На Івано-Франківщині навчали лікарів працювати з електронною системою eHealth

 

 

Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту «U-LEAD з Європою» провели навчання для лікарів Івано-Франківщини та Буковини по роботі з eHealth.

 

У практичному семінарі «Впровадження eHealth в закладах ПМСД», який відбувся в Івано-Франківську у приміщенні готелю «Надія» взяли участь понад 150 лікарів з двох областей.

 

Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 11 медичних установ Івано-Франківської області. Щоб пришвидшити впровадження системи та мотивувати лікарів реєструватись, командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я проводяться такі навчання.

 

Адже впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися.

 

Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.

 

Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.

 

«Ми були приємно вражені зацікавленістю лікарів Івано-Франківщини, – розповіла під час брифінгу Світлана Котляревська, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів для нас – на вагу золота Зараз я бачу бажання конструктивного діалогу. Їм зараз потрібна технічна допомога, роз’яснення щодо етапів впровадження».

 

Також Світлана Котляревська наголосила, що без присутності пацієнта декларацію (угоду з лікарем) укласти неможливо. Є два варіанти. В першому – пацієнт особисто приходить до поліклініки з паспортом та ідентифікаційним кодом, дані вносяться у електронну систему, а потім на його номер мобільного приходить СМС з верифікаційним кодом, який підтверджує намір особи укласти декларацію. Потім декларація друкується в двох примірниках і підписується лікарем та пацієнтом.

 

Другий варіант верифікації, якщо мобільний телефон відсутній або немає мобільного покриття, це надрукована паперова декларація та прикріплені до неї фотокопії того ж паспорта громадянина і коду, а також особистий підпис пацієнта. Але цей варіант буде більш детальніше перевірятися, щоб запобігти зловживанням.

 

Координатор навчальних програм проектного офісу eHealth Світлана Котляревська також додала, що пацієнт має право розірвати декларацію. Змінити лікаря можна, пацієнт іде до іншого лікаря, підписує нову декларацію, а попередня автоматично анулюється.

 

Михайло Довгопол, представник Харківської експертної групи з підтримки впровадження медичної реформи розповів про фінансовий аспект реформи. Фінансування за принципом капітаційної ставки за кожного пацієнта запускає механізм конкуренції між лікарями за пацієнта. Відповідно, той лікар, до якого буде черга, буде отримувати більше.

 

«Проте, щоб ця система повноцінно запрацювала, потрібний більш свідомий вибір сімейного лікаря. Адже зараз цей процес відбувається за про мовчанням, який був дільничним, той і стає сімейним. Капітаційна ставка за одного пацієнта у віці 18-39 років в 2018 році складе 370 гривень. За обслуговування пацієнтів у віці до 5-ти років та пацієнтів похилого віку 65 років + - коефіцієнт оплати буде більшим», - зазначив Михайло Довгопол.

 

Директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк відзначив, що впровадження медичної реформи в об’єднаних громадах викликає ряд запитань.

 

«Якщо у великих містах цей процес може йти швидше, тому що якісний рівень організації надання медичної допомоги є кращим, то у сільських громадах постає питання належної інфраструктури та якісного добору кадрів. Сьогодні новоутворені ОТГ мають розуміти, що вирішення цих питань є безпосереднім завданням керівників громад», - додав Руслан Панасюк.

 

Довідково

Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Івано-Франківськ став 8 пунктом цього туру. Далі команда проектного офісу помандрує до Черкас та Рівного. Тур відбувається за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту «U-LEAD з Європою». Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.


11.11.2017 613 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

353
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2935
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1987
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2373

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2148

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1417
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

151
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

155
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

774
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8223
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

874 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830