4 січня 2013 року з ініціативи народного депутата України, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександра Сича відбулося розширене засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань освіти і науки.
Участь у ній спільно з депутатами обласної ради взяли також місцеві науковці, експерти та фахівці різних освітніх галузей – дошкільної, середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти.
Як відзначив на початку засідання Олександр Сич, спеціалісти, які щодня працюють у певній, конкретній сфері, добре знають її специфіку, набагато краще розуміються в усіх тонкощах, проблемах, що потребують нагального, системного врегулювання. А відтак, саме їх оцінка й бачення ситуації в багатьох випадках здатна нести значну практичну цінність та відігравати важливе значення при спробах вирішення тих чи інших питань на найвищому законодавчому рівні.
Власне, головним питанням порядку денного засідання постійної комісії обласної ради стало окреслення кола існуючих в галузі освіти і науки нагальних проблем, що вимагають законодавчого врегулювання уже в найближчій часовій перспективі.
«Проблема стоїть не лише в площині забезпечення повноважень, що їх державна влада, делегуючи органам місцевого самоврядування, не спроможна сьогодні підтвердити реальними ресурсами. Наразі набагато важливішим є вирізнення спектру неврегульованих чинним законодавством питань у галузі освіти в цілому, означення тих законодавчих актів, які потребують першочергового вдосконалення», – наголосив Олександр Сич.
В процесі обговорення учасники засідання поділилися думками стосовно цілого комплексу проблем, що, на їх думку, сьогодні склалися в системі освіти. Зокрема, було наголошено на проблемі якості знань, їх контролю й необхідності створення нормативної бази для здійснення системного моніторингу якості освітнього процесу. Значну увагу було зосереджено на проблемах нормативно-правового утримання шкільних автобусів, доцільності встановлення фінансового мінімуму, необхідного для забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення підручниками, проблемах профтехосвіти, вищої школи, в тому числі у зв’язку з потенційною можливістю прийняття нового закону у цій сфері, питаннях функціонування й управління навчальним закладом, їх автономії, проблемних аспектах акредитації та ліцензування, проходження навчальної практики й працевлаштування випускників. Значної уваги, на думку абсолютної більшості учасників засідання, потребує й питання доцільності кодифікації освітнього законодавства в цілому.
Підводячи підсумки засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти і науки, Олександр Сич наголосив, що, як сподівається, такі зустрічі набудуть постійного характеру, а висловлені присутніми зауваги з багатьох питань будуть підняті ним особисто на засіданнях парламентського комітету й враховані під час формування плану роботи цієї інституції як на найближчій рік, так і на весь період роботи протягом чинного скликання.