На Івано-Франківщині навчали лікарів працювати з електронною системою eHealth

 

 

Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту «U-LEAD з Європою» провели навчання для лікарів Івано-Франківщини та Буковини по роботі з eHealth.

 

У практичному семінарі «Впровадження eHealth в закладах ПМСД», який відбувся в Івано-Франківську у приміщенні готелю «Надія» взяли участь понад 150 лікарів з двох областей.

 

Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 11 медичних установ Івано-Франківської області. Щоб пришвидшити впровадження системи та мотивувати лікарів реєструватись, командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я проводяться такі навчання.

 

Адже впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися.

 

Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.

 

Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.

 

«Ми були приємно вражені зацікавленістю лікарів Івано-Франківщини, – розповіла під час брифінгу Світлана Котляревська, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів для нас – на вагу золота Зараз я бачу бажання конструктивного діалогу. Їм зараз потрібна технічна допомога, роз’яснення щодо етапів впровадження».

 

Також Світлана Котляревська наголосила, що без присутності пацієнта декларацію (угоду з лікарем) укласти неможливо. Є два варіанти. В першому – пацієнт особисто приходить до поліклініки з паспортом та ідентифікаційним кодом, дані вносяться у електронну систему, а потім на його номер мобільного приходить СМС з верифікаційним кодом, який підтверджує намір особи укласти декларацію. Потім декларація друкується в двох примірниках і підписується лікарем та пацієнтом.

 

Другий варіант верифікації, якщо мобільний телефон відсутній або немає мобільного покриття, це надрукована паперова декларація та прикріплені до неї фотокопії того ж паспорта громадянина і коду, а також особистий підпис пацієнта. Але цей варіант буде більш детальніше перевірятися, щоб запобігти зловживанням.

 

Координатор навчальних програм проектного офісу eHealth Світлана Котляревська також додала, що пацієнт має право розірвати декларацію. Змінити лікаря можна, пацієнт іде до іншого лікаря, підписує нову декларацію, а попередня автоматично анулюється.

 

Михайло Довгопол, представник Харківської експертної групи з підтримки впровадження медичної реформи розповів про фінансовий аспект реформи. Фінансування за принципом капітаційної ставки за кожного пацієнта запускає механізм конкуренції між лікарями за пацієнта. Відповідно, той лікар, до якого буде черга, буде отримувати більше.

 

«Проте, щоб ця система повноцінно запрацювала, потрібний більш свідомий вибір сімейного лікаря. Адже зараз цей процес відбувається за про мовчанням, який був дільничним, той і стає сімейним. Капітаційна ставка за одного пацієнта у віці 18-39 років в 2018 році складе 370 гривень. За обслуговування пацієнтів у віці до 5-ти років та пацієнтів похилого віку 65 років + - коефіцієнт оплати буде більшим», - зазначив Михайло Довгопол.

 

Директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк відзначив, що впровадження медичної реформи в об’єднаних громадах викликає ряд запитань.

 

«Якщо у великих містах цей процес може йти швидше, тому що якісний рівень організації надання медичної допомоги є кращим, то у сільських громадах постає питання належної інфраструктури та якісного добору кадрів. Сьогодні новоутворені ОТГ мають розуміти, що вирішення цих питань є безпосереднім завданням керівників громад», - додав Руслан Панасюк.

 

Довідково

Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Івано-Франківськ став 8 пунктом цього туру. Далі команда проектного офісу помандрує до Черкас та Рівного. Тур відбувається за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту «U-LEAD з Європою». Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.


11.11.2017 593 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13893 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2