концертній програмі були виступи фольклорно-етнографічних самодіяльних колективів.

 

До слова, минулого року під час першого фестивалю «Медовий Спас у Коломиї» голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк запевнив учасників та гостей, що другий фестиваль набуде обласного статусу, і це відбулося.

 

Цього разу Михайло Вишиванюк наголосив, що бджола, яка носить мед, «істота Божа, вона міжконфесійна», тому, мовляв, наступного року мед освячуватимуть у Коломиї священики різних конфесій. А фестиваль «Медовий спас у Коломиї» стане всеукраїнським. З цього приводу він звернеться з клопотанням до Мінкультури.

 

На площі біля Музею історії міста Коломиї. Зранку тут працювала традиційна виставка-ярмарок меду та бджоло продуктів за участю бджолярів Коломийського, Снятинського, Косівського,Надвырнянського, Долинського, Богородчанського районів, міста Борщів Тернопільської області.

 

Фольклорну програму фестивалю підготували фольклорно-етнографічний колектив «Перевесло» з села Воскресинці, фольклорний колектив «Веселі молодиці» з села Перерив. Традиційно, на фестивалі виступив народний ансамбль музик «Серпанок» з Молодятина під орудою сільського голови Михайла Гриньківа. Завершив фестивальну програму хор кафедрального собору Преображення Господнього УГКЦ «Світло Тавору», духовною програмою, присвяченою 1023 роковинам хрещення Київської Русі - України.

 


16.08.2011 2560 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2838
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20982
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1932
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2336
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4004

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

789

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1382
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

76
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

975
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

84
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

715
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

716
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

727 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

851
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2132 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797