12 листопада в одному з районних центрів області – Косові - за ініціативи Територіального управління МНС в області пройшов семінар з питань безпеки життєдіяльності за участі працівників МНС, Відділу у справах релігій та національностей обласної державної адміністрації, фахівців Управління Держтехногенбезпеки області, деканів Косівських Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної церкви, голів парафіяльних рад та священослужителів.
Головна мета заходу – залучення релігійних конфесій Івано-Франківщини до проведення профілактичної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності.
Під час семінару працівники Територіального управління МНС в області поінформували представників духовенства про стан з пожежами, надзвичайними ситуаціями та трагічними наслідками на них, які цього року мали місце на території Івано-Франківщини.
Зокрема зазначалося, що за 10 місяців поточного року на Прикарпатті виникло 2 надзвичайних ситуації, внаслідок яких загинуло 4 особи; зареєстрована 1851 пожежа та загорання, у вогні загинуло 50 людей, з них одна малолітня дитина; ще 46 мешканців краю потонуло на водоймах, з них 2 - діти, 2 особи загинуло під час відпочинку в гірській місцевості; 6 людей померло в результаті ураження електричним струмом; ще 2 особи загинуло внаслідок ураження блискавкою; через отруєння чадним газом померло 2 людини; 9 мешканців краю загинуло внаслідок переохолодження.
Учасники тематичного заходу також переглянули відеокадри пожеж в церквах, які ставалися в області за останні декілька років.
Працівники МНС вручили священослужителям текст «Звернення до мешканців Івано-Франківщини» , в якому закликали населення дотримуватися правил безпеки в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період та звернулися до Всечесних Отців з проханням під час богослужінь донести до людей цю інформацію.
Під час семінару також обговорювалося питання протипожежного захисту культових споруд та церковних храмів. Працівники Управління Держтехногенбезпеки області звернули увагу священослужителів на основні вимоги щодо утримання належного протипожежного стану таких будівель.
МНС сподівається, що співпраця з представниками духовенства допоможе вберегти церковні храми від вогню, зменшити кількість пожеж у житловому секторі та врятувати людські життя.