На Івано-Франківщині створили парк скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

День, 23 жовтня, назавжди вписано золотими літерами в історію Коломиї. Завершився восьмиденний симпозіум скульпторів «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», в результаті якого місто отримало великий подарунок. Відтепер сім скульптур на тему писанки прикрашають сквер позаду Музею писанкового розпису.

 

Ще одна робота у камені залишилася на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу, де, власне, скульптори працювали.


Автор проекту – Оксана Островська, шеф-редактор тижневика «Коломийські вісти». Ще два роки тому активна журналістка подала заявку на отримання Президентського гранту. Підштовхнула її на таке сміливе рішення участь у круглому столі, присвяченого туристичній привабливості міста.

 

– Коломия позиціонує себе писанковим краєм. Це – бренд, який потрібно розвивати. Потрібно створювати нові проекти, які продовжили б ідею писанковості нашого міста та привернули увагу туристів з усього світу, – розповідає Оксана Островська.

 

В червні вона отримала 73,5 тисячі гривень для реалізації амбітного проекту. Цих коштів було замало, а тому Оксана Островська шукала меценатів. Каже, що ідея дуже сподобалася людям і всі, до кого зверталася, охоче відгукнулися.

 

Далі йшла важка, непомітна для сторонніх очей, організаційна робота, з якою п. Оксана за свідченням учасників симпозіуму впоралася на відмінно. Важливим етапом реалізації проекту був відбір каміння для скульптур. Для цього довелося поїхати на Львівщину у село Демня, де, за словами експертів, каміння добре піддається обробці і при цьому добре витримує різні кліматичні умови. Щоб вчасно отримати матеріал для роботи скульпторів, не обійшлося без допомоги краянина, а нині голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка.

 

15 жовтня відбулася офіційна церемонія відкриття симпозіуму. В ньому взяли участь 8 скульпторів, які представляли Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ та Коломию. Вони погодилися працювати у надзвичайно тісних часових рамках. Вони всі захопилися ідеєю писанки і без відпочинку працювали зранку до вечора. З кожним днем скульптури набирали обрисів, мистецький задум ставав зрозумілим. «Результат перевершив всі очікування», – так оцінила роботу ініціаторка проекту.

 

22 жовтня всі роботи були завершені і близько півночі остання стилізована писанка зайняла своє почесне місце серед новоствореного парку скульптур. «Я дякую всім тим, хто допоміг мені у впровадженні проекту, – мовила задоволена журналістка. – В першу чергу, цей парк скульптур – це заслуга скульпторів, які зробили ці прекрасні роботи. Не обійшлося без допомоги Михайла Вишиванюка та Михайла Костюка – голів Івано-Франківської та Львівської обласних облдержадміністрацій. Саме під їх патронатом пройшов весь симпозіум».

 

Ранок видався дещо похмурим, проте настрій у містян був святковим. Відкриття та освячення скульптур розпочалося з подвір’я педагогічного коледжу. Автор роботи «Писанкові мої обереги» Богдан Гладкий, доцент кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника отримав від Валерія Ковтуна, директора Коломийського педколеджу, грошову премію, а також за рішенням викладацького колективу удостоєний звання почесного члену педагогічного коледжу. «Враження від симпозіуму в мене однозначно позитивні, тому що це місце, де збираються однодумці. З одного боку такі заходи є повчальними, тому що кожен володіє якимись особливими прийомами і ти ніби стаєш студентом на якусь мить. Крім того є проблема, що ти не знаєш каменю і тобі треба у короткі терміни дати з ним раду, щоб достойним був результат», – розповідає пан Богдан.

 

Подальші урочистості перемістилися до парку скульптур. Зі словами подяки Оксані Островській виступили Михайло Негрич – голова Коломийської РДА, Богдан Болюк – голова Коломийської районної ради, Ігор Слюзар – міський голова, Василь Тимків – заступник начальника управління культури Івано-Франківської ОДА, Миколай Сімкайло – Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Віторія Плахта – голова обласної організації Національної спідки журналістів України та інші.

 

– Переконаний, що про цей парк скульптур буде знати не тільки Коломийщина та Івано-Франківщина, але й цілий світ, що в Коломиї є музей писанки та сім скульптур писанки світового рівня, – запевнив Михайло Негрич. До його слів доєднався мер міста: «Всі будуть йти через цей парк скульптур і дивуватися як за ці дні з брили каміння виростали справжні витвори мистецтва. Це – дуже гарна ідея, яка принесе лише позитив».

 

Від депутатів Коломийської районної ради виступив Богдан Болюк: «Цей проект став прикладом того, що люди і влада разом можуть багато зробити разом. Мені дуже приємно, що на цьому дійстві присутні майже всі голови сільських рад. Це означає, що місто і район разом».

 

Після промов та офіційного перерізання стрічки владика освятив сім скульптур, а учасники симпозіуму отримали пам’ятні подарунки. Насамкінець всі причетні до проекту «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» зробили спільне фото коло Музею писанкового розпису.

 

 


24.10.2012 1130 1
Коментарі (1)

довгожитель 2012.10.27, 11:32
Такого типу скульптури зробили колись у Франику. Порозставляли по газонах. І де вони??? Більша частина позникали... Хочеться думати, що в Коломиї ці скульптури будуть довго у тому парку, а не десь у садибі якогось туза...
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

920 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

817
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1631
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2266
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4242 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3248

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

234

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

469

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

411

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

876
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

652
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

693
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

978
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1105
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

691
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6276
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1767
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31785 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1576
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

780 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

740