На Івано-Франківщині відбулася XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви

 

1 - 2 жовтня невеличке село Погоня у Тисменицькому районі відвідали тисячі прочан. З різних куточків України (Закарпаття, Львівщина, Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Сумщина, Запоріжжя, Донеччина, Черкащина) та з-за кордону (Сполучені Штати Америки, Польща, Словенія, Італія) прибули сюди паломники на XVI Міжнародну прощу вервиці за єдність Церкви. Сприяння та суттєву підтримку і організаційну, і практичну у її проведенні надали обласна державна адміністрація та обласна рада, районна державна адміністрація та районна рада.

 

Протягом двох днів у Погоні, що вже стала духовно-паломницьким центром Прикарпаття, відбувалися богослужіння, Хресна дорога, звучали молитви, поміж ними були розважання, молодіжна програма, духовні пісні, а за північ – ватра та нічні чування. У величавому соборі, що будується на території Василіянського Свято-Успенського Погонянського монастиря, відкрито фотовиставку «Єрусалим в Погоні» члена національної спілки фотохудожників України Сергія Гуцана.

 

Апогеєм двох днів стала Архієрейська Свята Літургія та віднова посвяти Непорочному серцю Марії, яку очолив єпископ УГКЦ, владика Дмитро (Григорак), Правлячий єпископ Бучацької єпархії за участі отця Протоігумена Йоанікія Чверенчука ЧСВВ, яким співслужили 25 священиків, та у супроводі молодіжного хору «Осанна», що діє при церкві Царя Христа.

 

На величному богослужінні були присутні голови обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, обласної ради Олександр Сич, районної державної адміністрації Ігор Овчар, районної ради Володимир Семенів, заступники голів ОДА Роман Іваницький, райдержадміністрації Володимир Дутчак, районної ради Руслан Фармус, керівник виконавчого апарату районної ради Юрій Проценко, міський голова Тисмениці Богдан Дарчин інші посадові особи району.

 

Відправа відбувалася при вході в базиліку Погонянської Богородиці, на другому поверсі, її підвалини освячено у червні цього року. А внизу, на першому поверсі, розміщений храм Цариці Вервиці, де вже проходять богослужіння. Будівництво величавої споруди розпочато у 2008 році.

 

Настоятель монастиря Успення Матері Божої ЧСВВ у Погоні о. Никодим Гуралюк щиро подякував поважним духовним особам, які взяли участь у богослужінні, привітав і висловив велику подяку за допомогу та підтримку обласній, районній владі. «Наше село Погоня – маленьке, але давнє і багате своїми традиціями», - сказав він. За словами настоятеля, місце для будівництва собору обрано не випадкове. Тут за часів князя Данила Галицького була зведена церква на честь перемоги над татарами. А в 17 столітті відбулося чудодійне об’явлення ікони Богородиці. Прочанам Никодим Гуралюк захоплено сповіщає, що наступну Міжнародну прощу вервиці за єдність церкви буде проведено також у Погоні, і відбудеться вона у першу суботу та неділю жовтня.

 

Сприяла успішному проведенню відпустової прощі погода та добра організація. Тут розгорнулася виїзна торгівля, було гаряче харчування, чергували автомобілі швидкої допомоги, патронажні служби Товариства Червоного Хреста України, чергові райвідділів міністерств надзвичайних ситуацій та внутрішніх справ України в області, які при потребі, надавали паломникам необхідну допомогу чи підтримку.


04.10.2011 2470 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

962
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

951
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3055 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

114
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

434
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

361
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096