День, 23 жовтня, назавжди вписано золотими літерами в історію Коломиї. Завершився восьмиденний симпозіум скульпторів «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», в результаті якого місто отримало великий подарунок. Відтепер сім скульптур на тему писанки прикрашають сквер позаду Музею писанкового розпису.
Ще одна робота у камені залишилася на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу, де, власне, скульптори працювали.
Автор проекту – Оксана Островська, шеф-редактор тижневика «Коломийські вісти». Ще два роки тому активна журналістка подала заявку на отримання Президентського гранту. Підштовхнула її на таке сміливе рішення участь у круглому столі, присвяченого туристичній привабливості міста.
– Коломия позиціонує себе писанковим краєм. Це – бренд, який потрібно розвивати. Потрібно створювати нові проекти, які продовжили б ідею писанковості нашого міста та привернули увагу туристів з усього світу, – розповідає Оксана Островська.
В червні вона отримала 73,5 тисячі гривень для реалізації амбітного проекту. Цих коштів було замало, а тому Оксана Островська шукала меценатів. Каже, що ідея дуже сподобалася людям і всі, до кого зверталася, охоче відгукнулися.
Далі йшла важка, непомітна для сторонніх очей, організаційна робота, з якою п. Оксана за свідченням учасників симпозіуму впоралася на відмінно. Важливим етапом реалізації проекту був відбір каміння для скульптур. Для цього довелося поїхати на Львівщину у село Демня, де, за словами експертів, каміння добре піддається обробці і при цьому добре витримує різні кліматичні умови. Щоб вчасно отримати матеріал для роботи скульпторів, не обійшлося без допомоги краянина, а нині голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка.
15 жовтня відбулася офіційна церемонія відкриття симпозіуму. В ньому взяли участь 8 скульпторів, які представляли Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ та Коломию. Вони погодилися працювати у надзвичайно тісних часових рамках. Вони всі захопилися ідеєю писанки і без відпочинку працювали зранку до вечора. З кожним днем скульптури набирали обрисів, мистецький задум ставав зрозумілим. «Результат перевершив всі очікування», – так оцінила роботу ініціаторка проекту.
22 жовтня всі роботи були завершені і близько півночі остання стилізована писанка зайняла своє почесне місце серед новоствореного парку скульптур. «Я дякую всім тим, хто допоміг мені у впровадженні проекту, – мовила задоволена журналістка. – В першу чергу, цей парк скульптур – це заслуга скульпторів, які зробили ці прекрасні роботи. Не обійшлося без допомоги Михайла Вишиванюка та Михайла Костюка – голів Івано-Франківської та Львівської обласних облдержадміністрацій. Саме під їх патронатом пройшов весь симпозіум».
Ранок видався дещо похмурим, проте настрій у містян був святковим. Відкриття та освячення скульптур розпочалося з подвір’я педагогічного коледжу. Автор роботи «Писанкові мої обереги» Богдан Гладкий, доцент кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника отримав від Валерія Ковтуна, директора Коломийського педколеджу, грошову премію, а також за рішенням викладацького колективу удостоєний звання почесного члену педагогічного коледжу. «Враження від симпозіуму в мене однозначно позитивні, тому що це місце, де збираються однодумці. З одного боку такі заходи є повчальними, тому що кожен володіє якимись особливими прийомами і ти ніби стаєш студентом на якусь мить. Крім того є проблема, що ти не знаєш каменю і тобі треба у короткі терміни дати з ним раду, щоб достойним був результат», – розповідає пан Богдан.
Подальші урочистості перемістилися до парку скульптур. Зі словами подяки Оксані Островській виступили Михайло Негрич – голова Коломийської РДА, Богдан Болюк – голова Коломийської районної ради, Ігор Слюзар – міський голова, Василь Тимків – заступник начальника управління культури Івано-Франківської ОДА, Миколай Сімкайло – Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Віторія Плахта – голова обласної організації Національної спідки журналістів України та інші.
– Переконаний, що про цей парк скульптур буде знати не тільки Коломийщина та Івано-Франківщина, але й цілий світ, що в Коломиї є музей писанки та сім скульптур писанки світового рівня, – запевнив Михайло Негрич. До його слів доєднався мер міста: «Всі будуть йти через цей парк скульптур і дивуватися як за ці дні з брили каміння виростали справжні витвори мистецтва. Це – дуже гарна ідея, яка принесе лише позитив».
Від депутатів Коломийської районної ради виступив Богдан Болюк: «Цей проект став прикладом того, що люди і влада разом можуть багато зробити разом. Мені дуже приємно, що на цьому дійстві присутні майже всі голови сільських рад. Це означає, що місто і район разом».
Після промов та офіційного перерізання стрічки владика освятив сім скульптур, а учасники симпозіуму отримали пам’ятні подарунки. Насамкінець всі причетні до проекту «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» зробили спільне фото коло Музею писанкового розпису.