На Івано-Франківщині відбулася XVI Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви

 

1 - 2 жовтня невеличке село Погоня у Тисменицькому районі відвідали тисячі прочан. З різних куточків України (Закарпаття, Львівщина, Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Сумщина, Запоріжжя, Донеччина, Черкащина) та з-за кордону (Сполучені Штати Америки, Польща, Словенія, Італія) прибули сюди паломники на XVI Міжнародну прощу вервиці за єдність Церкви. Сприяння та суттєву підтримку і організаційну, і практичну у її проведенні надали обласна державна адміністрація та обласна рада, районна державна адміністрація та районна рада.

 

Протягом двох днів у Погоні, що вже стала духовно-паломницьким центром Прикарпаття, відбувалися богослужіння, Хресна дорога, звучали молитви, поміж ними були розважання, молодіжна програма, духовні пісні, а за північ – ватра та нічні чування. У величавому соборі, що будується на території Василіянського Свято-Успенського Погонянського монастиря, відкрито фотовиставку «Єрусалим в Погоні» члена національної спілки фотохудожників України Сергія Гуцана.

 

Апогеєм двох днів стала Архієрейська Свята Літургія та віднова посвяти Непорочному серцю Марії, яку очолив єпископ УГКЦ, владика Дмитро (Григорак), Правлячий єпископ Бучацької єпархії за участі отця Протоігумена Йоанікія Чверенчука ЧСВВ, яким співслужили 25 священиків, та у супроводі молодіжного хору «Осанна», що діє при церкві Царя Христа.

 

На величному богослужінні були присутні голови обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, обласної ради Олександр Сич, районної державної адміністрації Ігор Овчар, районної ради Володимир Семенів, заступники голів ОДА Роман Іваницький, райдержадміністрації Володимир Дутчак, районної ради Руслан Фармус, керівник виконавчого апарату районної ради Юрій Проценко, міський голова Тисмениці Богдан Дарчин інші посадові особи району.

 

Відправа відбувалася при вході в базиліку Погонянської Богородиці, на другому поверсі, її підвалини освячено у червні цього року. А внизу, на першому поверсі, розміщений храм Цариці Вервиці, де вже проходять богослужіння. Будівництво величавої споруди розпочато у 2008 році.

 

Настоятель монастиря Успення Матері Божої ЧСВВ у Погоні о. Никодим Гуралюк щиро подякував поважним духовним особам, які взяли участь у богослужінні, привітав і висловив велику подяку за допомогу та підтримку обласній, районній владі. «Наше село Погоня – маленьке, але давнє і багате своїми традиціями», - сказав він. За словами настоятеля, місце для будівництва собору обрано не випадкове. Тут за часів князя Данила Галицького була зведена церква на честь перемоги над татарами. А в 17 столітті відбулося чудодійне об’явлення ікони Богородиці. Прочанам Никодим Гуралюк захоплено сповіщає, що наступну Міжнародну прощу вервиці за єдність церкви буде проведено також у Погоні, і відбудеться вона у першу суботу та неділю жовтня.

 

Сприяла успішному проведенню відпустової прощі погода та добра організація. Тут розгорнулася виїзна торгівля, було гаряче харчування, чергували автомобілі швидкої допомоги, патронажні служби Товариства Червоного Хреста України, чергові райвідділів міністерств надзвичайних ситуацій та внутрішніх справ України в області, які при потребі, надавали паломникам необхідну допомогу чи підтримку.


04.10.2011 2397 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

933 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

825
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1635
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2271
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4249 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3253

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

238

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

473

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

416

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

880
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

656
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

697
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

982
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1110
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

696
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6281
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1771
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31791 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1581
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

786 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

747