На Івано-Франківщині створили парк скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»

 

День, 23 жовтня, назавжди вписано золотими літерами в історію Коломиї. Завершився восьмиденний симпозіум скульпторів «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК», в результаті якого місто отримало великий подарунок. Відтепер сім скульптур на тему писанки прикрашають сквер позаду Музею писанкового розпису.

 

Ще одна робота у камені залишилася на подвір’ї Коломийського педагогічного коледжу, де, власне, скульптори працювали.


Автор проекту – Оксана Островська, шеф-редактор тижневика «Коломийські вісти». Ще два роки тому активна журналістка подала заявку на отримання Президентського гранту. Підштовхнула її на таке сміливе рішення участь у круглому столі, присвяченого туристичній привабливості міста.

 

– Коломия позиціонує себе писанковим краєм. Це – бренд, який потрібно розвивати. Потрібно створювати нові проекти, які продовжили б ідею писанковості нашого міста та привернули увагу туристів з усього світу, – розповідає Оксана Островська.

 

В червні вона отримала 73,5 тисячі гривень для реалізації амбітного проекту. Цих коштів було замало, а тому Оксана Островська шукала меценатів. Каже, що ідея дуже сподобалася людям і всі, до кого зверталася, охоче відгукнулися.

 

Далі йшла важка, непомітна для сторонніх очей, організаційна робота, з якою п. Оксана за свідченням учасників симпозіуму впоралася на відмінно. Важливим етапом реалізації проекту був відбір каміння для скульптур. Для цього довелося поїхати на Львівщину у село Демня, де, за словами експертів, каміння добре піддається обробці і при цьому добре витримує різні кліматичні умови. Щоб вчасно отримати матеріал для роботи скульпторів, не обійшлося без допомоги краянина, а нині голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка.

 

15 жовтня відбулася офіційна церемонія відкриття симпозіуму. В ньому взяли участь 8 скульпторів, які представляли Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ та Коломию. Вони погодилися працювати у надзвичайно тісних часових рамках. Вони всі захопилися ідеєю писанки і без відпочинку працювали зранку до вечора. З кожним днем скульптури набирали обрисів, мистецький задум ставав зрозумілим. «Результат перевершив всі очікування», – так оцінила роботу ініціаторка проекту.

 

22 жовтня всі роботи були завершені і близько півночі остання стилізована писанка зайняла своє почесне місце серед новоствореного парку скульптур. «Я дякую всім тим, хто допоміг мені у впровадженні проекту, – мовила задоволена журналістка. – В першу чергу, цей парк скульптур – це заслуга скульпторів, які зробили ці прекрасні роботи. Не обійшлося без допомоги Михайла Вишиванюка та Михайла Костюка – голів Івано-Франківської та Львівської обласних облдержадміністрацій. Саме під їх патронатом пройшов весь симпозіум».

 

Ранок видався дещо похмурим, проте настрій у містян був святковим. Відкриття та освячення скульптур розпочалося з подвір’я педагогічного коледжу. Автор роботи «Писанкові мої обереги» Богдан Гладкий, доцент кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника отримав від Валерія Ковтуна, директора Коломийського педколеджу, грошову премію, а також за рішенням викладацького колективу удостоєний звання почесного члену педагогічного коледжу. «Враження від симпозіуму в мене однозначно позитивні, тому що це місце, де збираються однодумці. З одного боку такі заходи є повчальними, тому що кожен володіє якимись особливими прийомами і ти ніби стаєш студентом на якусь мить. Крім того є проблема, що ти не знаєш каменю і тобі треба у короткі терміни дати з ним раду, щоб достойним був результат», – розповідає пан Богдан.

 

Подальші урочистості перемістилися до парку скульптур. Зі словами подяки Оксані Островській виступили Михайло Негрич – голова Коломийської РДА, Богдан Болюк – голова Коломийської районної ради, Ігор Слюзар – міський голова, Василь Тимків – заступник начальника управління культури Івано-Франківської ОДА, Миколай Сімкайло – Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Віторія Плахта – голова обласної організації Національної спідки журналістів України та інші.

 

– Переконаний, що про цей парк скульптур буде знати не тільки Коломийщина та Івано-Франківщина, але й цілий світ, що в Коломиї є музей писанки та сім скульптур писанки світового рівня, – запевнив Михайло Негрич. До його слів доєднався мер міста: «Всі будуть йти через цей парк скульптур і дивуватися як за ці дні з брили каміння виростали справжні витвори мистецтва. Це – дуже гарна ідея, яка принесе лише позитив».

 

Від депутатів Коломийської районної ради виступив Богдан Болюк: «Цей проект став прикладом того, що люди і влада разом можуть багато зробити разом. Мені дуже приємно, що на цьому дійстві присутні майже всі голови сільських рад. Це означає, що місто і район разом».

 

Після промов та офіційного перерізання стрічки владика освятив сім скульптур, а учасники симпозіуму отримали пам’ятні подарунки. Насамкінець всі причетні до проекту «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК» зробили спільне фото коло Музею писанкового розпису.

 

 


24.10.2012 974 1
Коментарі (1)

довгожитель 2012.10.27, 11:32
Такого типу скульптури зробили колись у Франику. Порозставляли по газонах. І де вони??? Більша частина позникали... Хочеться думати, що в Коломиї ці скульптури будуть довго у тому парку, а не десь у садибі якогось туза...
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1891
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1827
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1824
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5373 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2121 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1484

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

693

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

748

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

941

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

979
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1725
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3641
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10217
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26094
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10144 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7683
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

868
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1369
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

352
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1245
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

845
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1048