На Івано-Франківщині у покинутих будинках облаштовують домівки для переселенців з інвалідністю (ВІДЕО)

Волонтерка з Київщини Оксана Мироненко шукає в селах на Івано-Франківщині будинки, які пустують. Знайшовши їх, жінка допомагає поселитися туди людям з інвалідністю, які переїхали з інших регіонів України.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка є засновницею благодійної ініціативи "Сокіл". Її, каже волонтерка, заснувала на честь загиблої матері. Автомобіль батьків Оксани Мироненко розстріляли російські військові, коли ті намагалися виїхати з окупованої Бучі. Мама волонтерки не вижила, а батьку вдалося вибратися з авто. Деякий час він переховувався в лісі, а потім пішов шукати допомогу.

Зараз Оксана Мироненко опікується людьми, яких евакуювали з лікарень Донеччини та Луганщини після початку повномасштабної війни. Спочатку, каже волонтерка, пацієнтів доправляють у медзаклади Прикарпаття, а вже потім для них вона шукає нове житло.

"Якщо є сім’я з двох людей і у них немає із собою жодних речей, немає запасу грошей, а є тільки дві пенсії, які — в процесі оформлення, і дві "переселенські" виплати, то загалом — це досить малий бюджет для того, щоб вони могли зняти собі якесь зручне житло", — каже Оксана Мироненко.

Аби допомогти цим людям, жінка шукає закинуті хати у прикарпатських селах. Також Оксана Мироненко допомагає переселенцям оформити допомогу для оплати комунальних послуг. Жінка назвала свій проєкт "Дача у Карпатах".

"Потрібно днями й ночами їздити, телефонувати та шукати. Мені треба кожного разу зі знайомими, з власниками чи зі старостами села говорити, пояснювати ситуацію", — каже Оксана Мироненко.

Переселенець з Попасної Володимир Григоренко розповів, що він 43 дні переховувався від обстрілів разом з маломобільним батьком у підвалі сусіднього будинку. Однак українські військові порадили їм евакуюватися з міста.

"Бомбили сильно. А вже під кінець приходили військові, шукали цивільних. Коли нас знайшли, то сказали: "Йдіть, бо тут буде гаряче". Вони допомогли мені витягнути батька з підвалу, і ми пішли", — розповів переселенець.

Спочатку, розповідає Володимир Григоренко, дійшли до підвалу багатоповерхівки, а потім дісталися до шкільного підвалу, де теж були люди. Чоловік каже, що евакуйовуватися з батьком на візку було важко.

"В уламках, в каменях було все, колеса від візка застрягають. Над головами — стріляють. Я все тягну, а батько позаду кричить: "Караул". Йому було боляче, бо на ньому всі речі були, я все покидав на нього. Потім дивлюся, а речі впали. Я підняв, а потім дивлюся, батько похилився, каже: "Ти мене зараз загубиш", — пригадує Володимир Григоренко.

Свої документи чоловік загубив під час евакуації. Зараз він чекає на новий паспорт. На Івано-Франківщині йому допомагають волонтери. Володимир Григоренко розповідає, днями представниця благодійної ініціативи "Сокіл" знайшла для нього з батьком житло у селі Остриня Тлумацької територіальної громади. Вони житимуть в одному будинку із подружжям із Сєвєродонецька, де чоловік також пересувається на інвалідному візку.

За гроші від благодійного фонду "Восток SOS" волонтери купили переселенцям холодильник, електроплитку та змонтували пандус.Також для них облаштували літній душ та придбали портативний туалет, бо в будинку немає ванної кімнати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1293
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1019
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1612

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

463

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1104

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1274
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

478
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2641
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

569
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1478
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

651
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

535
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

504