
На Івано-Франківщині здібні учні старших класів матимуть можливість отримати повноцінні знання програміста з відповідним міжнародним сертифікатом ще до закінчення школи.
Про це на прес-конференції заявив народний депутат України, член Ради партії «Воля» Юрій Дерев’янко, повідомляє кореспондент Фіртки.
Завдяки спільним зусиллям автора програми Сергія Іщерякова та народного депутата Юрія Дерев'янка, Міністерством освіти і науки України затвердило навчальні програми для 10-11 класів інформаційно-технологічного профілю.
З вересня 2015 року випускники дев'ятих класів зможуть навчатися по цій програмі безкоштовно. Для цього вони можуть подати заяву не в свою рідну школу, а в в школу, де буде відкритий відповідний спеціалізований клас. В Івано-Франківську це ЗОШ №12 і гімназія №2, оскільки там вже є підготовлені викладачі. В гімназії №2 вже зареєстровано 12 дітей.
Такі ж курси програмування згодом планується відкрити і в районних школах.
Для того, щоб відібрати обдарованих школярів-програмістів і до того ж переконати їх в тому, що галузь програмування, це їхня галузь, будуть проведені літні навчальні табори програмування в селі Верхній Ясенів Верховинського району , який відкривається вже 15 червня, і наступний табір – 22 червня.
Заняття триватимуть п’ять днів, з понеділка по п’ятницю, в такому режимі:
З 9:00 до 17:00 – навчання(аудиторне і самостійне)
До 20:00 – походи в гори
До 22:00 – ватра на березі річки Черемош
Навчання безкоштовне, єдине, що батьки повинні 15 червня доставити дітей до Верховини, а звідти їх забере шкільний автобус, і в п’ятницю, в другій половині дня, організатори табору, відвезуть дітей назад до Верховини.
Для того, щоб зареєструватися для участі в літньому таборі, потрібно з понеділка(8 червня) зайти на сайт Інституту післядипломної педагогічної освіти і зареєструватись в колонці «Проект школяр-програміст».
За словами розробника експериментальної програми , кандидата технічних наук Сергія Іщерякова, діти вже у 8-9 класі сприймають інформацію точно так само, як студенти на 3-4 курсі, тому цей інтелектуальний потенціал не можна втрачати.
Також планується впровадити в місті навчально-виробничі ІТ-центри для того, щоб навіть молодші діти могли навчатись програмуванню, але це залежить від міської влади, бо на це потрібні матеріальні ресурси.
Автор проекту зазначив, що мріє про те, щоб цю програму могли дистанційно освоїти також діти з обмеженими фізичними можливостями.
«Після навчання за цією програмою діти зможуть отримати професійний сертифікат корпорації Oracle та навички програмування на GoogleAndroid”, - сказав Сергій Іщеряков.
Після Івано-Франківська програма стартує в Києві, Львові та Одесі.
У мене синові 12 років, закінчив 6 клас, але він уже тепер самостійно займається програмуванням та розробкою різних сайтів. Чи можливо йому як виключення побувати у таборі? Дякую.